Skocz do zawartości

raven_raven

Dragon Ball (także Z, GT i Super)

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku narzekałem na stylówe, ale teraz jak się zastanowić to nawet fajne, takie troche w stylu starych anime jak Daimos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ta kinówka wydaje się być coraz bardziej apetyczna :cool2: Podniosło mi hype o jeden punkt podniecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, SlimShady napisał:

Na początku narzekałem na stylówe, ale teraz jak się zastanowić to nawet fajne, takie troche w stylu starych anime jak Daimos.

Na początku też średnio mi podchodził ten styl, ale po kilkukrotnym obejrzeniu zwiastuna bardzo mi się spodobało. Ciekawe kiedy będzie dostępne do obejrzenia u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jak ze wszystkimi japońskimi tworami po wydaniu na dvd/blu-ray poza Japonią, czyli gdzieś tak pół roku po premierze kinowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby przed kontynuacją Superki w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kinach bedzie tez poza Japonia, u nas to sie nie spodziewam, ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trailer z polskimi napisami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Frantik napisał:

To Raditz :lapka:

Goku był niemowlakiem jak go wsadzili w kapsułę :)

Dragon Ball Minus zmieniło historie, niestety robiąc z Goku/Kakarotto Supermana :(

Znalezione obrazy dla zapytania BALL MINUS KAKAROTTO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po lekturze trzeciego tomu polskiej mangi, i muszę przyznać że w końcu Super zaczyna dla mnie trzymać się kupy.

Fajnie pokazano historię Trunksa z przyszłości, jego walkę z Babidim i Daburą, wcześniej trening u Boga światów ze smaczkiem nawiązującym do treningu Gohana, który znamy z Zetki.

Kwestia Zamasu i równoległych światów też fajnie wytłumaczona , generalnie wszystko znacznie bardziej spójne i jasne. No i nie mam wrażenia jak w anime, że Goku to jakiś kompletny przygłup. Ma swoje jazdy, ale bez przesady :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy było, ale takie to prawdziwe:

Spoiler

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może macie ochotę na rewatch DB Super na Polsat Games z polskim dubem?

:pawel:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem, że będzie słabo, ale czegoś takiego się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście będzie można wersję z napisami wybrać :lapka:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to po co oglądać na Polsacie co tydzień (?) skoro masz na Grupa-Mirai z najlepszym tłumaczeniem i jakości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od poniedziałku do piątku o 16 młody kawalerze :lapka:  i żeby się poczuć się jak tamten dzieciak który zapierdalał żeby obejrzeć DB na RTL 7

Spoiler

a tak poważnie to wy(pipi)ane mam bo i tak zawsze w tyrce w tych godzinach jestem

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Square napisał:

Ale to po co oglądać na Polsacie co tydzień (?) skoro masz na Grupa-Mirai z najlepszym tłumaczeniem i jakości?

I znowu polska telewizja bedzie prać mózgi małych dziecią tym polskim dubbingiem. My stare dziady to już wiemy gdzie sobie obejrzeć w normalnej wersji, ale OGÓŁ bedzie oglądał te popłuczyny dubbingowe i później dziwic się, że polaczki cebulaczki języka angielskiego uczyły się czytając kwejka, a o japońskim to nawet nie słyszały.

I co komu te napisy szkodza? Z ludzi się jeszcze większych idiotów tymi dublingami robi niż są obecnie. Po co czytać jak ktoś zrobic dubling na kolanie po oyebaniu małpki przed wejściem do studia nagraniowego. 

Żeby nie było tą samą sieczkę tworzą od zawsze w niemczech. Dublingowane kurła wszystko, propaganda uskuteczniana by obywatel broń boże nie myślał za siebie. 

I tak pokolenie minie i później spotykam nowych ludzi co się jarają kabaratami POLSKIMI A JAKŻE.

Wystarczy wejść na ppe.pl i zobaczyć jak ludzie płaczą, jak zabraknie PL napisów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co ty (pipi), będzie można wybrać wersję z napisami na Polsacie, pewnie nie tak dobrze przetłumaczoną ale jednak. Dubbing był wymogiem TOEI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrażenia po pierwszym odcinku Dragon Ball Super z dubbingiem:

- Wyrywkowe tłumaczenie nazw, z jednej strony mamy Pana Szatana i Kule Wigoru (Genki Dama) z drugiej Majin Buu, Beerus czy Król Kaio, zamiast mangowych odpowiedników.

- Głosy postaci są dobrze dobrane, tylko Goku brzmi nieco dziwnie, a Goten to tragedia.

- Poziom tłumaczenia jest dość dobry.

Edytowane przez metalcoola
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji angielskiej chętnie bym to obejrzał raz jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi