Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy ile już podróżują po Grand Line, dla nas - widzów/czytelników - jest to ok. 10 lat, jednak w świecie mangi mogło przecież minąć zaledwie kilka miesięcy. W sumie cholera wie, nigdy się nie zastanawiałem jak jest to rozplanowane czasowo w mandze. W każdym razie ten news ździebko mnie zaintrygował.

Tyle, że jak Luffy spotkał Cobiego w Water 7 to ten był już prawie jego wzrostu, a w pierwszych odcinkach sięgał mu ledwie do pasa. To raczej trudno osiągnąć w kilka miesięcy (znaczy coś tam Luffy żartował, że powinien być jakiś limit wzrostu), ale zebrał załogę, opłynął kawał świata, zwiedził Skypie, dorobił się drugiego statku, zrobił miliard innych rzeczy i to wszystko w kilka miesięcy? Chiński bajki są głupie, ale chyba nie aż tak.

Odnośnik do komentarza

Zauważ że większość arców dzieje się w ciągu jednego - dwóch dni i tak naprawdę jedynymi dłuższymi chwilami są podróże między jedną wyspą i drugą, których oczywiście nam nie pokazują, bo byłoby to nudne. Coby faktycznie jest jedyną postacią, która się postarzała przez ten czas, ale to pewnie dlatego, że Oda chciał zrobić z niego nie-pizdusia, więc musiał go trochę postarzeć, albo po prostu Oda zmienił mu wygląd na mniej frajerowaty, dodał odpowiednią postawę, troche mięsni, pare cm wysokości i tyle, zadnego postarzenia :P Zresztą kto w ogóle na to zwraca uwage?

Odnośnik do komentarza

No, ale czy to tak trudno dodać im parę latek po drodze? Niech np. w wspomnianym Thriller Bark Luffy by sobie miał już 19-20 lat. Niby nie istotne i się o tym nie myśli, ale jak już się zastanowić głębiej to trochę razi. Nie wiem, może Oda ma pod ręką jakąś za(pipi)istą rozpiskę z One Piecowym kalendarium i mu wszystko idealnie pasuje co do dnia.

Odnośnik do komentarza

Hehe, klasowa riposta dla pana od delfinow i wielorybow;]]]] Swoja droga to jak sie zerknie teraz na pierwsze odcinki to Luffy wygladal wtedy znacznie bardziej dziecinnie, wiec cos sie zmienil jednak. Reszta w sumie tez wyglada powazniej niz na poczatku przygody, moze poza Sanjim, ktory zdaje sie nie przeszedl zadnej metamorfozy, ale on za to od poczatku pali papierosy, wiec powinien byc dorosly;] Trudno tylko okreslic o ile sie postarzeli, ale to zdaje sie miec drugorzedne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Huh? Przejrzałem mangę z ciekawości na szybko i nie widzę tam sceny, w której Ace się o tym dowiaduje. Mówił tylko, że on i Luffy mieli tatuśków wyjętych spod prawa i że on nienawidzi swojego prawdziwego ojca, oraz że Luffy niedawno dowiedział się o swoim starym.

Zapewne oboje dowiedzieli się o tym jak byli mali, ale Ace tego nie akceptował, a Luffy na życzenie brata nie wspominał o tym. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Coś mnie podkusiło i obejrzałem najnowszy rozdział po time skip :) Fajnie wyglądają...

 

A z anime się pokłóciłem, utknąłem na Little Garden przy walce dwóch gigantów-wikingów. Ci bossowie z przypisanymi numerami mnie odpychają, jakieś nie ciekawe charakterki :/ Szkoda, że to nie filler bo bym ominął.

 

A i na yt zobaczyłem genialny motyw muzyczny z one piece:

 

http://www.youtube.c...feature=related

 

 

niiice.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

kilkanaście godzin czytania mangi - nadrobione

kilkanaście godzin pobierania anime - wszystkie epki od 1 do 470 czekają abym je obejrzał XDDD

 

KIEEEDYYYY MAM TO ZROOOBIĆĆĆĆ ARGHHH

 

Anyway, manga mi się bardzo podoba....że też nie czytałem tego od początku tylko ten shit naruto =o

Odnośnik do komentarza

No one piece miało już swoje apogeum najpierw przy alabście(pierwszy duży arc, walka z shichibukai), potem przy CP9, i teraz znowu(w anime). Nie ma co się oszukiwać, że teraz po timeskipie niedługo znowu będzie arc, który przebije wszystkie poprzednie, a potem kolejny itd aż do finału, który ostatecznie zniszczy wszystkie wszystkie inne shoneny :P

 

sakiu - może obejrzyj online na http://www.anime-shinden.info/2048-one-piece-online.html

Odnośnik do komentarza

No one piece miało już swoje apogeum najpierw przy alabście(pierwszy duży arc, walka z shichibukai), potem przy CP9, i teraz znowu(w anime). Nie ma co się oszukiwać, że teraz po timeskipie niedługo znowu będzie arc, który przebije wszystkie poprzednie, a potem kolejny itd aż do finału, który ostatecznie zniszczy wszystkie wszystkie inne shoneny :P

Właśnie to jest w OP świetne - stopniowy wzrost formy. Jak z początku przygoda zapowiadała się naprawdę niewinnie, tak aktualne wydarzenia rozmiarem swojej epickości po prostu miażdżą. Akcja w Alabaście była niezła, walka z CP9 jeszcze lepsza, następnie mocarny twist w Sabaody Archipelago i teraz wojna z Białobrodym, w której uczestniczą prawie wszystkie największe szychy. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to przy finale będziemy zbierać szczeny z podłogi.

 

Przy tym mocno da się odczuć, że Luffy nie jest kolejnym Goku, który kosi każdego przeciwnika na swojej drodze nowym dupnym power-upem, ale zwyczajnym pionkiem, nie mającym póki co nawet startu do najsilniejszych postaci tego świata. Fajnie, że główny bohater też czasem dostaje srogi wpie.rdol.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polskimi...

 

Ej, a czy dalej jest lepsza animacja podczas walk? Strasznie mnie irytuje ten pokaz slajdów...

 

Potem będzie jeszcze lepiej tongue.gif

 

No mam nadzieję, że to nie zmieni się w jakiś jedną wielką paradę walk i dalej pozostanie dużo takich fajnych ckliwych wątków :F

Odnośnik do komentarza

Taa, animacja będzie lepsza, ale od czasu do czasu nadal walną jakiegoś slajda.

 

O paradę walk się nie martw, to anime zawsze skupiało się na przygodach, humorze i załodze słomianych w pierwszej kolejności, a potem na walkach, a nie jak niektóre anime, gdzie cała saga jest zrobiona tylko po to, aby pokazać konkretną walkę :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...