Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Chaptery z

dzieciństwa Big Mom wyjawiły jedną z zagadek wojny na Marineford, a mianowicie jak Teach zyskał moc Gura Gura no Mi Newgate'a. Big Mom zyskała moc "matki" bo ją zjadła ale wygląda na to, że wystarczy zjeść konkretny organ (np. serce) by zyskać moc devil's fruit. W wielu kulturach panowało (i panuje nadal) przekonanie, że zjedzenie organów przeciwnika pozwala zyskać jego siłę. Oda nieźle to wykorzystał.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja odpuściłem oglądanie Anime właśnie po Dresrosie, bo to co Toei odwala to się w pale nie mieści Wolę czytać mangę na bieżąco a anime oglądam ale w wersji pociętej przez fanów aby bardziej przypominała pierwowzór. Bardzo boli mnie zasada Toei 1-0.5 rozdziału na odcinek . Idealnie byłoby jakby One piece był ekranizowany sezonami jak My Hero Academia czy miał sensowne filery ( wystarczyłoby ekranizować historie okładkowe z rozdziałów). Sam Whole Cake Arc jest świetny i nie mogę się doczekać aż pojawi się w końcu pewna koks postać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szczerze to nie spodziewałem się modyfikacji Gear 4. Wersja Tank przy Krakersie wydawała mi się wypadkową przez zjedzenie ciasteczek. Ale jak zwykle u Ody wszystko jest wyjaśnione w poprzednich rozdziałach. Na wyspie podczas 2-letniego treningu walczył z bestiami stąd w G4 nazwy Kong, Rhino, Leo teraz Snake w technikach i chyba już wiadomo jak w ogóle Luffy będzie mógł mierzyć się z Kaido. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podoba mi się Finał Walki Luffiego z Katakuri'm, ale czy tylko mi się wydaje że  Oda może szykować kolejny TimeSkip, bo Słomek nawet nie może zadrapać Big Mom  a Kaido może być jeszcze silniejszy, raczej wątpie aby mógł go pokonać bez ostrego kokszenia.

Odnośnik do komentarza

Też mnie to zastanawia. Niby dwa lata szkolenia, a jak na razie zawsze dostawał ostry w(pipi). Od Hody'ego,  Doflamingo, teraz od Katakuri'ego. Jak dla mnie z żadnym Yonko nie ma szans. Niby wciąż pokazuje coś nowego przy Gear 4 ale koszta są ogromne. Z Kaido musiałby od razu na pełnych obrotach tańczyć, a i tak marne byłyby szanse (zwłaszcza po tym jak skopał Kida i resztę Novas. Pewnie nawet z Jackiem byłaby bieda. Z Big Mom skończy się to sojuszem (pewnie przez ciasto Sanji'ego) ale za horyzontem już czeka Wano, a to już tereny Kaido, który i tak poluje na Słomkowych...

Co do time skipu raczej wątpię by Oda znów wykorzystał ten motyw. Raczej obstawiam drugi owoc jako ewentualną formę przykokszenia. Przeszłość Big Mom wyjaśniła zawiłość dwóch owoców w ciele jednego użytkownika i pozostaje tylko kwestia czy Luffy podjąłby się świadomie "konsumpcji" mocy innego owocu.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Farmer napisał:

Przeszłość Big Mom wyjaśniła zawiłość dwóch owoców w ciele jednego użytkownika i pozostaje tylko kwestia czy Luffy podjąłby się świadomie "konsumpcji" mocy innego owocu.

Niby jak? Big Mom ma przecież jeden owoc. Cramel także miała jeden. Big Mom po prostu przejęła jej moc jak ją zjadła.

Kaido padnie raczej w walce grupowej. Luffy, Law, Kidd + może reszta sojuszu Kida, Marco, X-Drake, Moria.

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Wcześniej jedynym sposobem na uzyskanie mocy devil's fruit było zjedzenie rzeczowego owocu. Po Marineford zagadką było jak Teach uzyskał moc drugiego owocu (były jakieś spekulacje nt konsekwencji zjedzenia drugiego owocu ale to były raczej plotki i zabobony). Przeszłość Big Mom ujawniła, że da się uzyskać moc zjadając użytkownika. Prawdopodobnie to zrobił Blackbeard z ciałem Newgate'a (zasłona miała ukryć tą rewelację). Nie wiadomo jak Teach znalazł się w posiadaniu tej informacji. Jak już wspominałem wcześniej prawdopodobnie wystarczy zjeść konkretny organ. 

To są co prawda spekulacje ale dość solidne i czekam aż Oda coś wyjaśni w tej sprawie.

Skąd pomysł, że Moria pojawi się podczas walki z Kaido? Co prawda to pewnie on zlecił zlikwidowanie Schibukai Doflamingo ale od czasu wojny nie wiadomo co z nim.

Odnośnik do komentarza

No te mity i zabobony raczej znikąd się nie wzięły. Co za różnica czy zjesz owoc + organ władającego owocem, czy po prostu owoc + owoc xd? Na jedno wychodzi.
Niewykluczone, że może być we flashbacku Big Mom jakiś hint, ale póki co nic nie jest wyjaśnione.

Co do Morii - Kaido wymordował całą jego załogę w Nowym Świecie. Mało osób w ogóle dostrzega tragizm tej postaci - stracił całą załogę, więc schował się na Thiller Bark na kompletnym odludziu i postanowił zrobić sobie nową, taką która nigdy nie umrze i której nie da się (teoretycznie)zabić - załogę zombie. Dodać do tego jego prawie że traumatyczne komentarze podczas arca i można mu nawet zacząć współczuć.

Na pewno wróci i będzie chciał zemsty. Zwłaszcza, że Absalom przewija się w tle fabuły od czasu do czasu + było raz widać flagę Morii na jednym ze statków, więc Oda na bank szykuje się na jego powrót ; p 

Co masz na myśli mówiąc "to on zlecił zlikwidowanie shichibukai Doflamingo" bo nie kumam xd?

Odnośnik do komentarza

Zmęczony jestem i mi się słowa plączą :smutas: Chodziło mi o to, że to Kaido zlecił Doflamingo zabicie Morii podczas zamieszania na Marineford.

 

Nie wykluczam przecież możliwości owoc + owoc. Ba, Luffyemu nawet sugerowano by zjadł owoc Mera Mera no Mi podczas battleroyal. Z tymi mitami to były zazwyczaj teksty jakiś randomów. Takie straszaki dla nowicjuszy, że jak zjesz drugi owoc to "wybuchniesz bo demony będą walczyć w twoim ciele", itd.

 

Motyw załogi Morii w mojej opinii lepiej był zaprezentowany w szóstej kinówce. Psychodeliczna podróż w głąb zdewastowanego umysłu barona, który sam jest bardziej martwy niż żywy. Podobnie jak Moria wolał powołać do życia abominacje niż odpuścić i pogodzić się z losem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Najnowsze rozdziały to z penisem w ręku czytam. Chaptery między arcami zawsze są niesamowite, a teraz dostajemy cały arc składający się tylko z nich :obama:

A hype na Wano osiąga tak kosmiczne poziomy, że nie wiem, czy Odzie uda się dostarczyć. Jedno jest jednak pewne, jego komentarz o tym, że Marineford to będzie nic przy tym arcu bezpodstawne na pewno nie są.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Luffy ledwo dotarł do Wano, a już (pipi) trafiło w wentylator :D klasyg.

Wstęp dobry ale bardziej zaskoczył mnie chapter z Reverie.
 

Spoiler

 

16-17.png?quality=100&strip=all

Pierwsze co mi przyszło do głowy Enel. Ostatni raz widzieliśmy go gdy leciał w stronę księżyca, a z frontów chapterów jak dobrze pamiętam wynikało, że znalazł tam żyjątka. Czyżby wrócił? Słowa starszyzny jak i teleport sugerują, że to może być on.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...