Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to, że raz go zniszczył Genialny Żółw, Potem Szatan Serduszko ten sam księżyc rozwalił :P. Nie wiem jak Wy, ale IMO brak księżyca to dla Ziemii poważna katastrofa, a tutaj nic xD.

 

Kuź,wa, drugi dzień z rzędu śnił mi się DB :D. Wczoraj zmieniłem się w SSJ i latałem (całkiem przyjemne), dziś miałem jakieś jazdy z kosmicznymi wojownikami xD.

Odnośnik do komentarza

Wiec to o to wam chodzi z tym ksiezycem. Szczerze to jakos nie zwracalem zbyt duzej uwagi na ten element anime. Ot, rozwalili go pare razy dla szczytnych celow, a czemu sie pojawial ponownie to juz mnie malo interesowalo^^

 

Kuź,wa, drugi dzień z rzędu śnił mi się DB :D. Wczoraj zmieniłem się w SSJ i latałem (całkiem przyjemne), dziś miałem jakieś jazdy z kosmicznymi wojownikami xD.

Czyzby nawrot fascynacji\manii DB? Mnie ostatnio znow ciagnie by doogladac sage Freezera i zagrac w Tenkaichi 3 ...

Odnośnik do komentarza

Nawrót już od miesiąca mam, odkąd przypadkiem mi pierwszy tom mangi w łapy wpadł :).

 

Właśnie, jaka jest najlepsza gra ever z uni DB? Pewnie któraś z bijatyk... mogli by zrobić coś ala God of War z postaciami z DB, wszystkimi technikami, przemianami i epickimi bitwami. Przecież to by schodziło jak poje,bane z półek.

Odnośnik do komentarza

Ja jedynie gralem w Supersonic wariors na GBA i Budokai Tenkaichi3. Musze przyznac, ze mi jako fanowi serii DB, gra Tenkaichi 3 sie bardzo podobala. Mnostwo postaci, ciosow, trybow, dosyc sporo plansz, zniszczalne srodowisko. Mozna wybrac rowniez jap. dub co jest duzym plusem. Generalnie swietna gra, ktora bez problemu bije na glowe te najnowsze odslony na x360 i ps3...

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

Nie na necie tylko w ogole. Kaia caly czas robia i na kazdy kolejny odcinek trzeba czekac tydzien (pojawiaja sie w niedziele, a z polskimi subami "chwile" pozniej)

Ale warto czekac, szczegolnie teraz, akcja znowu sie rozkreca :)

Odnośnik do komentarza

No manga zdecydowanie przyjemniejsza niż anime, ale to drugie aktualnie oglądam (nie mam tyle kasy, by od razu całą mangę kupić, zbieram częściami) i kurde, wciąga jak cholera ;D. Czuję się znów jak kilkulatek jarający się techniką Kaito i czekający na następny odcinek, by zobaczyć, czy uda się Vegetę pokonać :D.

Odnośnik do komentarza

po tym jak Songo tłucze sie z Freeza wszyscy zostają przeteleportowani na ziemie. Songokan, Krillan i Vegeta. Na RTL7 była scena w której songokan tłucze Vegete niemiłosiernie pokazując że też jest silny i w przyszłości będzie potężny, ale i tak w ostateczności lezy na glebie pokrwawiony, wszystkiemu przyglądał sie Piccolo i nawet nie zareagował. już nie pamiętam oco chodziło ale raczej oto że po tym jak Songo pokona Freeze i tak nie berdzie mógł uciec i zginie razem z planetą. więc to vegeta będzie najpotężniejszy i zapanuje nad ziemią. po tej walce w nastepnym odcinku cała afera znika, zupełnie jakby nie miała miejsca. pamiętam ten motyw doskonale. nie wiem czy przypadkiem RTL nie pomineło jakiegoś odcinka czy dwóch właśnie z tym motywem. tak więc teraz dzięki DBZ :KAI będe miał okazje przyjrzeć się wszystkiemu raz jeszcze :)

 

odcinki dostepne w necie te z RTL 7 nie wyjaśniają tej zawiłości. zresztą jest ich dość sporo, włączając w to księżyc.

Odnośnik do komentarza

Pewnie was zaskoczę, ale Dragon Ball nie był serią z którą zaczynałem moją przygodę z mangą i anime, ponieważ dla mnie wszystko zaczęło się od Sailor Moon :blush: Również w przeciwieństwie do was nie oglądałem DB na RTL7 bo w tamtych czasach nie miałem tego kanału( swoją drogą, czy on jeszcze istnieje?). Co prawda od czasu do czasu oglądałem odcinki u kumpla, ale wtedy Smocze Kule wydawały mi się trochę tandetne( francuski dubbing, akcja wlekąca się z prędkością żółwia i to koszmarne tłumaczenie nazw własnych: Szatan Serduszku itp.). Przejrzałem na oczy w momencie kiedy w moje łapska wpadł, o ile dobrze pamiętam, 8 tom wydania mangowego. W tym momencie stałem się fanem DB. Do dzisiaj mam wszystkie tomy Dragona na półce( po za nimi jeszcze Hellsing i Full Metal Alchemist- jedyne serie na których wydanie papierowe wydałem pieniądze) i były one wielokrotnie czytane przeze mnie i brackiego. Teraz mam planach zacząc oglądac Dragon Ball Kai. Z tego czytałem wynika, że ta seria jest pozbawiona wszystkich tych elementów które irytowały mnie w poprzedniej, tak więc mam nadzieję, że będę się przy niej dobrze bawic.

 

Ps. Sorry za ten długi i pewnie nudny wywód, ale nie potrafię opisac swoich odczuc związanych z DB w inny sposób.

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Może, żeby się fajniej wymawiało? Dla mnie na przykład 'Songo' brzmi lepiej niż 'Son Goku'.

 

 

 

Pewnie was zaskoczę, ale Dragon Ball nie był serią z którą zaczynałem moją przygodę z mangą i anime, ponieważ dla mnie wszystko zaczęło się od Sailor Moon :blush:

Pewnie cię zaskoczę, ale niektórzy tutaj zaczynali od Muminków i Pszczółki Mai ;)

Odnośnik do komentarza

a do ludzi mowisz zawsze po imieniu i nazwisku? W mandze czesto mowia tylko Goku lub Gohan

Często mówię "ty chu*ju", "rozje*budo", np. jak wołam brata żeby śmieci wyniósł.

 

 

Goku jeszcze ujdzie, ale Gohan, Goten (Gekon?), Piccolo brzmią zwyczajnie głupio. Co nie zmienia faktu, że takie wmyślanie sobie imion przez tłumaczy to zwyczajne kręcenie, matactwo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.