Jump to content

Sign in to follow this  
z2djtkose

Hardkor 44

Recommended Posts

2236a21f7c5f0c81d4cfa859b33a986b,14,1.jpg

Tomasz Bagiński pracuje nad nowym filmem opowiadającym o Powstaniu Warszawskim. Obraz ma być przełomowy ponieważ będzie realizowany na wzór 300 czy 'Sin City'. Tobiasz Piątkowski i Łukasz Orbitowski, którzy pracują nad scenariuszem, z historii Powstania Warszawskiego zostawili tylko czas i miejsce. Akcja toczyć się będzie pod koniec lata 1944 roku.

 

Do walczącej Warszawy Niemcy kierują oddział słynącego z okrucieństwa oberführera SS Wagnera. Oszpecony na twarzy esesman ma zmieść stolicę Polski z powierzchni ziemi. Tymczasem po polskiej stronie barykad pojawia się tajemniczy Arnold. Przystojny żołnierz, który w 1939 roku zaginął bez śladu. Z praskich i wolskich cwaniaków, którzy próbują wyjść cało z walk, montuje ekipę. Razem z drobnymi przestępcami, kolaborantami i innymi typami spod ciemnej gwiazdy spróbuje zdobyć wojenne łupy, które zgromadził Wagner.Na warszawskich cwaniaków czeka jednak niespodzianka. Wagner ma asa w rękawie - na jego rozkaz czeka oddział cyborgów zbudowanych z metalu i organów najgorszych recydywistów, na jakich w obozach i więzieniach udało się trafić psychopatycznym niemieckim naukowcom. To z nimi zmierzyć się będzie musiała drużna Arnolda. Bo tylko ona będzie mogła postawić się takiej sile, a przy okazji odkryć prawdę o sobie.

 

Film zostanie zrealizowany techniką, która pozwoliła przenieść na ekran klasyczne komiksy Franka Millera, "Sin City" czy "300". Grali w nich prawdziwi aktorzy, ale cały otaczających ich świat wykreowany został na komputerach. Dzięki temu Maisto Grzechu mogło być czarno-białe, a kadry z "300" przypominały malowane farbami obrazy. Dzięki tej technice Warszawa Bagińskiego będzie mroczna, posępna, płonąca piekielnym ogniem, wypełniona złowieszczymi maszynami i postaciami z piekła rodem.

 

Gotowy ma być za 3 lata. Póki co miejmy nadzieję , że ten projekt wypali :o

Link gdzie można zobaczyć więcej szkiców :

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1608918,0,,zo...,wiadomosc.html

7fd28c4cd83bac6521a22604eb4994e2,9,1.jpg

Share this post


Link to post


Guest lukasz

Wbrew pozorom to faktycznie brzmi ciekawie.

Share this post


Link to post

wbrew pozorom ?

 

wedlug mnie to swietna inicjatywa pod kazdym wzgledem.

Share this post


Link to post

Widziałem sporo tych szkiców przy okazji premiery "Kinematografu" i moim zdaniem Bagińskiemu ciągle brakuje jakiejś dobrej treści do zrealizowania. Generalnie ostatnie projekty jego studia to w większości banały, ambitne tylko pod względem technologii. Z tego, co mówił Bagiński, odnoszę wrażenie, że to będzie coś w stylu "Gwiezdnych Wojen" w realiach powstania. Ciągle tylko "patrzcie, jak to czy tamto wygląda", a nic o jakichś typowo filmowych walorach (nie wiem, o scenariuszu na przykład).

Share this post


Link to post

filmy Bagińskiego trwają ze 40 sekund, oby ten był dłuższy <_<

Share this post


Link to post

RTCW + KZ 2 + Powstanie Warszawskie.

 

Hehe.

 

Nie no, jak będzie w kinach to pójdę, na pewno będę chciał to zobaczyć. Jeśli będzie konkretna jatka niczym w FPS-ach, to z chęcią, a i młodzież może wynieść coś z tej lekcji, byle nie było przerostu formy nad treścią... chociaż pewnie takie są założenia. Cóż, ja mam nadzieję że jakieś walory edukacyjne będzie posiadał.

Share this post


Link to post

a to już wiadomo czy to będzie film czy tylko taka króciutka animacja? tzn chodzi mi o długość bo wcześniejsze filmiki nie zachwycały długością a teraz taki szok, klimat ok zupełnie jakby Bagiński wzorował sie na Wolfenstein, tylko żeby to był film dłuższy niż 15 minut.

 

a arty na stronie zachwycają, a co do walorów edukacyjnych to bym sie nie rozpędzał. raczej czysto rozrywkowe.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.