Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czemu fanatycy? Według Was jak ktoś broni dbz jest psycho fanem, ale fakt jest taki ze każda saga w super jest hoiowa, recykling każdego możliwego przeciwnika na czele z Golden freezerem czy black goku, zero kreatywności. Bedziecie kogoś pamietac procz boga kota? Fan service w postaci poerdyliarda przemian z kosmetyczna zmiana tj. zmiana koloru włosów, zidiocenie głównych bogaterów i jeszcze bardziej postawienie na goku. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To nie jest fakt, tylko Twoja opinia. Po prostu nie lubisz DBS i tyle. Masz prawo.

 

Tak, na pewno zapamiętam Goku Blacka bo to jeden z lepszych złych w serii, mimo że jego saga trochę pod koniec siadła. Zapamiętam Ultra Instynkt, zapamiętam pierwszą walkę Goku z Hitem, zapamiętam pojedynek Vegety z Blackiem, tak samo jak świetny odcinek fillerowy z baseballem, każdą interakcję Goku z Freezerem (szczególnie od momentu jego wskrzeszenia na turniej) itd.

 

Lubię ten argument ze zidioceniem bohaterów, jakby nie miało to nigdy miejsca w poprzednich seriach. 

Żadnego pierdyliarda przemian nie było. Zresztą kiedy one były jakieś szczególnie pomysłowe? SSJ - zmiana koloru, Ultra SSJ - dodanie większej masy mięśniowej, SSJ2 - dodanie wyładowań elektrycznych wokół aury i trochę inaczej ułożone kosmyki włosów, SSJ3 - długie włosy i brak brwi.

 

Do wszystkiego się można przepier.dalać. Ale jak już to robimy, to krytykujmy Zetkę za to samo co Superkę. Trochę konsekwencji.

 

edit:

A tutaj coś dla osób, które uważają, że przemiana w SSJ przedstawiona przez DBS jest jedną z głupot.

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nie potrzeba do tego 15 minut. Mówiąc krótko:

 

In martial arts, there are three Dan Tian/Tanden (energy centers) that ki/chi goes through. The middle one, where the tingly feeling is on a Saiyan, is specifically the EMOTIONAL CENTER of ki flow. Super Saiyan is a transformation related to very intense emotions (such as rage).

 

Jak dla mnie nie ma w tym nic głupiego. Całkiem logiczne wytłumaczenie, które niestety niektórzy wolą przemilczeć, bo kłóci się to z ich hejtem.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Square napisał:

Mhm, może dlatego, że nie żył? Poza tym tamten Roshi mógł być dużo słabszy itd.

 

W odcinku specjalnym Trunksa żył, mieszkał razem z Oolongiem i Puarem w łodzi podwodnej :)

latest?cb=20100214205322

W Super powiedziano, ze Roshi trenował w sekrecie, nikt o niczym nie wiedział,  mógł zrobić to samo w wymiarze Trunksa :)

Edytowane przez metalcoola
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To wiadomo

DragonBall to dla mnie zawsze był festiwal  wesołego pisania Pana Toriyamy , który zaczał się dość szybko gubić w "poważnym" Shounenie jakim  stał się DB w swoim wydaniu Z. Dziury fabularne są w nim olbrzymie. Ale DBZ miał ten klimat. Tej stawki większej niż życie herosów potworów itd. Żadna inna manga w polsce nie była wydawana co 2 tygodnie. Ten cały pomysł aby z gag mangi zrobić " bijatykę" z "poważniejszą historią" to pomysł tak szalony że cud  że to się udało. I o ile wiem że DBZ jest  fabularnie ułomne to uwielbiam  sobie obejrzeć "te sceny" w których aż kipi patosem i epickością. Niestety S jest w tej niewygodniej pozycji  że bez ubicia Vegety i Goku nie da się zrobić kontynuacji która  miałaby ręce i nogi aby była stawka, zagrożenie i klimat. S to dla mnie taka zabawa i tak ją traktuje.

I mimo że dragon ball spadł z mojej shounenowej top listy (One piece , Jojo Bizzare, Magi, Bleach [tylko SS arc], Full metal Alchemist  hunter x Hunter,  gintama) to nadal ma miejsce w serduszku i w niedziele  jest oglądany razem z One Piece'm

 

Osobiście wolałbym aby znikneły tasiemcowe produkcje. O wiele bardziej wolę jak są wydawane raz na rok w paczkach po  24 odcinki dzięki czemu dostajemy prawdziwą ucztę a sam  materiał jest odpowiednio doceniony.

 

Ja osobiście najbardziej lubię wersje team4star może to i parodia ale głosy są świetnie dobrane .

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shen napisał:

Dobrze, że dałeś ten dopisek przy Bleach, bo już chciałem Cie wyśmiać, to jeden z najgorszych tasiemców z jakim miałem styczność. Zaraz obok Fairy tail.

 

Shen wiadomo ,że Bleach robi się kupsztalem ale SS arc to jeden z najlepszych arców w histori. I trzeba przyznać ,że kubo ma fantastyczną kreskę i wyczucie stylu . Szkoda ,że dość szybko wywalił lachę na serie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...