Skocz do zawartości

F1 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze do rozpoczecia E3 pozostaly ponad 3 miesiace...Chyba 17 marca konczy sie embargo na F1 2010, mam nadzieje tego dnia zobaczyc juz jakis gameplay, tym bardziej ze dlubia nad ta gra juz dluzszy czas. Za to na nowego Grida musimy chyba poczekac do targow w LA. Formula od Sony na PS3 byla naprawde dobra, jednak nowa gra Mistrzow Kodu powinna przebic ja pod kazdym wzgledem i ani troche w to nie watpie. Pit stopy ze skanow dzialaja na wyobraznie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieje, że gra ujrzy światło dzienne w lipcu/sierpniu, bo w wakacje to bym mógł jeździc 24/7 :woot: .

 

No niestety, premiera we wrześniu.

 

 

Zdradzę, że w najnowszym PE (czyli już 20 marca) będzie spory materiał na temat F1 2010 i optymizm jak najbardziej uzasadniony, ale nie spoileruję, bo nie mogę ;) (embargo, itp.).

 

Jak to dobrze, że w tym czasie jest Bahrajn, zawsze to mniej czekania ;).

 

 

-nie będzie Safety Cara, bo według Codies jazda za SC była mało ekscytująca - OLO, a nie mogli pozostawić wyboru graczowi, który włączyłby sobie tę opcję? co za z(pipi)y <_<

-okrążenie formujące na razie również nie zostało zaimplementowane z tych samych powodów - i ponownie, tak trudno dać to jako opcję?

-brak split screena

Odnośnik do komentarza

W sumie wygląda zaj.ebiście, ale... Zobaczyłem jak chyba tą szykane na Monzie w Brawnie pokazano, z kokpitu, ten skręt... To albo był poślizg, albo gra będzie symulatorem dywanu, i to nie latającego...

Odnośnik do komentarza

http://www.f1fanatic.co.uk/2010/03/17/f1-2010-first-play/

 

-łatwiej niż w rzeczywistości podąża się za innym bolidem

-ustawienia są bardzo rozbudowane, można nawet zmieniać parametry silnika uzyskując większą moc kosztem większego spalania

-w trakcie weekendu GP tor staje się coraz szybszy, formuje się linia, na której jest większa przyczepność

-kiedy pada na torze powstają kałuże, kiedy tor zaczyna przesychać formuje się sucha linia, której musimy unikać będąc na przejściówkach/oponach deszczowych jadąc po mokrych fragmentach

-puszczając regularnie "dymka" na hamowaniach, na oponie powstaje spłaszczenie, które ma wpływ na komfort jazdy

-multiplayer do 13 osób

 

Obejrzyjcie sobie gejplej z tej stronki, Kimi przelatujący nad Red Bullem, realizm pełną gębą :mellow:. Oprócz tego nie ma plastikowych barier na pierwszej szykanie, a i sama linia mety powinna być jakieś 300 metrów wcześniej :down:.

 

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/03/f12010_pic2.jpg

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/03/f12010_pic3.jpg

Odnośnik do komentarza

Ten bug z kimim to pre-alphowy typowo, ale jak patrze, że po uszkodzeniu dalej zap.ie.rdala jak dziki to mi się nie dobrze robi... Chyba nic z symulacji, jedynie miodność sama w sobie za sprawą licencji i grafy + mega smaczkom będzie przyciągać do gry. 

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój, wymagaliście że to bedzie symulator pełną gębą? Ta gra ma nie być trudna i się sprzedać...

 

Ja jak zachowany zostanie jakikolwiek realizm (czyli daleko od tego poduszkowego modelu jazdy z DIRT/GRID) to będe zadowolony. Grafika wygląda świetnie, ten filmik z wyścigiem w trakcie deszczu wygląda jak real :blink:

 

Zwróćcie uwagę na takie detale jak np. krople na ekranie w czasie deszczu albo jak się wjeżdża na jakiś piasek - kamyczki przylepiają się do opon i w miarę jazdy stopniowo się odklejają.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Osobiście bardzo liczę na 60 fpsów - już w Dircie 2 ich brak trochę mnie irytował, a co dopiero w tak szybkim sporcie jak F1. Już nawet kosztem fajerwerków graficznych (sama licencja będzie "robić" wystarczająco) wolałbym aby było te 60 klatek.

 

Poza tym zapowiada się lepiej niż myślałem że będzie (wysychające tory itp.) choć na wszelkie oceny trzeba się wstrzymac do momentu zagrania, wszak to model jazdy(i realizm) powinien być w pierwszej kolejności oceniany w tego typu grach :)

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

na waszym miejscu nie nastawiał bym się na jakiś wypasiony symulator, w końcu co Codemasters. pewnie tak jak np w Gridzie model jazdy będzie wypośrodkowany, taki neutralny z możliwością zmiany ustawień na bardziej arcadowe bądź bardziej symulacyjne. w końcu to gra dla ludu i ma trafić do jak największego grona odbiorców więc zbyt realnej, a co za tym idzie trudniej, fizyki nie dostarczą. zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. cały czas w końcu pracują nad tą grą a i dema można się spodziewać więc się obada.

Odnośnik do komentarza
Osobiście bardzo liczę na 60 fpsów - już w Dircie 2 ich brak trochę mnie irytował, a co dopiero w tak szybkim sporcie jak F1. Już nawet kosztem fajerwerków graficznych (sama licencja będzie "robić" wystarczająco) wolałbym aby było te 60 klatek.

 

Niestety się przeliczysz, potwierdzono że gra działa w 30 klatkach <_<.

 

 

Grafika jest świetna, a kałuże i odbicia rozrywają na kawałki. Szkoda tylko, że Codemasters jak zwykle musiało wrzucić wrzucić litry wazeliny na obraz i zamiast HUDa z telewizji, korzystać z beznadziejnego, ale własnej roboty :confused:. Liczę, iż wraz z "aktualizacją" do 2010 sezonu, pojawi się także grafika, którą można było obserwować po raz pierwszy w Bahrajnie.

 

Co do modelu jazdy, to tak jak napisał Szejdj, zwykle na takich imprezach ustawia się niski poziom trudności, bo dziennikarze raczej umiejętnościami nie grzeszą :teehee:, więc we wrześniu powinno być i z poziomem trudności, i z modelem jazdy znacznie lepiej.

 

 

Twitter jakiegoś dewelopera - http://twitter.com/T4RG4

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...