Jump to content

Sign in to follow this  
Linek

Gry planszowe

Recommended Posts

Wsiąść do pociągu również polecam. Splendor moim zdaniem słabo wypada. O wiele mniej rozrywkowe gra. 

Byłby ktoś zainteresowany grą Osadnicy: Królestwa Północy? Z chęcią wymienię na Osadników: Narodziny Imperium

Moi kochani wlasnie kupulem mojemu synkowi Memoir 44 na urodziny :) co prawda angielski moze okazac sie dla niego mala przeszkoda ale zaliczam to do wyzwan edukacyjnych.

Koniecznie chcialem gdzies kupic Shadows over Camelot ale ceny 150 Euro troche zwalaja z nog. I tu pytanie do was. Znacie jakies fajne co-opy? Poleccie cos

Obczaj Lego Mario - planszówka z klocków Lego ze światem Mario.

Nie no nie chce sie przeuucac z memoir 44 na lego mario. Myslalem l czyms w stylu shadows over vamelot

W dniu 13.03.2020 o 05:22, okens napisał:

Koniecznie chcialem gdzies kupic Shadows over Camelot ale ceny 150 Euro troche zwalaja z nog. I tu pytanie do was. Znacie jakies fajne co-opy? Poleccie cos

Z coopów to Horror w Arkham, no i w sumie Bloodborne, koniecznie z dodatkiem, kooperacja z wbijaniem noża w plecy, kiedy trzeba.

A ja kupiłem jedną z najpiękniej wydanych gier ever, Everdell :wub::

5902650613492.jpg

8a0e76b5-9d6d-4bfc-a851-503f3815d4dd_i-r

• Upvote 1

Obie mają proste zasady, ale Everdell oferuje więcej móżdżenia i strategii.

• Upvote 1

Takenoko jest bardzo lekkie i przyjemne, taka mocno rodzinna gra, ale nie należy traktować tego jako wadę.

Ze swojej strony polecam Colt Express, co prawda pożyczone od znajomego, ale ma naprawdę świetny klimat. Gra jest też dość losowa, ale w pozytywny sposób, wsadzając komuś łokieć w żebro można samemu tym łokciem dostać :)

Moja i synka bardzo skromna jeszcze kolekcja. Catan jest juz w drodze a w planach carrasconne, fist of the dragonstones byc moze great west trial( chyba tak sie to nazywa) i na pewno nemesis. Ciagle poluje na shadows over camelot w ludzkiej cenie i kilka dodatkow do memoiea sRYNMUr_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

• Upvote 3

Posted (edited)

Kurczę, widzę, że szukasz tych Cieni nad Kamelotem już od dłuższego czasu, ja dziwnym trafem przez i-szopa znalazłem na początku kwietnia w jakimś sklepie za 200zł nówkę, niestety już się wyprzedał :/ Sklep się Plan-sza nazywa.

Oprócz tego mam Pangeę i Inis, niestety rozrzucone pomiędzy mieszkaniem w mieście i u rodziców, więc się nie pochwalę fotką. Obie doskonale się w partiach z ziomami sprawdzają, polecam, nie mogę się doczekać trochę ponownych rozgrywek.

A Nemesis to mój lekko mokry sen, myślę czy czekać na dodruk, polować na grupkach fejsowych na wersję z bonusami z kickstartera, czy też może poczekać na crowdfunding kolejnej części, co ma być na przełomie maja/czerwca. 

Heh, kiedyś tu pisałem, że pierwszą planszówką którą kupię od czasów monopoly będzie Diuna, widzę ją w paru polskich sklepach za raczej spoko cenę, ale wciąż jej nie mam na półce.

Edited by gkihdghdhj

Na rebelu aktualnie "promocja" na Colt Express. 150zł za podstawkę, dodatek i mniejszy dodatek. Przyzwoita cena, a sama gra jest rewelacyjna. Do tej pory grałem u znajomych lub on-line ale nie mogłem sobie odmówić jej w tej cenie.

Polecam!b39853ee142896b07aac5c2c1f8ba396.jpgefde0953000ed2c695e74d6a18003b4f.jpg3794f97d827aa7c82806379942cc6ebe.jpg57019c93c4655826ca306b042d28c02e.jpg2d56e855a8a734e72714069e2ba20a90.jpg

• Upvote 1
  • Like 1

Godzinę temu, WisnieR napisał:

Na rebelu aktualnie "promocja" na Colt Express. 150zł za podstawkę, dodatek i mniejszy dodatek. Przyzwoita cena, a sama gra jest rewelacyjna. Do tej pory grałem u znajomych lub on-line ale nie mogłem sobie odmówić jej w tej cenie.

Polecam!b39853ee142896b07aac5c2c1f8ba396.jpgefde0953000ed2c695e74d6a18003b4f.jpg3794f97d827aa7c82806379942cc6ebe.jpg57019c93c4655826ca306b042d28c02e.jpg2d56e855a8a734e72714069e2ba20a90.jpg

Opisz krótko na czym gra polega...