Skocz do zawartości

Pytania różne i różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Grałem, tylko w jednego jRPG-a tj. Nier jedynka i moje pytanie jest następujące:

 

Jest sens nadrobić Final Fantasy od 7-9 dla samej fabuły? No i czy dla laika system turowy, poziom trudności i grind nie będą zbyt wielką przeszkodą? Przede wszystkim interesuje mnie jak wygląda sytuacja z ewentualnym grindem na PSX.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Pewnie zależy od Twojego "progu bólu". Ja 7kę ograłem z przyjemnością na PSPku, grind był, ale nie jakiś uciążliwy, przypominały mi się czasy GBA i pokemonów, a fabuła świetna, więc wspominam tę grę bardzo miło.

 

Natomiast po sukcesie z 7ką 8ka mnie odrzuciła praktycznie wszystkim, dziwnym systemem walki, długimi loadingami, najnudniejszym wprowadzeniem w jrpgach ever. Przez to ciągle nie wziąłem się za 9kę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem w podobnej sytuacji, z jrpg praktycznie nie miałem styczności, a parę miechów temu sięgnąłem po FF VII i weszła jak złoto, także bez obaw. Poziom trudności w głównej fabule nie jest wygórowany, system walki dosyć intuicyjny, a grindu prawie nie ma. Całość zajęła mi z 30 h, więc taki dzisiejszy standard gier "przygodowych-rpg". W miarę możliwości bierz wersję na PS3 (czyli w sumie z PSXa) albo PS4 (parę poprawek), ta na Steamie jest marna i na dodatek ma grubego buga. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

VII ukończyłem za guwniaka, kolejny raz za starszego guwniaka, pewnie ze dwa razy na studiach i któryś raz ostatnio na emulatorze. Ciągle miałem wrażenie, że odkrywałem kawałki fabuły, których wcześniej nie rozumiałem, grałem bez najmniejszego znudzenia.
Warto, a na emulatorze to w ogóle, bo można przyspieszyć marnotrawienie czasu (np. loading screeny przed walkami) i cisnąć historię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Pod HDMI normalnie nie podłączysz, bo konsola nie ma takiego wyjścia. Pozostaje Ci kupić drogie urządzenie @ping takiego używa, ale to chyba z tysiaka kosztuje i mija się z celem. Ja w sumie chinche z Ps2 podpinałem pod amplituner i z niego kablem HDMI pod TV. Chyba że jeszcze masz w TV wejście euro, to chinchem połączysz:

kabel-euro-3-chinch-1-5m_125406.jpg

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Component albo kabel RGB to najlepsze ze "zwykłych" opcji (czyli bez jakichś dziwacznych urządzeń, upscalerów itd.). Nie wiem jak w obecnych TV, ale w moim LCDku jest jeszcze eurozłącze i nawet znośnie te gierki z PS2 wyglądają (ale i tak słabiutko w porównaniu do crtka, to wiadomo)

 

Co do modelu, to też mam 39xxxx i mimo 16 lat na karku działa jak ta lala, tyle, że jak sam wspomniałeś, jest głośny (jak wszystkie faty). Mimo wszystko jakbym miał komuś doradzać, to polecałbym slimki, raz, że praktycznie nieawaryjne, dwa, że niemal bezszelestne (zasilacz na zewnątrz i brak wiatraka). No i malutkie. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Xehanort napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Takim czymś spróbuję 

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HPF7PRT/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

]Mam taką przejściówkę i mi nie działa. TV z 2017 roku. Za to na innym TV z wejściem EURO działa, ale po co ona w takim TV skoro można przez EURO wpiąć. Fuck logic.

6 godzin temu, Rozi napisał:

Component.

O właśnie :)

1 godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Component albo kabel RGB to najlepsze ze "zwykłych" opcji (czyli bez jakichś dziwacznych urządzeń, upscalerów itd.). Nie wiem jak w obecnych TV, ale w moim LCDku jest jeszcze eurozłącze i nawet znośnie te gierki z PS2 wyglądają (ale i tak słabiutko w porównaniu do crtka, to wiadomo)

 

Co do modelu, to też mam 39xxxx i mimo 16 lat na karku działa jak ta lala, tyle, że jak sam wspomniałeś, jest głośny (jak wszystkie faty). Mimo wszystko jakbym miał komuś doradzać, to polecałbym slimki, raz, że praktycznie nieawaryjne, dwa, że niemal bezszelestne (zasilacz na zewnątrz i brak wiatraka). No i malutkie. 

 

Kompozyt to najtańsze możliwe rozwiązanie dające bardzo dobry obraz i również je polecam

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort
W dniu 30.07.2019 o 19:29, Plugawy napisał:

 

]Mam taką przejściówkę i mi nie działa. TV z 2017 roku. Za to na innym TV z wejściem EURO działa, ale po co ona w takim TV skoro można przez EURO wpiąć. Fuck logic.

O właśnie :)

 

Kompozyt to najtańsze możliwe rozwiązanie dające bardzo dobry obraz i również je polecam

W moim tv jest wejscie tylko na hdmi ale na szczęście przejściówka działa. 

 

Edit

Trochę ucina obraz od dołu. Minimalnie ale widać. 

Edytowane przez Xehanort
Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort
Godzinę temu, Square napisał:

A PS2 nie miało przypadkiem takiego samego wyjścia jak PSX? Chyba, że w PSOne, a PS2 Slim się coś pozmieniało.

Idiota ze mnie. Sprawdziłem i wejście takie same. Jakość obrazu w grach ps2 lepsza za to w ps1 nie zauważyłem dużej różnicy(górne zdj wejście antenowe, dolne adapter). 

dSQW1vs.jpg

RJCu2iP.jpg

HzanM98.jpg

FFjtfds.jpg

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek będę dzwonił i pytał się co i jak. Obdzwoniłem dwa punkty u siebie i mówią, że na ich maszynkach (nie pytałem jakie konkretnie mają) to głównie odratowywanie gierek, a nie estetyka. Jeszcze mam jeden punkt do ogarnięcia ale i tak pewnie skończy się na Norbim.

 

 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.