Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Devil Survivor


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny rodzynek w dziedzinie japońskich gier RPG. Jestem pewien, że Devil Survivor będzie bardzo popularny wśród posiadaczy DS-a. Po pierwsze, tzw. MegaSin to seria dość znana i lubiana w Polsce (zwłaszcza, jeśli podpiąć pod nią Personę). Po drugie, to gra rozgrywająca się w tokijskiej dzielnicy Shibuya, podzielona na dni, a bohater nosi słuchawki - więc fani WEWY też powinni się zainteresować. Wreszcie, po trzecie - Devil Survivor zbiera znakomite opinie. Niektórzy uważają, że jest lepszy, niż The World Ends With You...

 

shin-megami-tensei-devil-survivor-20090630040543845.jpg

 

IGN: "Ta gra powinna być hitem. Łączy w sobie taktyczne RPG, walki w widoku FPP i system zbierania demonów, który wygląda jak podkręcona wersja Pokemonów (...). Należy do najlepszych w każdej z tych dziedzin." (ocena 8,7/10)

 

Gamespot: "Devil Survivor wciągnie cię swoim scenariuszem i sprawi, że będziesz chciał więcej". (9/10)

 

Worth Playing: "Być może jeden z najlepszych taktycznych RPG-ów, jakie stworzono" (9,3/10)

 

RPGamer: "Zagrałem w to raz i jestem podniecony na myśl o kolejnym razie. (...) Masa opcji dialogowych, które faktycznie coś znaczą. (...) Spodoba się tym, którzy są zmęczeni robieniem w kółko tego samego." (8/10)

 

Zapraszam do wyrażania opinii. Sam napiszę coś w przyszłości, jak tylko znajdę nieco więcej czasu. Na razie nawet nie mogę się zabrać za Knights in the Nightmare. Jednakże nie wątpię, że dla innych będzie to pozycja w sam raz na wakacje.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Bo z Personami to ma mało co wspólnego, to raczej ciąg tak samo specyficzny jak reszta SMT'ia.

Chyba że Atlus podpiął to pod "Megami Ibunroku" bo pomyślał że dawno z tej serii niczego innego nie wydał (w naszym języku - Persony zaczynały się od "Revelations", z tej sagi wyszło kilka tytułów w tym znana nam Persona).

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem raz, nawet fajne, choć nużą powtarzające się schematy w eventach.

 

Jest chyba 4/6 zakończeń, drogę do zakończenia wybieramy w ostatni dzień, ale nie wiem czy będę grać jeszcze parę razy, choć po przejściu zatrzymuje się katedrę i wszystkie skille itp. więc byłoby szybko.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

eehhh a ja się strasznie zawiodłem, gra cienka jak nic i do tego ten typ którego nie trawię czyli tekstówko-rpg, już w coś podobnego grałem na psp(Riviera: The Promised Land) chociaż tam przynajmniej jako tako po lokacjach można było się poruszać Devil jest tak ograniczony że nici z tego....

 

ale to tylko moja opinia ;)

Odnośnik do komentarza

Riviera to stara gra, port na PSP był chyba jej trzecią wersją.

 

Co do Devil Survivora. Mam tę grę. Nie miałem czasu, żeby zobaczyć więcej niż pierwsze 5 minut. I na razie jestem nieco zniechęcony - głównie dlatego, że część osób mi mówiła, że ta gra jest lepsza od WEWY. A to moim zdaniem śmieszna opinia. Artystycznie nie ma porównania. Ta gra nie ma takiego stylu, takiego pomysłu na siebie. Muzyka przeciętna. Ogólnie gra wygląda jak konwersja ze SNES-a. Nie mówię, że to takie tragiczne, ale przy takim WEWY, które wykorzystywało do granic wszystkie możliwościa DS-a, trochę "pusty" się ten Devil Survivor wydaje.

 

Oczywiście, wiem, że bez sensu jest oceniać japońskiego RPG-a po 5 minutach gry, że gameplay ma podobno wiele wspaniałości do zaoferowania, ale... nie wiem, jak niesamowite rzeczy by się tam dalej musiały dziać, żebym tę pozycję postawił obok WEWY.

Odnośnik do komentarza

no tak wspaniałości masz co nie miara ;), walczysz z bossem dajmy na to i już prawie wygrywasz(twoje postaci powiedzmy ledwo żyją) a tu pi#$zda w oko postaci sobie atakują losowo kogo chcą nie ważne jakiego przeciwnika wskażesz, nie no smietanka jrpg normalnie....

Ja powtarzam swoją opinię gra jest strasznie OGRANICZONA i uboga...bida i tyle, porównując to do rpg ze snesa obrażasz tylko snesa :)

Dla mnie dno, koniec i kropka...:P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może coś źle robię, może czegoś nie wiem, ale odwaliłem kitę na samym początku jak idziemy do theme park i jest walka w chłodzie z tym niby snowmanem, który ma zabić 3 osoby (w sensie drużynę). Demonów w brud, a do tego ten skurczybyk kładzie wszystkich na łopatki. Jakbym nie podchodził, to wszyscy giną...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dla mnie świetna gra.

Z doświadczenia powiem, że najlepiej inwestować w magię.

Jestem pod koniec 3go dnia i mój główny bohater lekko sam potrafi wygrać całą bitwę.

Także inwestujcie w magię i demony specjalizujące się w magii. No i cały czas starajcie się mieć najnowsze demony, bo stare szybko przestają zdobywać doświadczenie.

Odnośnik do komentarza

Cirex, magia moze jest przydatna, ale na poczatku gry. Później niestety wchodzi coraz więcej demonów, które mają ST albo Nu na magie (a bossowie to w ogole na wszystkie rodzaje), wiec moze byc ciezko. W przypadku ataków siłowych możemy dostać skill Pierce, który niweluje niewrażliwość (chociaż działa jakoś losowo, do dziś tego nie rozkminiłem) Najlepiej z glownego bohatera zrobic tanka ~40 siły, troche magii, Pierce, Drain Phys i powinno być ok.

 

Ja zaciąłem się na Belberithcie i musze troche pogrindować. Szkoda, że tak często trzeba wymieniać demony bo czasami można stworzyć na prawdę przepakowanego typa (Kudlak z Anti-Most, Nul STR i ~30 siły?), którego później trzeba się pozbyć...

Odnośnik do komentarza

Ja polazlem w STR i tez nie mam jakos bardzo ciezko.Daje mu Pierce,crit rate i jazda

 

Mam juz koniec 6 dnia i mysle ktory route wybrac...nie chce mis ie za bardzo pakowac bo mam w kolejce jeszcze sporo gier wiec pewnie pojde po najmniejszej linii oporu czyli Yuzu

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.