Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Soban napisał:

 

No w Naruto jakoś dali radę zrobić tak, że sasek też był ultra kozakiem.

 

No i? Temat jest o Dragon Ball.

 

Gohan to wyjątek, z głównym złym zawsze walczy i wygrywa Goku i tak będzie też tym razem. Choć fajnie byłoby zobaczyć tag team z Vegetą przeciw Jirenowi. No ale Sayanie nie walczą razem.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Square napisał:

No, a zobacz co z nim zrobili w sadze Buu. Jeszcze jako Mystic miał swoje kilka stron, ale ogólnie to cień tego co pokazał jako ssj2. O Super już nie wspominając.

 

To już inny temat, ale swoje 5min chwały dostał w anime. 

 

Zastanawia mnie kto tam pisze scenariusze  do tego Super. 

Cytat

Production
Akira Toriyama writes the plot outline, and then a team of writers creates the script, expanding, adding, and changing elements from Toriyama's plan as they deem appropriate.[11] They also sometimes decide not to include things from Toriyama's outline (such as Goku Black's Super Saiyan form and Fused Zamasu defusing due to the Potara's time limit).[12][13] The original suggestions for some of the storylines come from the editorial office, then Toriyama writes the outlines.[14] However, Toriyama has seemingly complained about the anime's quality at points.[15]

 

Czyli gamoń Toriyama zrobi sobie mange, a jakieś studenciaki przerabiają sobie wydarzenia na swoje "widzimisie" ?

Edytowane przez oFi
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, oFi napisał:

 

To już inny temat, ale swoje 5min chwały dostał w anime. 

 

Zastanawia mnie kto tam pisze scenariusze  do tego Super. 

 

Czyli gamoń Toriyama zrobi sobie mange, a jakieś studenciaki przerabiają sobie wydarzenia na swoje "widzimisie" ?

Tak dokładnie tak a co ciekawe to pierwsze kilkanaście epów po sadze z frezerem było pisanych na kolanie z tygodnia na tydzień.

 

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Akurat teraz (w przeciwieństwie do starego DB) manga jest mocno do tyłu w stosunku do anime. Ja to rozumiem tak, że Toriyama nakreślił jakiś tam ogólny zarys historii, a scenarzyści anime już sobie improwizują i dodają różne wątki. Później Tori nadgania, pewne rzeczy przedstawiając inaczej. Swoją drogą, nadrobiłem mangę i faktycznie sporo wątków jest tam mądrzej (i oczywiście zwięźlej) przedstawionych. Lepsze jest chociażby "intro" do turnieju wszechświatów (walka bogów zniszczenia).

 

1 godzinę temu, Square napisał:

No, a zobacz co z nim zrobili w sadze Buu. Jeszcze jako Mystic miał swoje kilka stron, ale ogólnie to cień tego co pokazał jako ssj2. O Super już nie wspominając.

 

Ok, ale przynajmniej raz pokonał głównego złego. Vegeta w starych sagach miał swoje przebłyski (C19, druga forma Cella), ale to tylko tyle. W Super w ogóle jest olewany. BTW skończyłem niedawno całą Zetkę, i teraz widzę, jak bardzo Mystic Gohan był przehajpowany. W praktyce po paru wymianach ciosów został (przez własną głupotę, znowu) całkowicie zeszmacony. Ogólnie Buu saga średnia na jeża, a samo zakończenie serii (tak w mandze, jak i anime), można skwitować tylko "xd". O GT można różne rzeczy mówić, ale przynajmniej całość jest ładnie zakończona. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

Akurat teraz (w przeciwieństwie do starego DB) manga jest mocno do tyłu w stosunku do anime. Ja to rozumiem tak, że Toriyama nakreślił jakiś tam ogólny zarys historii, a scenarzyści anime już sobie improwizują i dodają różne wątki. Później Tori nadgania z mangą, pewne rzeczy przedstawiając inaczej. Swoją drogą, nadrobiłem mangę i faktycznie sporo wątków jest tam mądrzej (i oczywiście zwięźlej) przedstawionych. Lepsze jest chociażby "intro" do turnieju wszechświatów (walka bogów zniszczenia).

 

Akira grzebie tylko przy anime a Toyotaro robi przy mandze i jakos lepiej to ograrnia.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę fajny odcinek, zdecydowana poprawa względem kilku poprzednich. Aniraza okazał się bardzo silnym przeciwnikiem, takie połączenie Hatchiyaka z Janembą. MVP bez wątpienia C17 na spółkę z 18-tką.

 

Tak jak pisałem wcześniej, zapowiedź 122 epizodu wygląda świetnie. Takahashi robi robotę. ;) To będą długie 2 tygodnie.

 

084iw4C.jpg

DRxl1F_X4AER-xQ.jpg

 

sN40KJB.jpg

 

 

https://imgur.com/a/5jAPT

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mcp napisał:

Goku/Vegeta vs Jiren, a reszta? Wiadomo kto z kim?

 

Ze spoilerów wiadomo też o

 

Frieza vs Dyspo

 

A dzisiejszy odcinek nadspodziewanie fajny. Anilaza okazał się zaskakująco ciekawym i dość pomysłowym przeciwnikiem. 17 znów pokazał klasę :good:

W oko wpadło mi też to:

j7bBMzu.jpg

:banderas:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...