Skocz do zawartości

inFamous 2


Voytec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyo

Wdać że będzie bardziej hmmm "kolorowo". Co do bohatera to bez komentarza. Dla mnie to i tak must have :) Oby był zachowany klimat pierwszej części to gra sama się obroni.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

http://gameinformer.com/games/infamous_2/b/ps3/archive/2010/06/18/creating-new-marais-city-design-in-infamous-2.aspx o designie, pracy przy nowym mieście w Infamous 2 (+ screeny)

 

Pamiętam jak pojawiła się pierwsze plotka o I2. Napisałem, że chciałbym w dwójce "lepsze" miasto bo te z jedynki było dosyć słabe stylistycznie. Mało zróżnicowane.

A tu proszę New Marais zapowiada się elegancko.

 

Przede wszystkim zróżnicowanie, bardziej szczegółowo no i miasto nabrało kolorów.

Odnośnik do komentarza

Ja tam w to nie wierzę choć oczywiście chciałbym.

 

A będąc złośliwym jeżeli Sony chce uczynić z Infamous ważną markę tak jak z Uncharted czy GoW. To niech zmieni wygląda głównego bohatera bo obecny Cole furory nie zrobi. Wstyd go stawiać przy Nathanie, że już nie wspomnę o Kratosie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jak Cole wymłodniał, tak wydaje mi się(jeśli mnie mój wzrok nie myli) że Zeke(o ile to on) się postarzał (czy ja tam widzę siwe włosy).

 

Co do grafiki to niemal jestem pewny że nie ma szans aby była równa z U2. Choćby dlatego że iF jest sandboxem, więc sądzę że technicznie rzecz biorąc czarnula by nie wyrobiła. No ale widać, że grafika jest znacznie lepsza. Animacja i cutscenki też mają podobno pokazywać lepszy poziom niż ostatnio.

 

Jak dla mnie stary Cole byłby o wiele lepszą wizytówką serii niż taki 'ciociowaty'.

 

P.S. Czy mi się wydaje czy w obu zakończeniach iF

Cole nie chciał mieć nic do wspólnego z Zeke(w końcu uważał, że to przez niego zginęła jego dziewczyna - jak ona miała na imię?)

 

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Trish się zwała.

 

No właśnie powiem szczerze, że dla mnie też to wszystko jest popier.... i nic nie kumam z tego sequela póki co (fabularnie).

Masło maślane.

 

Albo źle zrozumiałem jedynkę (no na pewno 3 razy skończona poza tym dubbing :teehee: ) ale przy zapowiedzi dwójki wydaje mi się, że w ogóle nie znam pierwszej części.

Albo to dwójka tak miesza.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wątpię. Moje gdybania (spoilery z pierwszej części):

 

1. Zeke uratował dupę Cole'owi, gdy ten drugi walczył z Kesslerem, więc teraz znowu się ziomki lubią.

2. Trish nie żyje, ale Cole zrozumiał że to musiało tak być. Doznał olśnienia po tym jak mu Kessler przed śmiercią pokazał swoją przyszłość.

3. Od śmierci Kesslera do przybycia Bestii minęło trochę czasu (rok, dwa?), więc Cole zdołał zapuścić włosy, zrobić sobie tatuaże i stać się bardziej elo. Zmiany twarzy tłumaczyć nie będą, a jeżeli już w ogóle poruszą kwestię zmiany głosu to coś w stylu, że prąd przepływający non stop przez ciało naszego hirosa zmieniał mu naprężenie strun głosowych ;)

4. Cole spotyka się z Bestią. Uzbrojony w swoje nowe tatuaże i elo plaster na palcach czuje się pewnie, ale dostaje ostry w(pipi) i ucieka do nowego miasta.

 

W nowym mieście jest bojówka anty-ludzie z mocami. Wygląda na to, że nie tylko Cole ma jakieś moce. Może tę moc lodu zdobędzie poprzez zabicia (zły) albo nauczenie (dobry) się od jakiegoś Icemana? A może jako, że jest to miasto gdzie powstała Ray Sphere (kula promieni?) to Cole znajdzie na swojej drodze inne artefakty, które po użyciu dadzą mu boosta? ;)

 

Jedyna prośba z mojej strony to dodanie NG+. Byłoby mega ;)

Odnośnik do komentarza

No dobra, to że Zeke i Cole się kolegują (w sumie to nie znaczy że od razu znowu będą przyjaciółmi) można jakoś wytłumaczyć, ale to że z Cole zrobili typowego amerykańskiego nastolatka to już lepiej niech nie tłumaczą bo tego nie da się w racjonalny sposób wyjaśni, trzeba będzie to zaakceptować i tyle.

 

Jeszcze co mnie dziwi to to, że Cole, koleś ze super mocami, o którym wie FBI i pewnie cały rząd USA, tak po prostu ucieka sobie z Empire City(choć w pierwszej części jasno było pokazane, że nikt z tego miasta nie wyjdzie) i jak gdyby nic przeprowadza się do nowego miasta <_< (z czego się cieszę bo EC było mało urozmaicone). No chyba że w dwójce na głowie będziemy mieli też całą armię Stanów Zjednoczonych i FBI(no chyba że znowu zawrze jakiś pakt z tą agentką - on pokona bestie, a wszyscy dadzą mu spokój). No zobaczymy jak to wytłumaczą.

 

P.S. W sumie wygląd bestii też zmienili, bo na tej cutscence pod koniec(ze wspomnień Kesslera) bestia bardziej wyglądała 'człowieczo', a w tym trailerze(o ile to ona) jak jakiś nieogarnięty potwór.

Odnośnik do komentarza

Wątpię. Moje gdybania (spoilery z pierwszej części):

 

1. Zeke uratował dupę Cole'owi, gdy ten drugi walczył z Kesslerem, więc teraz znowu się ziomki lubią.

2. Trish nie żyje, ale Cole zrozumiał że to musiało tak być. Doznał olśnienia po tym jak mu Kessler przed śmiercią pokazał swoją przyszłość.

3. Od śmierci Kesslera do przybycia Bestii minęło trochę czasu (rok, dwa?), więc Cole zdołał zapuścić włosy, zrobić sobie tatuaże i stać się bardziej elo. Zmiany twarzy tłumaczyć nie będą, a jeżeli już w ogóle poruszą kwestię zmiany głosu to coś w stylu, że prąd przepływający non stop przez ciało naszego hirosa zmieniał mu naprężenie strun głosowych ;)

4. Cole spotyka się z Bestią. Uzbrojony w swoje nowe tatuaże i elo plaster na palcach czuje się pewnie, ale dostaje ostry w(pipi) i ucieka do nowego miasta.

 

W nowym mieście jest bojówka anty-ludzie z mocami. Wygląda na to, że nie tylko Cole ma jakieś moce. Może tę moc lodu zdobędzie poprzez zabicia (zły) albo nauczenie (dobry) się od jakiegoś Icemana? A może jako, że jest to miasto gdzie powstała Ray Sphere (kula promieni?) to Cole znajdzie na swojej drodze inne artefakty, które po użyciu dadzą mu boosta? ;)

 

Jedyna prośba z mojej strony to dodanie NG+. Byłoby mega ;)

Podpunkt 4 to nie jest przypadkiem dobry strzał? To znaczy tak chyba będzie tak chyba zapowiadało SP.

 

W każdym bądź razie dla mnie to wszystko póki co jest bzdurne, naciągane i nie trzymające się kupy. Począwszy od zmiany wyglądów bohaterów, ich ponownej przyjaźni itd. a pomyśleć, że "czepiamy się" TFU2, że będziemy grać klonem. To jest małe piwo przy If2.

 

Ale fabuła to też nie była jakaś mocna strona jedynki (nie licząc zakończenia) tu liczy się gameplay.

 

http://gameinformer.com/games/infamous_2/b/ps3/archive/2010/06/21/infamous-2-the-evolution-of-the-militia.aspx?PostPageIndex=1 Infamous 2: The Evolution of the Militia

 

Czyli o nowych wrogach, nowym gangu w If2 włącznie z artami.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Słupek, naprawdę, tracisz u mnie respekt. Co tu niby jest powalone? Bestia przybywa wcześniej i walczy z nieprzygotowanym Colem, co kończy się jego sromotną porażką i ucieczką z miasta. Jak uciekł? Bestia rozwala wszystko na swojej drodze, nikt nie jest w stanie jej przeszkodzić więc rząd USA i FBI mają teraz trochę większy problem na głowie niż utrzymanie kwarantanny w Empire City. Bestia zmierzając do nowego miasta, sieje armagedon na swoim szlaku i na pewno prowadzi wojnę z dzielnymi Marines. Do tego wszystkiego, kraj pokrążą się w chaosie bo u coraz większej ilości ludzi zaczynają pojawiać się supermoce. Rząd traci nad tym wszystkim kontrolę; w nowym mieście władzę przejmuje grupa paramilitarna na czele z jakimś świrusem, zwolennikiem "czystej" ludzkiej krwi.

Absurdalne są też zarzuty o "przyjaźń" z Zeke'm: przecież już w pierwszej części Zeke na sam koniec, po śmierci Kesslera stoi tuż obok Cole. Nie wiemy na jakiej stopie są ich kontakty (obstawiam, że to od nas w dużej mierze będzie zależeć czy się pogorszą czy polepszą).

Jeszcze jedno: nowy design Cole jest w mojej opinii 2xlepszy niż poprzednio (gdzie był totalnie bezpłciowy).

Odnośnik do komentarza

Wszystko.

 

Bo wydaje mi się to naciągane i grubymi nićmi szyte, proszę Cie. Ty sobie dorabiasz ideologie, wytłumaczenia; ok ale dla mnie to i tak wygląda kupiasto (informacje fabularne na temat zmian itd.) . Chcieli odciąć się od jedynki bo na to wygląda to ok tylko szkoda, że tak pojechali po bandzie. Mi osobiście to nie przeszkadza bo nie o fabułę się w tej grze rozchodzi ale takie wciskanie kitów to... nie kupuję tego i tyle. A przynajmniej na razie do przed zagrania.

 

A co wyglądu Cole to nawet szkoda komentować, Tobie się podoba; ok. Mi nie (jak widać nie tylko mi) chyba jesteś pierwszą osobą której się podoba. Sprawa gustu ale osobiście wolę bezpłciowego bohatera niż homo/metro.

 

PS. Zresztą Blue dowaliłeś się mnie jakbym był jedyną osobą nie rozumiejącą paru spraw jeżeli chodzi o If2.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

To nie moje ideologia, ale treść zapowiedzi Game Informera (Informacje prosto od twórców), której chyba nikt porządnie nie przeczytał. Po za tym, nowy wygląd Cole może jest "miękki" ale na pewno bardziej charakterystyczny niż kolejny, niczym nie wyróżniający się łysol.

Odnośnik do komentarza

Co do fabuły to Blue ma rację, to wszystko już zostało wyjaśnione (oprócz stosunków miedzy Colem i Zeke'iem) i moim zdaniem trzyma się kupy, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że Sucker Punch chce się dociąć od "jedynki" (przynajmniej na razie tak to wygląda).

 

Co do wyglądu to już i tak nic się raczej nie zmieni i trzeba zaakceptować, że SP celuje w nastolatków (w końcu gra ma oznaczenie T w USA) i musieli przemodelować kolesia, poza tym w wersji poligonalnej nie wygląd aż tak źle jak na tych pierwszych artach :)

 

Tak BTW, ostatnio wszyscy deweloperzy (SP też) się wzorują na U2, jeszcze trochę i dostaniemy zalew bardziej lub mniej udanych klonów tej gry :teehee:

 

iF2 będzie na nowym silniku? Nic dziwnego że w tym roku nie wyjdzie.

Sucker Punch:"The thing that we've got going for us, like the Uncharted guys, we're Sony only. All we do is games for the PS3, which means that the engine that we're building can be completely tuned and targeted at the PS3 and at the things the PS3 does well.

 

"We can commit to doing all our systems in a very PS3 specific way. We can write SPU code for everything. As a result, we're able to do more. We're able to take more advantage of the hardware, because it's the only system we have to worry about. Just like Uncharted, we're able to do things that we would never be able to do if we were doing a cross-platform game." http://www.videogamer.com/news/infamous_2_visuals_in_same_ballpark_as_uncharted_2s.html

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

To nie moje ideologia, ale treść zapowiedzi Game Informera (Informacje prosto od twórców), której chyba nikt porządnie nie przeczytał. Po za tym, nowy wygląd Cole może jest "miękki" ale na pewno bardziej charakterystyczny niż kolejny, niczym nie wyróżniający się łysol.

To w takim bądź razie słowo ideologia było nietrafnym mój błąd. No ale w moim wypadku to i tak niczego nie zmienia i mało usprawiedliwia, szczególnie jeżeli chodzi o Cole i Zaka.

Absolutne odcięcie się od pierwszej części stąd imo te wszystkie "absurdy", zmiana wizerunku itd.

 

Jeszcze tylko kwestia Cole to znaczy jego wyglądu. Nie chcę za każdym razem poruszać tego wątku bo to sprawa chyba czysto indywidualna bo mnie np. Cole z jedynki się widział, że już nawet nie wspomnę, że jakieś milion razy lepiej wyglądał od tego ..... Szczególnie nie chcę dyskutować o wyglądzie faceta gdyby to była babka to można by szerzej pogadać.

 

Ale takie pytanie a w jakich i ilu grach masz tych nie wyróżniających się łysych? Bo mi na szybkiego żaden nie przychodzi do głowy kompletnie nikt. Kratos jest łysy no ale nazwanie go nie wyróżniającym się to hmm kipna !? (delikatnie mówiąc) Jestem po prostu ciekaw tych łysych nie wyróżniających się bohaterów.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.