Skocz do zawartości

Persona 5


hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na japońszczyznę bardzo małą tolerancję, szczególnie na anime jednak co mnie zdziwiło Persona 5 nawet mi się podoba.

Na razie 15h ale wkręciłem się, muszę się jeszcze przekonać do tych przeżywających wszystko nastolatków, ale byłem pewny że oddam znajomemu grę po pierwszych 2 godzinach a tu takie zdziwienie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyczepić się mogę jedynie do trochę zbyt dużej ilości gadania o dupie maryny i systemu walki, po Battle Chasers gdzie system walki daje naprawdę ogromne możliwości i masę frajdy, tutaj 95% walk przebiega tak samo, używamy ataku na który wrażliwi są wrogowie i wykańczamy ich. Może potem jest lepiej ale po kolejnych 5h jestem już tym trochę znużony.

Może jeszcze grafika, scenki w szkole i w mieście są bardzo ładne, za to bieganie po pałacach to już wczesna poprzednia generacja, prostota i wygląd lokacji aż kuje w oczy. Zwiedziłem dopiero dwa pałace, jak potem będzie lepiej to uderzę się w pierś :P

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza

Potem na pewno jest lepiej jeśli chodzi o "skomplikowanie" walk. Jestem w czwartym pałacu (poziom HARD) i już sam subboss skopał mi dupę więcej razy niż główny boss w poprzednich pałacach. Nawet pionki potrafią zajść za skórę. Cieszy mnie to bo jest więcej kombinowania i planowania.

 

Fakt jest taki, że grafika pod względem technicznym jest mocno średnia, ale już sam design, tak jak wspominasz szczególnie lokacji "rzeczywistych", to coś wspaniałego. Same pałace mi nie wadzą, jest schludnie xd

 

Ahh co za gra. 60 godzin i pojawiają się ciągle nowe elementy, nowe postacie, możliwości, a poziom wyzwania wzrasta bardzo wyrównanie. Nie irytuje, ale też nie rozleniwia. Nadal zdarza mi się stać w kawiarni i kminić przez 10 minut co będzie najbardziej opłacalną opcją na spędzenie wieczoru xd Będzie goty jak nic, mimo, że nie ograłem jeszcze Niera.

Edytowane przez Wiolku
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, iks napisał:

Jak długa jest ta gra, jestem na początku 3 pałacu, na liczniku prawie 25h.

[..]

Hmmm... ciekawe pytanie :) Ja skończyłem drugi pałac i jeszcze nie doszedłem do trzeciego, a mam na liczniku prawie 60 godzin. :)

Już po naszych dwóch sposobach grania w tę grę widać, że odpowiedzi poprawnej dla siebie możesz nie dostać :)

Odnośnik do komentarza

Przecież tu 3/4 zawartości jest opcjonalne.

Jak się oleje wbijanie confidantów to pewnie mozna gierkę w 60h zrobić.

A w zasadzie to wielu pewnie się nawet nie odkryje bo trzeba spełnic jakies tam wymagania :)

Mi się zeszło 140h a i tak wszystkiego nie zrobiłem, i skipowałem część smsków od połowy gry(te mało istotne)

No ale ja się sporo bawiłem w fuzje person łapanie każdego nowego itd.

Odnośnik do komentarza

Dobra system walki klapa, pokonał mnie jeden przeciwnik który użył ataku 4 razy pod rząd i nawet nie miałem okazji zaatakować, raz ktoś był słaby na atak, potem znowu, potem wszedł critical 2x i na końcu zabił wszystkich, 45 minut grania w plecy.

Bardzo nie lubię takiej losówki w grach, zastanawiam się nad obniżeniem poziomu trudności bo na razie system walki mi najmniej z całej gry podszedł, zwiedzanie pałaców to raczej obowiązek i chętnie bym ominął tą część żeby zobaczyć co dalej w fabule :)

Jakieś porady bo mam wrażenie że coś robię nie tak, szybko kończy mi się SP i potem muszę używać itemków co chwilę.

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza

Można jakimś sposobem zmienić dubbing z powrotem na angielski?

Bo zmiana w głównym menu nic nie daje, ładuję sejwa i z powrotem japoński.

A podczas grania opcji zmiany duba nie ma w ogóle w menu 'config'.

Po 120 godzinach grania chciałem na chwilę posłuchać angielskich, bo już zapomniałem jak brzmiały.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 8.01.2018 o 16:30, Masorz napisał:

Robimy ranking najlepszych waifu w piąteczce?

 

No to jak robimy, to robimy :kaz:

 

 

1. Makoto Niijima
2. Ann Takamiaki
3. Tae Takemi

 

I podsumowanie na zasadzie 3pkt, 2pkt i 1pkt

 

1. Makoto Niijima (9pkt)
2. Tae Takemi (8pkt)
3. Hifumi Togo (5pkt)

4. Sadayo Kawakami (4pkt)


5. Ann Takamiaki (2pkt)
5. Futaba Sakura (2pkt)
5. Chihaya Mifune (2pkt)

 

Ranking nie jest zamknięty, zawsze można namieszać :cool2:

 

Sama Persona 5 to coś pięknego, szkoda, że nie było mnie na forum jak w to pocinałem. Ostatecznie wbita platyna i 212h. Może kiedyś wrócę do tego na ps3, żeby mieć czyste konto i nowe trofki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.01.2018 o 22:08, iks napisał:

Dzięki, panią doktor akurat mam wysoko bo co chwilę do niej latałem :D

Jak skończę pałac to zerknę co ma.

BARDZO ważne są słabości potworów. Bez odkrycia ich jest bardzooo trudno. Przydaję się również buffy zwiększające obronę atak i debuffy dla przeciwników. Z tymi dwoma aspektami walki mają sens. Inaczej utkniesz od razu

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.01.2018 o 00:01, iks napisał:

za to bieganie po pałacach to już wczesna poprzednia generacja, prostota i wygląd lokacji aż kuje w oczy. Zwiedziłem dopiero dwa pałace, jak potem będzie lepiej to uderzę się w pierś :P

 

Łoo, to dobrze, że nie zacząłeś od którejś ze wcześniejszych odsłon, tam to były proste losowe korytarze - coś na zasadzie Mementos. Pałace w najnowszej odsłonie to istna rewolucja w serii, no i mnie się podobały, mniej lub bardziej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co do anime to jest szumnie zapowiadane w Japonii.

Przez przypadek spacerujac sobie uliczkami Shibuya wpadlem na takie cos.

4c061050a7cf47981ce8ec75a7ea0c8d.jpg

I od razu wbilem do srodka.

W srodku bylo pelno art bookow, plakatow i mang z samego anime.

 

 

175d779e666fdc95f3cf93d441c626c4.jpg

fd93d25c76092aad8762de5f3a9b8852.jpg

d8c5b350bf304798fb6eda9a189ad09f.jpg

db1519dfde3e9a54e1d92ea0771dca1e.jpg

 

I pelno gadzetow :banderas:

2c451d7ad72268b25b5d0126045bb284.jpg

4690f7a4f18578344d783e546196acfd.jpg

Taka sobie ladowarke z Ann sprawilem i magnez na lodowke.

123ecdefde2711c5a2e59785c84210a5.jpg

 

Art style byl bardzo ciekawy.

f381b6a61f1d0d4694c6669bb1bcf6d0.jpg

e2097504c90bc4acbf40897aabc9eb98.jpg

 

Do nastepnego!!

971730c0e53dd68eb7e2777aea58482c.jpg

 

Ps dla wielbicieli Futaby fajny art z najnowszego numeru Famitsu.

0f59a4ab18094c963dcd6cfd529a428b.jpg

9a28bef2e4ccf3b13bd2c30f66a8aba1.jpg

 

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Ale to będą postacie i "swiat" z 5? 

Jesli tak to choc nie lubie anime to obejrze :)

 

Tak, to będzie adaptacja fabuły piątki, ale różnice na pewno się pojawią. Niektóre wątki z gry mogą zostać pominięte, a w ich miejsce mogą pojawić się jakieś nowe. Wiadomo, 100 godzin oryginału nie wcisną w dwadzieścia kilka dwudziestominutowych odcinków.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.