Skocz do zawartości

Badanie wizerunków marek konsol


semcorda

Rekomendowane odpowiedzi

To jest link do pierwszej z dwóch ankiet które przeprowadzam w badaniu wizerunków marek na potrzeby pracy magisterskiej.

http://www.ankietka.pl/ankieta/29433/wolne-skojarzenia-marki-konsol-1.html

Wiem że pytania są skomplikowane ale proszę o wytrwałość, prościej się nie dało, a takie pytania nakazują różne mądre książki, których muszę się słuchać.

Dziękuję wszystkim wypełniającym.

Edytowane przez semcorda
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz mi wyłożyć przystępnie jaki cel ma ta ankieta? bo nie obraź się ale skonstruowana jest beznadziejnie! nie wiem jakie dane chcesz wyciągnąć z tej ankiety bo przy takiej konstrukcji to nie jest na pewno badanie statystyczne ani sonda... Poradź się promotora jak to zrobić aby uzyskać odpowiednie dane, to ważne bo może się okazać że zostajesz z absurdalną i nie interpretowalną zbieranina informacji :D

 

Sorry że się wymądrzam w twoim własnym temacie ale nie jedną ankietę spiepszyłem i teraz mam nosa to takich przypadków :D

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ciut rozwodnione są twoje pytania.

Z większości pytań wychodzi że człowiek musiałby przekopiowywać to co już napisał..

Niektóre są raczej zbędne (Ciuchy ?, doznania ?), powywalałbym ich kilka bo naprawdę żadnego wniosku z nich nie wyciągniesz :).

Odnośnik do komentarza

No pomijając fakt że pytania otwarte w ankietach to raczej rzadkość! musisz rozpracować czego właściwie chcesz się dowiedzieć, potem rozpisać scenariusze odp. i ustalić jakie pytania są dla ciebie kluczowe! rozwiń je w całe zdania a nie coś w stylu "podyskutujmy w ankiecie" to nie o to chodzi! jak już będziesz mieć to wszystko to pewnie z tej obecnej ankiety zrobi ci się coś około 30+ pytań ale takich które faktycznie da się interpretować :D bo w tej chwili to ty się o drogę pytasz a nie badasz.... :D

 

A to ci jedziemy :D no ale nie ze złośliwości bynajmniej...

Odnośnik do komentarza
A to ci jedziemy no ale nie ze złośliwości bynajmniej...

Nikt nie jedzie tylko mówi co myśli, na tym polega ankieta czyż nie ? ;).

 

Po prostu wywal część z tych pytań, bo są trudne stosunkowo dlatego że całość nie tworzy jednej spójnej idei (jaką każda ankieta mieć MUSI).

Mniej pytań nt gdyby konsola była osobą np, jedna góra dwa pytania otwarte takiego typu starczą naprawdę !

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Do wszystkich "jadących: po tej ankiecie:

Macie rację, ja to wiem od 2 lat , od kiedy robiłem podobną do projektu. Ale do mojego promotora to nie dociera. W pierwotnej wersji było bez "gdyby była osobą" itd. to mi napisał że nie badam wszystkich "wymiarów wizerunku marki". Tak, wizerunek ma "wymiary", i to właśnie je bada. Niestety w książce napisanej przez mojego promotora właśnie TAKIE są pytania, i uwierzcie mi, i tak je uprościłem.

A do osób które narzekają na niezrozumiałe pytania - sprawdzałem "jarzenie" na osobie z pierwszej klasy LO i zajarzyła. Przyznaję, są trudne, wręcz głupie (jak promotor to przeczyta to przesrane), ale zrozumiałe. Jeżeli zdania wielokrotnie złożone sprawiają komuś problem, to sory, ale nic na to nie poradzę.

 

Wypełniłbym z miła chęcia tą ankietę ale bez urazy pytania które przygotowałeś to bełkot. Jak przygotujesz porządną ankietę to może ludzie dadzą radę ją chociaż dokończyć.

W takim razie prof. dr. hab. dostaje się za bełkot, bo takie "skróty" ma promotor, a on stworzył taki zestaw pytań, i on zatwierdził te moje.

A że zamotane to fakt, jednak nie jest to nic z czym nie można by sobie poradzić.

 

A to ci jedziemy no ale nie ze złośliwości bynajmniej...

Nikt nie jedzie tylko mówi co myśli, na tym polega ankieta czyż nie ? ;).

 

Po prostu wywal część z tych pytań, bo są trudne stosunkowo dlatego że całość nie tworzy jednej spójnej idei (jaką każda ankieta mieć MUSI).

Mniej pytań nt gdyby konsola była osobą np, jedna góra dwa pytania otwarte takiego typu starczą naprawdę !

HA, w pierwotnej wersji okroiłem, to mnie promotor zjechał. A całość MA spójną ideę, nazywa się "wymiary wizerunku marki", i mógłbym cytować niejakiego Kellera (http://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Lane_Keller), ale musisz mi uwierzyć że tak kazał, a jak on(i kilku innych) kazał jest dekalogiem w badaniach marketingowych.

Spoko, druga ankieta (całe badanie składa się z dwóch), to będzie samo klikanie.

 

No pomijając fakt że pytania otwarte w ankietach to raczej rzadkość! musisz rozpracować czego właściwie chcesz się dowiedzieć, potem rozpisać scenariusze odp. i ustalić jakie pytania są dla ciebie kluczowe! rozwiń je w całe zdania a nie coś w stylu "podyskutujmy w ankiecie" to nie o to chodzi! jak już będziesz mieć to wszystko to pewnie z tej obecnej ankiety zrobi ci się coś około 30+ pytań ale takich które faktycznie da się interpretować :D bo w tej chwili to ty się o drogę pytasz a nie badasz.... :D

 

A to ci jedziemy :D no ale nie ze złośliwości bynajmniej...

Byłeś blisko - to "dyskutowanie o ankiecie nazywa się "badanie jakościowe" i być musi (wg promotora) i wszystkie pytania są kluczowe (wg promotora). Nic nie poradzę, naukowy beton.

 

bez obrazy ale ja w tym roku broniłem magisterkę i w mojej pracy też miałem ankietę i jakbym taką jak ta twoja przedstawił mojej promotorce to by mnie chyba wypierd.oliła za drzwi w 3 sekundy :P

 

Popracuj jeszcze nad nią ;)

Zależy o czym pisałeś. Większość ankiet to proste zaznaczanki, i robią je wszyscy co studiowali coś związanego z naukami społecznymi (i pewnie nie tylko). To jest "badanie jakościowe wizerunku marki" i wierz lub nie, tym przypadku wyleciałbym w 3 sekundy gdybym zrobił jakąś inną niż ta.

Druga ankieta (badanie obejmuje dwie) będzie strawniejsza, liczę na pomoc przy niej, jeżeli nie przy tej pierwszej nie dało rady :)

Odnośnik do komentarza

No to powodzenia w zbieraniu głosów - ile już zebrałeś? Wszyscy chcą Ci pomóc, ale nikt przez to nie może przebrnąć. Bo widzisz; mimo daty rejestracji słabo znasz nasze forum - gdyby to była zwykła chu.jowa ankieta, to nikt by tu nawet posta nie raczył napisać. A to jaki masz odzew konstruktywnej krytyki nawet mnie zadziwia. Więc nie wzdrygaj się, nie tłumacz, tylko ją przemyśl.

 

Pytania mają nieostry zakres odpowiedzi.

W związku z powyższym pytania się pokrywają zakresem.

(jeśli taką metodę badawczą uznaje Twój prof., to chyba powinni mu ten tytuł zabrać)

Strona techniczno-redakcyjna też kuleje. To nie znaczy, że nie rozumiemy treści pytań, tylko że nie umiemy na nie odpowiedzieć w jasny i co najważniejsze użyteczny z punktu widzenia ankiety sposób. To jest wynik powyższego - niejasnego zakresu - oraz samej formy choćby pól odpowiedzi.

I jeszcze jedno, dotyczy tylko kilku pytań, ale warto o tym wspomnieć z kilku (mniej lub bardziej znaczących) powodów - nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytania dot. każdej z konsol z prostego powodu - nie posiada każdej z tych konsol.

Odnośnik do komentarza
(jeśli taką metodę badawczą uznaje Twój prof., to chyba powinni mu ten tytuł zabrać)

Bez kitu, chcialbym aby ten prof(esjonalista) mi wytlumaczyl dlaczego calosc nie ma dla czleka typowego sensu ?

To jest ankieta do diabla, to sie przeczy z jej zasadami.

nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytania dot. każdej z konsol z prostego powodu - nie posiada każdej z tych konsol.

Idea pytan w ankiecie nakierowuje raczej na mysl "co myslisz o tej (niekoniecznie posiadanej przez ciebie) konsoli ?".

 

No coz sproboje ci pomoc, zaglosuje i przemysle porzadnie pytania - jednak wiedz ze twoj profek powinien dostac po (_)_), bo chyba tam ma mozg.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

No to powodzenia w zbieraniu głosów - ile już zebrałeś? Wszyscy chcą Ci pomóc, ale nikt przez to nie może przebrnąć. Bo widzisz; mimo daty rejestracji słabo znasz nasze forum - gdyby to była zwykła chu.jowa ankieta, to nikt by tu nawet posta nie raczył napisać. A to jaki masz odzew konstruktywnej krytyki nawet mnie zadziwia. Więc nie wzdrygaj się, nie tłumacz, tylko ją przemyśl.

 

Pytania mają nieostry zakres odpowiedzi.

W związku z powyższym pytania się pokrywają zakresem.

(jeśli taką metodę badawczą uznaje Twój prof., to chyba powinni mu ten tytuł zabrać)

Strona techniczno-redakcyjna też kuleje. To nie znaczy, że nie rozumiemy treści pytań, tylko że nie umiemy na nie odpowiedzieć w jasny i co najważniejsze użyteczny z punktu widzenia ankiety sposób. To jest wynik powyższego - niejasnego zakresu - oraz samej formy choćby pól odpowiedzi.

I jeszcze jedno, dotyczy tylko kilku pytań, ale warto o tym wspomnieć z kilku (mniej lub bardziej znaczących) powodów - nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytania dot. każdej z konsol z prostego powodu - nie posiada każdej z tych konsol.

 

Przemyślałem ją, i to nie raz, ale nic nie da się zrobić. Mógłbym napisać pytania po ziomalsku czy coś, ale nic by to nie dało, bo i tak muszę wyciągnąć od ludzi informacje wymagane przez promotora, więc sensu pytań nie mógłbym zmienić. W wypowiedzi Grigorija widzę też, że wypełniający oczekują że ankieta ma zbierać "głosy". W tym przypadku ma zbierać opinie, więc po części chyba też z takiego rozminięcia oczekiwań wynikają problemy. Mają nieostry zakres, bo takie jest założenie - nazywa się to "wolne skojarzenia" i próba zmian będzie mi poczytana przez promotora jako zamach na uświęcone techniki, Kiszka, nic nie poradzę. Wygląda na to, że będę musiał dokonać rozmnożenia osobowości, powypełniać, i naściemniać promotorowi że jest mnie kilkunastu chłopa :P Przetłumaczyć mu ze pytania są niestrawne nie mam szans.

Dziękuję tym kilku osobom które wypełniły, będę miał co powielać chociaż ;P

Niedługo będzie druga ankieta. Spokojnie, samo klikanie powinna zawierać. Mam nadzieję że pójdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...