Skocz do zawartości

Książki


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Autor scenariusza do pierwszego ( i zapewne do calej trylogii) pan Drew Karpyshyn popełnił również dwie książki o Mass Effect - "Revelation" i "Ascension". Pierwsza jest prequelem do jedynki pokazująca jak doszlo do tego, że Saren znalazl Suwerena i w ogóle jakie motywy nim rządziły, a druga ma być prequelem do dwójki i opowiada historię bohaterów jedynki, biotyków, ale przede wszystkim skupia się na Cerberusie.

 

Obie są bardzo dobre, ale nie wybitne. Serdecznie polecam. Jak macie jakieś pytanie odnośnie fabuły to walcie śmiało.

13777018.JPG27284893.JPG

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam pytanie odnośnie Revelation. Polecasz ją komuś kto nie zna biegle angola? Ja nie znam i zastanawiam się czy aby sięnie pogubię bo z pewnością ze wszystkimi zwrotami w tym języku obyty nie jestm, więc proza po angielsku może mnie przytłoczyć. Mogę ja zamówić w Empiku za, bodajże, 40zł ale nie wiem czy podołam.

 

PS: Angielskiego Fallouta 3 zrozumiałem, powiedzmy, w 90%. jest sens kupowania Revelation jeśli mam spore obawy co do wyłapania wszystkich smaczków zapewne zawartych w książce?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że przetłumaczone byłyby lepsze, ale prawda jest taka, że one są skierowane stricte do fana uniwersum. Nie są opowieścią która skosi zwykłego czytelnika. To po prostu dobre książki dopowiadające fabułę. W związku z tym, że znacie uniwersum to przez to będzie wam łatwiej zrozumieć książkę. Podstawy języka są minimum, ale ogólnie nie powinniście mieć problemów. No i z dwóch zdecydowanie bardziej polecam jedynkę. Ascension było moim zdaniem słabe, chociaż jest szansa, że zyska w moich oczach po tym jak zapoznam się z grą numero dos

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
BioWare and Del Ray are pleased to announce the next novel set in teh Mass Effect universe, Mass Effect: Retribution. This novel will once again be written by Drew Karpyshyn and will feature the Illusive Man and his attempt to implant a human with the technology of a Reaper!

 

Read a synopsis of the new novel here: http://masseffect.bioware.com/market/books/

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po udanej podróży do zacnego przybytku z komiksami zdobyłem swoją sztukę. Są 94 strony, gdzieś w środku poświęcili może ze 2-3 na reklamy. Wydane chyba w troszkę większym formacie niż w Stanach, to i pismo się wygodnie czyta. Poza czasami słabującym przekładem (jest dynamiczna scena walki, a tu tekst "Ona używa biotyki!"), zbyt dosłownym i bez polotu, można obejrzeć bez zażenowania. Nie jest to szczyt sztuki komiksiarskiej, fanowi komiksów bym nie polecił, ale jak ktoś jest spragniony uniwersum ME, chce mieć pomost między jedynką a dwójką i pragnie umilić czekanie co najmniej do przyszłej zimy na finał, to za nie znajdzie za taką śmieszną kasę większej frajdy. Jak nie możecie dorwać komiksu, to można wziąć ze sklepu wysyłkowego, np. Merlin ma komiks w ofercie.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem na empik.com i nie znalazłem. Na półkach też nie ma.

 

Na empik.com na bank nie będzie bo traktują te komiksy jako prasę, więc trzeba by często aktualizować i dali sobie z tym spokój.

 

I mały niusik - wg facebookowej stronki Fabryka Słów przymierza się do wydania książek po polsku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...