Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

Juz mam palec nad przyciskiem do kupienia, ale może ktoś grał i coś napisze o tym -

https://m.rebel.pl/product.php/2,302/22498/Gra-o-Tron.html

 

Zasady bardzo trudne czy szybko idzie przyswoić i pograć ze znajomymi? Widzę ze najlepiej grać w to w 6 osób, ale u mnie głównie byłoby katowane we czworo - może grał ktoś w takiej liczbie graczy i podobało się też?

Odnośnik do komentarza

Najdroższy sklep. Zawsze tutaj sprawdzaj http://i-szop.pl/szukaj2/1/Gra+o+tron

 

Nie grałem bo nigdy nie znalazłem odpowiedniej liczby graczy ale z tego co kiedyś czytałem to im więcej tym lepiej. Możliwe że jakiś czas dodatek coś poprawiał.

 

Najlepiej zapytaj tutaj https://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=9252

 

Ewentualnie rozważ battlestar galactica. Ale raczej też potrzebuje sporo graczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.12.2018 o 20:06, XM. napisał:

Juz mam palec nad przyciskiem do kupienia, ale może ktoś grał i coś napisze o tym -

https://m.rebel.pl/product.php/2,302/22498/Gra-o-Tron.html

 

Zasady bardzo trudne czy szybko idzie przyswoić i pograć ze znajomymi? Widzę ze najlepiej grać w to w 6 osób, ale u mnie głównie byłoby katowane we czworo - może grał ktoś w takiej liczbie graczy i podobało się też?

Gra jest moim zdaniem kwintesencją gry planszowej. Tutaj gra nad stołem jest równie ważna co na stole. Nie każdemu to može spasować i trzeba to dobrze zrozumieć. Zasady są bardzo skomplikowane i naszpikowane wyjątkami 30 minut tłumaczenia dla noobów aby zagrali i raczej pierwsza gra i tak będzie z instrukcją w ręce. Nie jest to najtrudniejsza gra pod słońcem ale słaby entry point. Co do liczby graczy - w 4 w podstawkę na czysto nie mamco grać. Trzeba by albo kupić dodatek Uczta dla Wron albo szukać wariantów na BGG. Jeśli masz dobrą ekipę do gry to warto inwestować, ale nie jest łatwo określić czy się takową ma. 

Polecam moją starą recenzję gdzie próbowałem poruszyć ten temat:http://gramyotron.blogspot.com/2015/11/recenzja-gra-o-tron-gra-planszowa.html

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dostałem pod choinkę 7 cudów świata Pojedynek. Pograliśmy trochę z dziewczyną na weekendzie w to i nawet spoko. Świetnie się gra tylko pierwsza rozgrywka nam trochę zabrała czasu zanim poznaliśmy zasady. Tak naprawdę to nasza druga planszówka po Gejsze. Aż kupię osadników albo jakiś dodatek do tej gry. 

 

poj_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Po ostatnim okresie wzmożonego grania w planszówki (7 Cudów Świata: Pojedynek niszczy kosmos) postanowiłem do kolekcji dołączyć kolejne, stricte dwuosobowe, absolutne hity w swoich kategoriach:

XYfvoT3.jpg

3eF863P.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość Rozi

ffzxkEv.jpg

 

Cieplutko polecam, tym co kochają Carcassonne i tym, którzy chcą dopiero rozpocząć z grami planszowymi przygodę, super edycja. Nie ma wszystkich dużych dodatków, ale dwa najważniejsze są.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
56 minut temu, WisnieR napisał:

Małego tzn ile ma lat? Carcassonne będzie bardzo dobrym wyborem. Catan to jednak gra dla starszych dzieci. W Carcassonne samo wykładanie płytek będzie mu sprawiało przyjemność bez kombinowania jak ugrać jak najwięcej punktów.

 

6:) iem catan może przytłoczyć wiec pewnie póki co wleci carcassonne, muszę rozejrzeć się za jakimiś innymi grami dla niego 

 

jak będzie większy to na bank wjedzie talisman :banderas:

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ja mam drugie wydanie Magii i Miecza, kupione w składnicy harcerskiej obok Feniks we Wrocławiu (ktoś kojarzy?) i kilka mniejszych planszowek pokroju Dungeoneer. Ogólnie to cenie je bardziej niż rozrywkę elektroniczna, ale tu jest problem z chętnymi do gry. Na żonę liczyć nie mogę (znosi tylko m&m), ale na szczęście rośnie syn. Na razie gramy w zombie idę czarna plaga, która polecam. Kupiłem niedawno Descent wędrówki w mroku. Gra jest super, ale na razie skomplikowanie rozrywki go przerasta (a w zasadzie przynudza go długość sesji - ma 8,5 lat). Jak podrośnie spróbujemy jakiegoś bitewniaki :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, genjuro napisał:

Ja mam drugie wydanie Magii i Miecza, kupione w składnicy harcerskiej obok Feniks we Wrocławiu (ktoś kojarzy?) i kilka mniejszych planszowek pokroju Dungeoneer. Ogólnie to cenie je bardziej niż rozrywkę elektroniczna, ale tu jest problem z chętnymi do gry. Na żonę liczyć nie mogę (znosi tylko m&m), ale na szczęście rośnie syn. Na razie gramy w zombie idę czarna plaga, która polecam. Kupiłem niedawno Descent wędrówki w mroku. Gra jest super, ale na razie skomplikowanie rozrywki go przerasta (a w zasadzie przynudza go długość sesji - ma 8,5 lat). Jak podrośnie spróbujemy jakiegoś bitewniaki :)

A jak wypada Zombi w porównaniu do Descenta? Mam to drugie i zastanawiam się nad wymianą, bo dziewczyna nie lubi smoków i innych skrzatów, ale na umarlakami wręcz przepada.

Odnośnik do komentarza

Rozgrywka dużo mniej złożona, to taki taktyczny survival gdzie trzeba kombinować jak uciekać przed horda zombie. Co ciekawe można grać samemu, bo zombie kierują się bardzo prostym algorytmem (znacznik hałasu, pole widzenia). Ciężko je porównać, bo to dwie różne gry. Zomiecide nadaje się na spontaniczne spotkanie ze znajomymi, którzy nigdy w to nie grali. Ma niski próg wejścia. W descent gram na razie z aplikacja i wymaga większej uwagi, wprowadzenia, ale descent jest na dłuższą metę ciekawsza IMO pozycja. Nie zamieniaj, kup i miej obie :)

Odnośnik do komentarza

Nie polecam Talismans do gry z dzieciakami, jest to samograj jakich mało, w dodatku potrafi ciągnąć się godzinami jak kostka nie podpisuje. Miałem, sprzedałem i nie żałuję.

 

Aktualnie trochę przystopowałem z planszówkami, chociaż wciąż temat śledzę.

Mam i gram: Splendor, Wsiąść do pociągu: Europa, King od Tokyo, Galaxy trucker, Carcassonne wraz z dodatkami, Ogródek ( jak na razie tylko 1 partia rozegrana). Wszystko się nadaje do zabawy ze starszymi nieco dzieciakami.

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.