Skocz do zawartości

PES vs FIFA


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

fife 2010, ponieważ, najbardziej odpowiada mi system rozgrywki zaprezentowany w tej grze. PES2010 na filmikach prezentuje się arcadowo, opróćz świetnych modeli postaci i licencji na CL i LE, nie prezentuje nic co skłoniło by mnie do zakupu gry. Akcje wyglądają sztucznie, modele postaci źle zachowują się podczas biegu, a podania wyglądają jak bite kijem golfowym. Bramkarze popełniają kuriozalne błędy, animacje piłkarzy leżą i kwiczą, a oprawa wizualna meczu to poziom pierwszego ISS ( wynik plus zegar ). Natomiast w fifie, mamy świetny gameplay, akcje są płynne, można lepiej rozegrać piłkę, zawodnicy odpowiednio ustawiają się na boisku, kapitalnie odwzorowana jest walka o piłkę, strzały i zachowanie bramkarzy, do tego pełna licencja dużo większą ilość klubów i reprezentacji.

 

podsumowując PES Arcadowy odgrzewany kotlet

podsumowując FIFA, najbardziej symulacyjna gra piłkarska

 

 

temat pewnie i tak zniknie po wojnie jaką stoczą w nim forumowicze ale cóż :D

Odnośnik do komentarza

Nie zniknie najwyżej warny będą się sypać ;]

 

 

Mówisz , że we fifie akcje są płynne..., a to właśnie nie karze nazywać tej gry symulacją.

W prawdziwym meczu akcje są często i gęsto rwane i przerywane przez przeciwnika.Tak jak w PESie ;]

 

Ja kupuję pesa (być może z przyzwyczajenia).

Odnośnik do komentarza

FIFA - po nieudanej wersji PES 2009 i 2008, konami zrobilo mega krok na przod - odgrzewajac PESa 6 i ladujac w niego milion poligonow.

EA mam nadzieje, ze mnie nie zawiedzie - nowe animacje,gameplay, fizyka ,tryby,online i masa innych rzeczy - dla mnie najbardziej bliska prawdziwej symulacji soccera.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

zdecydowanie FIFA 10. znajac PES'a od podszewki, bedac patchmakerem do gier z tej serii, trzeba bylo sie z nia pozegnac wraz z nadejsciem next-genow. to co kiedys wydawalo sie fantastyczne w PESie, dzisiaj daje kwasem po oczach. PES 2010 praktycznie w gameplayu nie wnosi zadnych zmian wzgledem poprzednich czesci. Konami jezeli nie napisze od podstaw calkiem nowego PES'a - nigdy nie wroci na piedestal. gre kupuja tylko fani serii. FIFE natomiast ci ktorzy albo dopinguja panow z EA, albo po prostu chca pogarac w lepiej odwzorowane pilkarskie widowisko.

 

Cris - prosze Cie, nie rozsmieszaj mnie. probujesz wywyzszyc AI przeciwnikow w PES'ie nad FIFA?

Odnośnik do komentarza

Tak naprawde to czekam na dema...

 

PES 2010 - za napewno jest grafika i klimat...niestety animacje oraz drybling 360 nadal pozostaja dla mnie zagadka - musze sprawdzic na wlasnej skorze...minus to jak zwykle licencje choc jest ta na LM...

 

FIFA 10 - animacje i licencje oraz on-line...chociaz z licencjami drazni brak Holandii i chyba Polski :/ (w 09 nie bylo w 08 z kolei byla)...co mnie troche odrzuca od FIFY to brak PESowego klimatu...

 

Nie oddaje glosu...poczekam na dema

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

FIFA 10 jak na razie, choć prawdopodobne, że będą się zmieniać w czytniku konsoli. FIFA 10 musi wyeliminować swoją zbyt dużą przewidywalność, bo pod względem ruchu jest nie do przebicia. PES 2010 - tempo rozgrywki w dół i może będzie lepiej, aczkolwiek przy obecnym poziomie animacji to nawet najlepsze wersje z PS2 nie zdadzą egzaminu, bo trzeba się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

PES 08 nawet nie posiadłem, szkoda czasu. 09 zakupiłem po czasie ale i tak kasa w błoto. Fifę 08 i 09 miałem w dniach premiery i tak leciało aż do przyszłego roku. Byłem fanatykiem i fanbojem ISS/PES - nie było konkurencji. Ale tylko świnia nie zmienia poglądów.

 

FIFA10 jedyna słuszna i REWELACYJNA gała jak będzie dostępna na rynku. PES zdechł i zeżarł swój własny prymitywny ogon.

Odnośnik do komentarza

Pes2010 - choćby nie wiem jak nie udany wyszedł(pes2008) i tak zawsze daje mi więcej frajdy niż fifa. A na razie po filmikach które widziałem jestem spokojny, no może po za animacją.

 

Choć oczywiście obadam demo fify a nóż widelec łyżka w stół może okaże się grywalna DLA MNIE.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co kupie.

 

Doswiadczenie z poprzednimi wersjami obu gier zdecydowanie dziala na korzysc FIFA. Odczucia jak w prawdziwej pilce. Strategia druzyny, ktora dziala. Animacje. Drybling i tricki, ktorych masterowanie jest prawdziwym wyzwaniem i machanie gala nie starcza by przejsc cale boisko, a sprint nie starcza do wygrania meczu.

Do tego wszystkiego fizyka - zachowanie pilki, bezwladnosc pilkarzy, trudnosc strzelenia bramki z dystansu.

 

Na koniec online we wszystkich trybach. Jedyna gra w ktorej mozna grac 10 na 10ciu...

 

A to wszystko roznice juz w poprzedniej wersji ciezko mi sobie wyobrazic by PES byl w stanie to nadrobic. Kilka duperelek graficznych mi nie starczy. No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Nie zniknie najwyżej warny będą się sypać ;]

 

 

Mówisz , że we fifie akcje są płynne..., a to właśnie nie karze nazywać tej gry symulacją.

W prawdziwym meczu akcje są często i gęsto rwane i przerywane przez przeciwnika.Tak jak w PESie ;]

 

Ja kupuję pesa (być może z przyzwyczajenia).

 

 

może źle to określiłem, można przeprowadzać płynne akcje które mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dla mnie w PES 08, 09, 10 akcje wyglądają sztucznie, arcadowo do bólu.

Odnośnik do komentarza

Czy sztucznie? hm... w "prawdziwy mecz" to my jeszcze długo nie pogramy (o ile w ogóle).

Mnie w Pesie podobają się te mozolnie składane akcje,a gole dają satysfakcje.

 

FIFA10- nie lubie arcade'ówek więc wybieram lepszą pikę jaką jest FIFA :) Myślę że 10 będzie jeszcze bardziej doskonalsza niż 09

Dziwne... bo ja mam odwrotnie.

 

 

PES 2010- nie lubię arcade'ówek więc wybieram lepszą piłkę jaką jest PES :) Myślę że 2010 będzie jeszcze bardziej doskonalsza niż 2009.

 

 

Zresztą, ocenianie gier w które się jeszcze nie grało...

Odnośnik do komentarza

sam chciałeś zakładając temat :P

 

i w jednej i w drugiej grze, da się mozolnie konsruować akcje, albo grać, by zdobyć bramke jak najprościej, ale dla mnie w fifie od 09 i w tej po filmach twierdząc, będzie to o wiele przyjemniejsze i "prawdziwsze" w " prawdziwy mecz " to nawet na podwórku się nieda zagrać, bo to też nie wygląda jak piłka z telewizji :D

Odnośnik do komentarza

Ja mam mocny dylemat, którą grę zakupić. Na PS3 udało mi się zagrać jedynie w Fifa 09. Byłem pozytywnie zaskoczony tym tytułem zwłaszcza, że grałem wyłacznie w Winning Eleven i PES na PS2. Teraz mocno zastanawiam się nad Fifa 10 (na pewno obu tytułów nie kupię). Zwłaszcza ze wzgledu na to, że znajduję więcej informacji o tej grze w sieci i są one bardzo zachęcające. Z drugiej strony mam sentyment do PES, ale jeżeli czytam komentarze w tym temacie, że będziecie kupować nowego PESa z przyzwyczajenia, bo to PES albo jesteście fanami serii to zastanawiam się czy rzeczywiście jest on gorszy od nowej Fify, a jedyne argumenty za kupnem nowego są takie jakie wymieniłem przed chwila. Na pewno od razu po premierze nie kupię żadnej z tych gier. Poczekam na recenzje, zagram w demko i dopiero podejmę decyzje.

Odnośnik do komentarza
PES 2010 praktycznie w gameplayu nie wnosi zadnych zmian wzgledem poprzednich czesci.

 

Mistrzostwo świata ! Rozumiem że grałeś i skoro ci się nie podoba to może dało by się pożyczyć ??

 

JA oczywiście kupie Pesa ,fify nawet nie badam bo mi się zwyczajnie nie chce .

ale z ciebie jest prosty chlopiec, zajman. wystarczy obejzec filmy nagrane na Games Comie, prezentujace rozgrywke z najnowszego PES'a i porownac do poprzednich czesci. jak wyjdzie demo, to tylko sie to utwierdzi.

 

jestes fanem PES'a - jak wolisz. ale przynajmniej miej jakies agrumenty, po po raz kolejny prowadzic z toba dyskusji nie mam zamiaru. poraza mnie twoja glupota.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.