Skocz do zawartości

Ryu Ga Gotoku 4 (Yakuza 4)


Komandos

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście odpuściłem sobię Yakuzę po drugiej części. Wizja ponownego śmigania po tym samym mieście (lenistwo twórców, aż wylewa się z ekranu), wcielenia się po raz kolejny w daremnego Kazumę i męczenia się ze sztywnym, niezmienionym od wieków system walki nie wydaje mi się specjalnie zachęcająca. Fabuła, klimat i żywotność to jedno, ale schematyczny oraz szablonowy gameplay są dla mnie nie do zaakceptowania.

Sry ale to samo można powiedzieć o przeważającej ilości obecnych gier. Zmienia się tylko sceneria i npc a gameplay bez większych zmian (choćby CoD,GTA itp), a ludzie jakoś nie narzekają. A to, że akcja się dzieje w jednym mieście to imo nawet dobrze, rozumiem, że Kazuma powinien robić objazdowe wycieczki po całej Japonii i obijać gęby Yakuzie w każdym większym mieście? A system walki jest świetny i mimo, że z początku mojej przygody z serią Yakuza (konkretnie pierwszą odsłoną) miałem małe obiekcje co do takich "arcadowych" starć ale po czasie doszedłem do wniosku, że pasują one idealnie, a przy tym wyszły im całkiem nieźle.

 

Choć fakt, gdyby z serii zrobili strzelaninę z oczo(pipi)ną grafiką i jakimś prostakiem przypominającym pudziana i napieprzającym z dwóch gunów+cover system, dodatkowo oczywiście można by wyciąć większość tego co oferuje choćby Yakuza 4 pod względem mini gier i sprzedawać jako DLC to pewnie Sega miałaby mnóstwo $$$ no ale chwała im za to, że nadal robią to co uważają za dobre dla swojej serii.

 

Ale każdy ma inne wymagania co do gier więc nic mi do tego :potter:

Odnośnik do komentarza

to, że akcja się dzieje w jednym mieście to imo nawet dobrze, rozumiem, że Kazuma powinien robić objazdowe wycieczki po całej Japonii i obijać gęby Yakuzie w każdym większym mieście?

 

To zadam takie pytanie - a czemu nie? No, chyba że atrakcyjniejszą perspektywą wydaje się łażenie przez dwadzieścia pięć części Yakuzy po tym samym, lekko zliftingowanym mieście? To tak jakby wszystkie odsłony GTA miałyby się dziać w Liberty City.

 

Sry ale to samo można powiedzieć o przeważającej ilości obecnych gier. Zmienia się tylko sceneria i npc a gameplay bez większych zmian (choćby CoD,GTA itp), a ludzie jakoś nie narzekają.

Kiedyś wszystko się przeje, pytanie tylko kiedy. Stara formuła serii Resident Evil też trzymała się bardzo długo, ale w końcu przyszedł czas, że gracze mieli dosyć tego samego czerstwego gameplayu i nadeszły poważniejsze zmiany, dzięki czemu przy okazji RE4 seria zyskała sporo na świeżości, a co za tym idzie - na grywalności. Dokładnie tak samo było z Tomb Raiderem czy po części z Castlevanią. W przypadku Yakuzy nie zależy mi na całkowitym przemodelowaniu gameplayu, ale chociaż na jakichkolwiek zmianach - większym rozbudowaniu systemu walki, całkowicie nowych miejscówkach, historii z innymi bohaterami. Bo tak, to powoli seria zaczyna osiągać punkt maksymalnej stagnacji i przynajmniej mi już zaczyna wychodzić bokiem.

Edytowane przez Josh the Boy
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nom, w dwójce też jest jakieś tam nowe miasto, przy czym składa się ono z kilku uliczek na krzyż i zaraz gracz wraca do Kamurocho, gdzie spędza niemal całą reszte czasu gry. A jak to wygląda w Y3?

 

Czterech bohaterów, ale niech zgadnę - tym najważniejszym, w skórze którego przyjdzie szarpać najwięcej czasu jest Kazek? Tak czy inaczej to już jest dobry motyw, zdecydowanie in plus.

Odnośnik do komentarza

W Marianach zawsze jest Mario, w God Of War - Kratos, a w Kamurocho - Kiryu Kazuma. :D

 

Wlacz sobie przynajmniej trojke to zobaczysz - takie pisanie, ze znowu dali to samo miasto jest bez sensu. W Czworce sa zmiany od trzeciej czesci - sa nowe miejscowki, ktore mozna odwiedzic i nie chodzi mi tutaj jedynie o jakis dodatkowy sklep. To samo dotyczy systemu walki, od poprzedniej czesci widze wiele bardzo ciekawych nowosci, a sam system mi pasuje, wiec nie widze powodu zeby go jakos drastycznie zmieniac. Poza tym jesli skonczyles grac po drugiej czesci to warto byloby przynajmniej zagrac w trojke z tego prostego wzgledu, ze jest to gra na nowa konsole i wyglada zdecydowanie lepiej. Mnie osobiscie bardzo by interesowalo wlasnie to jak wyglada nowe, next-genowe Kamurocho. :)

Wspomniales jeszcze o Resident Evil - ja chetnie zobaczylbym klasycznego REsidenta w starym, dobrym stylu - z kamera ''przemyslowa''. Co do serii to te nowe rowniez sa fajne, ale ida w nieco innym kierunku niz poprzednie gry, to juz nie tyle Survival-Horror co bardziej Action-Shooter. :)

 

Wracajac do gry Yakuza 4 - zauwazylem, ze w wielu sklepach, do ktorych nie mozna wejsc i na przyklad w kasie kinowej siedza ludzie. Fajnie - w koncu te budynki nie sa tak puste i nie wygladaja na opuszczone lub nieczynne. :) Na razie nie przeszedlem zbyt duzo z watku glownego - ot dopiero go zaczalem, ale Shun Akiyama to calkiem ciekawa postac. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Mam tylko nadzieję, że ze względu na treści przedstawione w grze, nie skasują jej całkowicie.

A epidemia zombie jest drażliwym tematem w Japonii?

Pomijając zniszczone miasto, epidemia zombie może budzić skojarzenia z chorobą popromienną ;)

 

@Saptis

Pachinko - po prostu ustaw siłę wystrzeliwania kulek tak, żeby przelatywały przez miejsce "triggerujące" jednorękiego bandytę :). Boxceliosa pierwszego też się da odblokować, nie pamiętam tylko jak to się robiło.

Masaż - musisz klepać przycisk tak, żeby wskaźnik znajdował się na środku skali.

Odnośnik do komentarza

Josh The Boy, moim zdaniem popelniasz ogromny blad odrzucajac Yakuze 3. To jedna z kilku najlepszych, najbardziej rozbudowanych i wciagajacych gier w tej generacji konsol! W kazdym badz razie gdybym po jej ukonczeniu i po ogromnie pozytywnym wrazeniu jaki na mnie wywarla nie siegnal po czesc czwarta w okolicach jej premiery (mam ja dostac w ten piatek) to byloby z mojej kompletnie niezrozumiale posuniecie, wrecz bezmyslny wyglup! :D

 

Przy okazji wielkie dzieki dla saptisa za pierwsze wrazenia :) Przydalby mi sie jakis czasoprzyspieszacz ;P

Odnośnik do komentarza

 

@Saptis

Pachinko - po prostu ustaw siłę wystrzeliwania kulek tak, żeby przelatywały przez miejsce "triggerujące" jednorękiego bandytę :). Boxceliosa pierwszego też się da odblokować, nie pamiętam tylko jak to się robiło.

Masaż - musisz klepać przycisk tak, żeby wskaźnik znajdował się na środku skali.

Dzieki. :)

W takim razie musze sie dokladniej przyjzec automatowi i wyczaic gdzie znajduje sie miejsce uruchamiajace losowanie, poki co widzialem dwa automaty Pachinko. :) Co do Boxceliosa to czytalem info. jeszcze zanim zagralem, wiec w samej grze juz wiedzialem, ze musze zagrac w druga czesc trzy razy zeby odblokowac jedynke - fajnie ze wrzucili rowniez poprzednia czesc.

Jesli chodzi o masaz to oczywiscie nie odpuscilem i postanowilem tam wrocic - wazne zeby nie zagapic sie na masazystke ^_^ i obserwowac wskaznik znajdujacy sie z prawej strony ekranu. :P

 

czezare - prosze bardzo. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Nom, w dwójce też jest jakieś tam nowe miasto, przy czym składa się ono z kilku uliczek na krzyż i zaraz gracz wraca do Kamurocho, gdzie spędza niemal całą reszte czasu gry. A jak to wygląda w Y3?

powiedzialbym, ze podzial stanowi 1/3 do 2/3 z przewaga dla Kamurocho.

 

Czterech bohaterów, ale niech zgadnę - tym najważniejszym, w skórze którego przyjdzie szarpać najwięcej czasu jest Kazek? Tak czy inaczej to już jest dobry motyw, zdecydowanie in plus.

jesli dobrze pamietam to w Y4 opowiesc zostala podzielona na 4 chaptery i bohaterem kazdego jest inna postac.

przy tym np. Akiyama prowadzi club z hostessami. trenujesz je, ubierasz, a pozniej inni bohaterowie odwiedzaja ten klub.

nie gralem, wiec jesli gadam od rzeczy to mnie skorygujcie.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza

A właśnie, sprawdź czy są hostess kluby i możliwość prowadzenia swojego lokalu bo tego elementu mi strasznie brakowało w trzeciej części. W dwójce spędziłem przy nim całkiem sporo czasu i nie powiem fajnie im to wyszło.

 

Gralem juz ponad 17 godzin i coraz bardziej mi sie ta gra podoba, dzisiaj postanowilem sprawdzic Hostess Cluby. W sumie z tego co widzialem to sa dwa, ktore mozna odwiedzic, w jednym sa trzy dziewczyny, a w drugim cztery. W MEB (punkt informacyjny Kamurocho) mozna sie dowiedziec conieco o klubach jak i samych hostessach - przydaje sie to podczas rozmowy z nimi. Jesli dobrze zagadamy z hostessa to pod koniec spotkania dostajemy od niej wizytowke z informacja o niej, przy nastepnej wizycie mozna poprosic wlasnie o ta konkretna. Sama rozmowa polega na wybieraniu co jakis czas odpowiedniego tekstu (mialem trzy do wyboru) i w zaleznosci od tego co wybierzemy to hostessa jest zadowolona lub nie. Jesli tak to pokazuja sie serduszka i poziom jej ''radosci'' rosnie. Poza tym mozna zamowic cos do jedzenia, cos do picia - to tez ma wplyw na nastroj kobiety. Prowadzenia klubu nie sprawdzalem bo na obecnym etapie gry nie mam jeszcze takiej mozliwosci.

 

Odwiedzilem jeszcze ''dachy Kamurocho'' i przyznam, ze to ciekawy dodatek - nie sa to jakies ogromne polacie terenu, ale to fajna, nowa miejscowka, ciesze sie, ze je dodali. :)

Podoba mi sie to, ze Akiyama moze nawiazywac kontakty i miec przyjaciol, ktorzy ''pomagaja'' w ulicznych walkach. Jest ich siedmioro, zaprzyjaznienie sie z nimi wzystkimi jest jednym z challengy. Challengy jest 18, sa jeszcze za minigierki, zjedzenie wszystkich portaw lacznie z napojami w restauracjach/barach, znalezienie wszystkich kluczy od skrytek i inne. :)

 

Edit:

 

Nie tylko Kiryu Kazuma chetnie pomaga innym:

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Akiyama moze odwiedzac trzy hostessy - jedna w Shine i dwie w Jewel. W sumie kobiet jest siedem, ale pozostale cztery sa dla innych postaci - dwie dla Kazumy i dwie dla Tanimury. :)

Na spotkaniu podczas rozmowy na gorze jest dziesiec serduszek podzielonych na cwiartki i w zaleznosci od reakcji kobiety na to co mowi postac te kawalki sie zapalaja lub gasna. Na randce mozemy obdarowac hostesse prezentem - ja na przyklad dalem jej sukienke - spodobala jej sie i przy nastepnej wizycie ja ubrala (jest za to nawet trofeum). Jak nabijemy dziesiec i spotkane dobiegnie juz konca to po opuszczeniu lokalu dzwoni do nas hostessa z propozycja spotkania sie poza godzinami pracy. ;) Mozna wybrac miejsce do ktorego chcemy z nia pojsc - moze to byc retauracja, kregle, dart, karaoke, golf lub gorace zrodla z ping-pongiem. Przy ponownej wizycie w klubie dochodzi dodatkowe dziesiec serduszek do zapelnienia, jak juz je zapelnimy to hostessa znowu zaprasza nas na randke poza lokalem. Mialem na razie taka jedna akcje i po spotkaniu byl dodatkwo sub-quest, w ktorym to glowny bohater pomaga hostessie, ktora zostala wmieszana w pewne wydarzenia. Nie chce spoilowac, wiec nie pisze co i jak. ;)

 

Co do prowadzenia wlasnego klubu z hostessami przez Akiyame to juz troche sie tym pobawilem, wiec napisze co i jak. :)

Na poczatku trzeba znalezc kobiete, ktora moze zostac potencjalna hostessa - trzeba sie pokrecic po Kamurocho i sie porozgladac. Znalazlem trzy, wybralem jedna, zagadalem, a ona sie zgodzila, nastepnie akcja przeniosla sie do klubu Akiyamy gdzie mozemy wybrac pseudonim dla hostessy (ja zostawilem domyslny). w menu mozna wybrac stroj, uczesanie, bizuterie - naszyjnik, kolczyki, bransoletke i pierscionek, uczesanie wraz z kolorem wlosow, makijaz - cieniowanie powiek, rodzaj rzes, rumience, szminke, blyszczyk, brokat, kolorowe szkla kontaktowe i manicure (znam sie, a co :P ). Dla kazdego z tych elementow mozna wybierac kolor, jest tego tam na prawde duzo - to jest prawie jak Simsy. :D Wyglad lacznie z makijazem mozna sobie zapisac - jest dostepnych kilka slotow, wiec hostessy mozna w ten sposob bardzo szybko przebierac ladujac zapisane wczesniej gotowe ustawienia. Kobieta ma swoja tabele, na ktorej sa wyszczegolnione jej parametry takie jak: wyglad, konwersacja, inteligencja, stres i motywacja. Nad tym trzeba pracowac i dazyc do uzyskania jak najlepszych wynikow. Mozna sie tym zajac w zakladce trening - cwiczymy hostesse, do wyboru sa opcje pracy nad wygladem, konwersacja, inteligencja i opcja, ktore umozliwia hostessie odpoczynek czyli czas wolny. raz z postepem dochodza jeszcze nowe opcja dzieki czemu mozna efektywniej pracowac nad rozwojem hostessy.

Poza tym jest tam jeszcze wykres na ktorym widac jaki wyglad prezentuje hostessa - konserwatywny, slodki, piekny czy blyskotliwy. Na tabeli jest jeszcze jej pozycja w rankingu i zarobki.

 

Przed wyjsciem hostessy do klientow gracz przechadza sie miedzy stolikami naslu.chu.jac (ehhh... ta cenzura) opinii i zapotrzebowania klientow. Na podstawie zebranych informacji trzeba odpowiednio ubrac hostesse tak zeby miala wziecie, w zaleznosci od tego albo ma, albo i nie ma klientow. Na kazda jedna wizyte w klubie sa trzy rundy, : chodzimy po klubie i sluchamy, przygotowujemy kobiete w garderobie, nastepnie ona wychodzi i patrzymy na wyniki - tak trzy razy. :) Na koncu pokazuje sie tabela zarobkow klubu i hostessy i statystyki. :)

W miare postepow dostejemy nowe ubrania i akcesoria do wyboru - same dochodza do listy, nastepnie stroje i bizuterie wystarczy raz kupic, natomiast za fryzury i manicure placi sie za kazdym razem.

 

Moze sie to wydawac pokrecone, ale w grze sprawdza sie na prawde dobrze - mi sie podoba prowadzenie klubu z hostessami. Gram na razie caly czas Akiyama, na liczniku mam juz jakies 35 godzin, a to dopiero pierwsza z czterech postaci dostepnych w grze. :o

Wczoraj udalo mi sie wbic trofeum za gre na pachinko - pokrecone, ale juz conieco wyczailem, natomiast dzisiaj zdobylem trofeum za gre w Mahjonga - tez zakrecone, ale mi sie udalo. ;) Podobno sa to dwa z trudniejszch trofeow w tej grze.

Akiyama to bardzo fajna postac, poza tym ma ciekawy i duzy wachlaz ciosow. Swietna gra, polecam ! :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Saptis, a odpowiedz mi na jedna rzecz.Moje pytanie dotyczy jednego z substories zwiazanego z hostessami wlasnie:

 

Zadanie polega na opowiedzeniu jakiemus gosciowi (Minamazaki, czy jakos tak), ktory stoi w klubie z bilardem usytuowanym w podziemnym centrum handlowym o hostessach wlasnie.Zanim do niego poszedlem spotkalem sie z owymi hostessami w klubie Jewel i Shine. Od wszystkich lasek dostalem serduszka, bileciki i dziekczynne e-maile, jednak po nawiedzeniu tego klubu z bilardem podchodze do tego faceta na M., a on mnie pyta czy sie czegos o tych dupach dowiedzialem.No to Akiyama konstatuje, ze przeciez jeszcze z nikim o nich nie rozmawial. Dialog sie na tym konczy i tym samym pomysl na rozwiazanie tego questa.Co tam trzeba jeszcze zrobic?

 

Odnośnik do komentarza

Jak juz masz wizytowke to idz do klubu i wybierz konkretna hostesse. Musisz zrobic wieksze rozpoznanie - pogadaj z kobieta zeby conieco sie o niej dowedziec, pozniej zdasz relacje temu recenzentowi - gosciowi z Cuez Bar, ja chodzilem na dwa lub trzy spotkania z jedna hostessa. Gosciu z baru bedzie cie pytal o kilka rzeczy zwiazanych z dana hostessa, ma w sumie trzy pytania i zawsze musisz wybrac jedna z trzech opowiedzi - oczywiscie najlepiej prawidlowa, jesli uwaznie czytales to podczas odpowiadania ci sie przypomni co mowila hostessa.

Jesli odpowiesz prawidlowo dostaniesz 30.000, a jesli zle to 10.000. Najlepiej odwiedzaj hostessy po kolei zebys pamietal co ktora mowila, ja zaczynalem od Rio z Shine, a pozniej szedlem do baru zdac relacje. Nie jest to az takie trudne, trzeba tylko uwaznie czytac co mowia hostessy i starac sie zapamietac szczegoly.

Podobalo mi sie to zadanie - bylo dosyc rozbudowane, co prawda troche trzeba wydac na wizyty w klubie, ale pozniej dostaje sie calkiem duzo kasy no i EXP. :)

Jak bedziesz mial problemy z tym zadaniem to podaje ci prawidlowe odpowiedzi, jednak jaka w tym zabawa - najlepiej samemu wszysko wybadac. :D

 

 

Erena:

Manly rich guys with sweet side

Kyoto

Yamazaki 12 years

 

Noa:

Ballet

Chicken Basket

Good Drivers

 

Rio:

Rose Champagne

Dog

Pin-up Model

 

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

 

Jak bedziesz mial problemy z tym zadaniem to podaje ci prawidlowe odpowiedzi, jednak jaka w tym zabawa - najlepiej samemu wszysko wybadac. :D

 

Dzieki za naprawde ekspercka odpowiedz! :thumbsup:

Nie przypuszczalem, ze to zadanie jest az takie...skomplikowane :) Sadzilem, ze wystarczy raz pogadac i juz, a tu d*pa! :)

Ta gra jest WIELKA!

 

Jeszcze jedno pytanie saptis. Jak sadzisz, czy da sie ta gre ukonczyc za pierwszym razem doprowadzajac wszystkie cztery postacie do 20-go levelu?Mam Akiyame na 11-stym poziomie rozwoju, ale mam wrazenie, ze juz wiele wiecej nie nabije. Da sie, czy trzeba jednak grac po raz drugi?

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Na razie gram Akiyama i poki co mam 20 LVL. ;)

Nabijesz, nabijesz - rob subquesty i co jakis czas bierz udzial w walkach - za walki dostaje sie nawet 300 EXP, w zaleznosci od ilosci przeciwnikow. :) Warto rowniez szukac postaci z niebieska strzalka nad glowa - tych, ktorzy maja info o grze - za nich dostaje sie 500 EXP. Dosyc czesto odwiedzalem restauracje - tam tez dostaje sie EXP.

 

Jestem teraz przed ostatnia misja Akiyamy i mam juz 20lvl, a nie zrobilem jeszcze 2 subquestow. Akiyama ma 16 subquestow, ja zrobilem 14, pozostale dwa bede mogl i tak zrobic dopiero pozniej - pewnie jak znowu bedzie mozna grac Akiyama, teraz juz sie niestety nie da. Fabularnie nie chce jeszcze przechodzic dalej bo po tej misji od razu jest nastepna postac (raz przeskoczylem, ale nie zapisalem) chce jeszcze pograc Akiyama, potrenowac Hostessy, poumawiac sie z tymi z Jewel i Shine zeby pograc i porobic subquesty - te z hostessami nie sa liczone jako normalne subquesty, ale dostaje sie za nie EXP.

 

Ta gra jest niesamowicie rozbudowana, nie chce przechodzic jej na szybko, szkoda by bylo - jest cala masa minigierek, na prawde warto w nie pograc. Co jakis czas w cos gram, nie gralem jeszcze nawet w nic w Rugujo ani w kasynie, ale tam pojde chyba inna postacia, do tego dochodza rankingi online - swietna sprawa !

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Tylko teraz jest dosyc istotne utrudnienie w zdobywaniu expa w stosunku do Y3. Moge sie mylic, ale zdaje sie, ze tam mozna bylo szamać ile sie chcialo potraw, oczywiscie ograniczeni bylismy zasobami portfela ;) Tu zeby cos wszamać musisz miec ubytek na zdrowiu. Owszem...mozna lazic po Kamurocho, szukac zwady z roznymi typami spod ciemnej gwiazdy,dac sie troche obic,a potem isc na żarcie, ale ten sposob jest bardzo czasochlonny...Chyba tylko chlac mozna ile wlezie... :)

Odnośnik do komentarza

W trojce tez nie mozna bylo jesc w restauracji przy pelnej energii, wystarczylo jednak zjesc robaka (glizde), ktory lezal pod sierocincem i troche energii spadalo. ;)

W czworce jest latwy sposob na utrate energii - wystarczy pojsc do trenera Saigo (dostepny dopiero na pewnym etapie gry), ktory jest nad budynkiem Segi na Theather Squre i wybrac combat lub shooting training, moga byc tez suicidal. Mozna tam stracic prawie cala energie, pozniej udac sie do wybranej restauracji zeby zjesc kilka potraw. Fajnie, ze w czworce zaznacza nam potrawy, ktore juz zamawialismy, w trojce podczys zamawiania nie bylo wiadomo - trzeba bylo wczesniej zagladac do zakladki w menu gdzie byly wypisane. :)

 

Jest jeden fajny sub-quest zwiazany z restauracjami, podobny do tego z hostessami - trzeba zdac relacje o wybranych restauracjach recezentowi. ;)

Co do zdobywania EXP to ja raczej wole powalczyc niz nabijac do chodzac do restauracji - w walkach mozna wiecej zdobyc, do tego dostaje sie kase lub itemy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W trojce tez nie mozna bylo jesc w restauracji przy pelnej energii, wystarczylo jednak zjesc robaka (glizde), ktory lezal pod sierocincem i troche energii spadalo. ;)

W czworce jest latwy sposob na utrate energii - wystarczy pojsc do trenera Saigo

Jest jeden fajny sub-quest zwiazany z restauracjami, podobny do tego z hostessami - trzeba zdac relacje o wybranych restauracjach recezentowi. ;)

Co do tego trenera to zgoda.Dobry pomysl, tym bardziej ze kolo potrafi cala kreche zdrowia skroic w trymiga.Wogole to ciezki zawodnik z niego jest.Podobno najlepszy patent na pokonanie go w momencie kiedy szyje z karabinu to robienie unikow X-em. Raz mnie strasznie zalatwil bez mydla i wszystkie flaszki na niego stracilem :confused:

Odnosnie tego questa z kolesiem co robi przewodnik po knajpach to juz go zrobilem :thumbsup: W przeciwienstwie do tego z hostessami nie mialem zadnego problemu. Najbardziej to mi sie podobala ta "hostessa" w klubie Earth cos tam...tam gdzie rozmawiamy z tym gosciem od przewodnikow :) Wyglala jak enerdowska plywaczka!Bylem poszczany jak ja zobaczylem! :D

 

 

Saptis, 3 questions goes to you! ;)

1.Jak sprawdzic procent ukonczenia gry?Jakos na poczatku udalo mi sie dojsc do tej opcji, ale teraz wylecialo mi z glowy i nie wiem gdzie to jest :/

2.Podobno jest 9 osob, ktore pomagaja w walce, ale trzeba najpierw im pomoc lub cos dla nich zrobic. Najlepiej pomaga bilardzista w Underground Mall. Rzuca bile, ktora Akiyama uderza kijem i uszkadza nia stojacego najblizej niemilucha! :D Znasz rozmieszczenie wszystkich tych osob?Ja znalazlem moze 3 osoby.Moze jakis maly ukryty spoilerek? ;)

3.Znasz jakis fajna anglojezyczna strone, na ktorej ludzie wymieniaja sie uwagami i informacjami na temat Yakuzy 4?

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Procent ukonczenia gry mozna sprawdzic w biurze Akiyamy - sa tam drzwi po wejsciu do ktorych mozna zapisac stan gry, obejrzec dotychczas obblokowane filmiki i sprawdzic statystyki gry. Dodatkowo podczas ''przebywania'' w tych drzwiach regeneruje sie energia. :)

Co do przyjaciol Akiyamy to jest ich 12 - zeby sie nimi zaprzyjaznic wytarczy im pomoc lub po prostu dwa razy skorzystac z tego co oferuja. Sam znalazlem 11 z nich, poszukaj jeszcze sam skoro masz tylko 3 - pokrec sie po miescie, przyjaciol mozna rozpoznac po tym, ze podczas rozmowy z dana osoba nad jej glowa pokazuje sie kwadracik z usmieszkiem (normalnie jest zielona strzalka).

 

 

1- sprzedawca w Poppo na Tenkaichi St.

2- sprzedawca w M Store

3- bezdomny przed malym skwerem przy West Park

 

4- barman w Cuez Bar - Underground Mall

5- Taxi - na samej gorze w Hotel District

6- facet przed klubem Asia

 

6- barmanka Earth Angel w Champion District

8- facet z Club SEGA na Theater Square - zagraj w Boxcelios dwa lub trzy razy

9- sprzedawca w Kotobuki Drugs

 

10- sprzedawca w Cafe Alps

11- bezdomny na Theater Square

12- wlasciciel Kyushu No. 1 Star

 

 

Jesli chodzi o strony zwiazane z gra Yakuza 4 to polecam ta, mozna tam znalezc wiele odpowiedzi na patania zwiazane z gra:

http://www.ps3trophies.org/forum/yakuza-4/

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Za obijanie typom mord tudziez za inne zadania mozna dostac zlote, brazowe lub platynowe plates`y. Co sie z nimi robi?Mozna je sprzedac?Gdzie?

Pytam, bo romansowanie z hostessami kosztuje kupe kabziory :confused:

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Talerze mozna sprzedac w Ebisu Pawn - mozna tam sprzedac wszystko poza smieciami znalezionymi na ulicy, a te mozna oddac za free. :)

Dosyc duzo kasy mozna zarobic na treningu hostessy - ja zbieram teraz okolo 50tys za jednym razem. :)

Czyli co...po prostu sprzedac je?Do niczego innego nie sluza?

Co do hostess to probuje zbajerowac Erene, ale suka jest strasznie kaprysna i ciezko mi w odpowiedziach utrafic co ja jara.Bylem u niej trzy razy, wydalem wagon szmalu, a wszystko co udalo mi sie dokonac to dwa serducha aprobaty :angry:

 

Kurcze...jestem juz w czwartym czapterze i nie mialem jeszcze ani jednego revelations, znaczy jeszcze nie spotkalem Macka :confused:

Mam nadzieje, ze to juz niedlugo, bo revelations sa moim zdaniem solą tej gry ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, czy jesli nie gralem w zadna poprzednia czesc serii moge zakupic te czesc i bawic sie swietnie czy lepiej ogarnac poprzednie czesci?

Moja wydaje sie ze dobra rada jest taka: kup najpierw Yakuze 3. Gre mozna juz wyhaczyc za naprawde smieszne pieniadze. Tylko GRAJ, a nie przelatuj przez nia ekspresem.Porob zadania poboczne (substories),opanuj znakomity moim zdaniem i ciagle w ramach postepu gry erpegowo rozwijalny system walki, pobaw sie minigierkami (golf, kregle, baseball,lowienie ryb, karcianki, bilard i wiele wiele innych),odwiedz restauracje,zaspiewaj karaoke, wychwyc i rob challenges, poszukaj tzw revelations (specjalnych ciosow konczacych, ktorych glowny bohater Kiryu Kazuma uczy sie na podstawie przesmiesznych scenek).Wszystko oczywiscie wezmie w leb jesli jestes organicznie uprzedzony do Japonii i japonskiej szkoly robienia gier.Jesli jednak wkreci Cie opowiadana naprawde nieglupia historia, w przeciwienstwie do tej z GTA4 nie robiaca graczowi wody z mozgu i nie traktujaca go jak debila to jest szansa, ze sie wkrecisz. Moga Cie rzecz jasna zrazic oczywiste archaizmy tzn np niewidzialne sciany, niekiedy plansze tekstowe zamiast prawdziwych dialogow. Ale to wszystko Pan Pikuś wobec oceanu miodu, jaki ta gra oferuje.Jesli jednak pomimo tego co napisalem trojka sie Tobie nie spodoba, to czworka tym bardziej nie.Wydasz po prostu mniej pieniedzy...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...