Skocz do zawartości

Który MGS najlepszy?


Gość

  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który MGS jest wg Ciebie najlepszy ?

    • Metal Gear Solid
      17
    • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
      9
    • Metal Gear Solid 3: Snake Eater
      17
    • Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasias

Peace Walker > MGS > Ground Zeroes > MGS 4 > MGS 3 > Portable Ops > MGS 2 > MG 2: Solid Snake > MG

 

Zaznaczam, że "trójka" tylko w środku stawki ze względu na katastrofalne sterowanie i obłożenie konterolera. I za Cobra Unit :sick:

Odnośnik do komentarza

 

wg. mnie najlepsze jest metal gear solid: twin snakes

 

nigdy nie miałem okazji zagrać w ten remake :confused:

 

 

To żałuj. Gierka jest naprawdę wciąż warta swojej ceny. To dobrze podrasowany silnik MGS2 i do tego mistrzowska reżyserka cut-scenek. Do dziś gra osiąga pułap dwóch stówek na aukcjach. Jednak dalej jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie the twin snakes to totalna padaka i zgwałcenie pięknej anny jantar przez uwalonego smarem mechanika zakładającego instalacje gazową do kadetów.

Totalnie nie ten klimat! Niech zrobią taki rimejk, ze niech przeniosą mechanike z peace walkera, pozostawiając wszystko na poziomie graficznym integrala z PC na maks rozdziałce i wtedy sie zgodze. Ta gra poprostu musi miec taką oprawe audio-wizualną, jeno gameplayowo trochę usprawnic. No i dodac moniton capture do scenek, ale nie zmieniac zabardzo ich rezyseri.... Mozna jeszcze dodać cienie, tak jak w modzie peteshader, do epsxe i mgs mimo swoich lat wyglada tam genialnie klimatycznie.



Edytowane przez Andżej
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie grałem w TTS, ale umówmy się, remake MGSa bez oryginalnej muzy (już mniejsza o nowy voice acting, bo ekipa aktorów jest niemal ta sama) musi dużo stracić na klimacie. MGS 4 pokazał

że można na nowo zaaranżować stare utwory, zachowując ich "duszę" (Rex's Lair, Mantis Hymn, Enclosure).

 

No i kontrowersyjne cut scenki. W 2004 oglądając trailery jarałem się niesamowicie, zresztą do dziś uważam, że Gray Fox vs REX to miazga, ale momentami są bardzo przesadzone i kiczowate. Na jakimś emu z ciekawości można sprawdzić kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Nemesis : nie no bez skrajności, że albo realizm, albo kicz. O ile w klasycznej jedynce można było dyskutować, czy dwumetrowy koks dałby radę z ręki strzelać minigunem, albo czy egzoszkielet Foxa wytrzymałby deptanie REXa, tak w TTS mamy przy byle okazji dwumetrowe salta czy słynne skakanie po rakiecie. Niepotrzebne (czasami, bo są też rewelacyjne scenki) efekciarstwo.

Odnośnik do komentarza

Nie, jest parę klasycznych kawałków ale OST jest w sumie całkowicie nowy. Dla przykładu tak brzmi alert theme

Alert theme dla każdego "pomieszczenia" jest inny. Muzyka jest naprawdę dobra, jedyna chyba rzecz (nie liczac grafiki) grafiki która może się zbliżyć do oryginału. Sam gameplay po rozbudowaniu, powoduje że gra staje się strasznie klaustrofobiczna. Za dużo możliwości ma Snake w stosunku do tego jak wygląda środowisko ( w całej grze jest ~20 strażników nie liczac tych przybywających po alercie, czy tych z którymi walczymy na schodach), oraz tego jak skonstruowane są walki z bossami.

Jednak na to wszystko da się przymknąć oko (na matrixowe akcje tez), jednak VA to masakra i jak dla mnie najgorszy aspekt TTS.

 

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

The Twin Snakes spoko remake, jednak cutscenki powstały na fali popularności martiksowej stylistyki, która niedługo potem była parodiowana/cytowana niezliczoną ilość razy, przez co dziś wyczyny Kitamury (reżyser scen w TTS) przypominają właśnie parodię tego elementu z oryginału Kojimy.

 

Szkoda, że The Twin Snakes w HD to rzecz, której niegdy nie dostaniemy :confused:

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Wracając do źródła tematu, dla mnie najlepsza jest część 1, kolejne nie są ani tak innowacyjne jak jedynka, ani ich fabuła tak porywająca. Tak bardzo chwalony  MGS 3 jest dla mnie odtwórczy do bólu. A jedynka? przeszedłem ją już nie wiem ile razy, na psx, ps2, na emulatorze na xperii play, na psp.

Kocham ta grę, a jej wszystkich zalet niesposób wymienić, przykład:

- genialna muzyka,

- rewelacyjne projekty kolejnych pomieszczeń: padający śnieg, niemalże namacalny chłód pomieszczeń, hangarów (również dzięki muzyce, odgłosom),

- zaskakujące patenty, zwroty akcji,

- smaczki, (chusteczka itd.), pudła, bronie,

- fabuła, momenty zabawne, wzruszające,

- nieodparta chęć zagrania ponownie przy napisach końcowych!

 

 

Kolejne części bazują na rozwiązaniach jedynki, przechodziłem je na siłę, MGS 3 jest fajny, ale niczym nie zaskakuje, ot, piąta woda po kisielu...

Odnośnik do komentarza

 

Nie, jest parę klasycznych kawałków ale OST jest w sumie całkowicie nowy. Dla przykładu tak brzmi alert theme

Alert theme dla każdego "pomieszczenia" jest inny. Muzyka jest naprawdę dobra, jedyna chyba rzecz (nie liczac grafiki) grafiki która może się zbliżyć do oryginału. Sam gameplay po rozbudowaniu, powoduje że gra staje się strasznie klaustrofobiczna. Za dużo możliwości ma Snake w stosunku do tego jak wygląda środowisko ( w całej grze jest ~20 strażników nie liczac tych przybywających po alercie, czy tych z którymi walczymy na schodach), oraz tego jak skonstruowane są walki z bossami.

Jednak na to wszystko da się przymknąć oko (na matrixowe akcje tez), jednak VA to masakra i jak dla mnie najgorszy aspekt TTS.

 

 

 

co w nim takiego strasznego? przecież obsada chyba za wyjątkiem foxa taka sama, a tłumaczenie podobno bliższe japońskiemu oryginałowi.

Odnośnik do komentarza

A odbiegając od tematu, wiecie może czy jest jakiś dobry filmik na yt który tlumaczy dobrze cala fabule i wszystkie powiazania pomiedzy postaciami ? Bo gralem wsumie w wiekszosc czesci procz Peace Walkera, ale pare wątków nie kojarze za dobrze, a niedlugo piąteczka wychodzi i czas zrozumiec wszystko w 100%

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie, jest parę klasycznych kawałków ale OST jest w sumie całkowicie nowy. Dla przykładu tak brzmi alert theme

Alert theme dla każdego "pomieszczenia" jest inny. Muzyka jest naprawdę dobra, jedyna chyba rzecz (nie liczac grafiki) grafiki która może się zbliżyć do oryginału. Sam gameplay po rozbudowaniu, powoduje że gra staje się strasznie klaustrofobiczna. Za dużo możliwości ma Snake w stosunku do tego jak wygląda środowisko ( w całej grze jest ~20 strażników nie liczac tych przybywających po alercie, czy tych z którymi walczymy na schodach), oraz tego jak skonstruowane są walki z bossami.

Jednak na to wszystko da się przymknąć oko (na matrixowe akcje tez), jednak VA to masakra i jak dla mnie najgorszy aspekt TTS.

 

 

 

co w nim takiego strasznego? przecież obsada chyba za wyjątkiem foxa taka sama, a tłumaczenie podobno bliższe japońskiemu oryginałowi.

 

 

Obsada ta sama, tylko dostała wytyczne żeby zagrać głosem inaczej. Mei-Ling bez akcentu, Naomi jest bezpłciowa do bólu (niby wiemy czemu, ale brzmi po prostu gorzej), Fox IMO również wypada słabiej itd. Ogólnie jest mniej charakteru w tym VA.

Odnośnik do komentarza

Naturalnie, mówię tylko że brzmi gorzej ot co.

Za to jeśli daje odczuć że cześć aktorów po prostu czyta z kartki, owszem. Założeniem miało być "mniej dramy" a wyszło bez charakteru u kilku postaci. Inne za to bronią się spokojnie. Nie zrozum mnie źle VA w TTS jest dobry świetny, super i w ogóle. Jest tylko po prostu gorszy niż w oryginale, bo raz na jakiś czas coś zazgrzyta. I te okazyjne długie pauzy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...