Skocz do zawartości

Problem z kartą dzwiękową Realtek ALC660


X Zardrian

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA PONIŻSZY TEKST MOŻE NIE MIEĆ NIC WSPULNEGO Z OBECNYM PROBLEMEM .

Posiadam od prawie roku laptopa Firmy Asus model m51se wraz z laptopem był dołączony system operacyjny win vista ofc zainstalowałem (z orginalnej płyty) win xp home ed.

Sterowniki ściągnołem z orginalnej strony asus. Podając model oraz SO rok temu wszystko działało.Po jakimś czasie znów musiałem instalować stery bo miałem formata któregoś z kolei.

I za którymś tam razem pojawiły sie nowe stery do mojego latopa (BETA).No i tu problem podczas instalacji wywala że oprogramowanie nie przeszło jakiejś tam zgodności wyczytałem że to sie olewa i dalej instaluje no to tak zrobiłem no i żeczywiście.Potem znów format i znów instalka i tu już znów nowe stery beta są i te już nie działają od karty dzwiękowej i od grafy.Od dzwięku ściągnołem inne i działało zaś od grafy działały z połowie niby wszystko działa lecz gry mam w low FPS itp. Więc też ściągałem na pałe z 10 sterów w końcu sukces.Aż do Czerwca około 26-27

(moje urodziny oraz śmierć MJ) Zacinał mi sie podczas uruchamiania hmm. Włączał sie tylko w momencie wyłączenie wifi.Więc format znów te nieszczęsne stery.Dobra działa komp , lecz znów po 1 miechu zacina sie. Dobra więc znów format tak aż do września.w tym miechu zalałem laptopa herbatą z dużą ilością cukru. Komp sie wyłączył i bum.Rozebrałem i czyściłem zalało klawiature lecz na płycie głównej nic nie bylo ani na dysku twardym.Dałem do servisu powiedziano mi że laptop już działa i że powinienem za 300zł dać na specjalne czyszczenie olałem to.Dobra działa gram aż do 16 pazdziernika (pisze pazdziernika po zii nie dziala bo klawiatura zala i szaleje) zrobiłem resa kompa lecz sie już nie włączył zacinał sie przy ładowaniu win.

Więc wczytałem manifecture default w biosie i tu był bład spowodowało to blue srenna i reset.O tym nie wiedziałem więc najpierw format i nic potem u kumpla podłącznie mojego dysku oraz stan + repair okazało sie że było dużo bad sector naprawiłem.Lecz dalej był blue screen wiec było trzeba jeszcze w biosie poszperać i działa w końcu.I tu obecny problem---

UWAGA POWYŻSZY TEKST MOŻE NIE MIEĆ NIC WSPULNEGO Z OBECNYM PROBLEMEM .

 

 

 

ASUS M51SE

 

SYTEM OPERACYJNY WIN XP HOME ED SP 2

 

: Procesor

Intel Core 2 Duo T5500 1.66 GHz

 

Chipset

Intel PM965

 

:: Pamięć

2048 MB, DDR2-667, 2x 1 GB, 2 gniazda, maks. 4 GB

 

: Karta grafiki

ATI Mobility Radeon HD 3470 - 256 MB, rdzeń: 680 MHz, pamięć: 400 MHz, 7.14.10.0555

 

Dysk twardy

160 GB - 5400 rpm, 160GB 5400obr/min WDC WD1600BEVT-22ZCT0, JMicron JMB36X

 

: Karta dźwiękowa

Realtek ALC660

 

 

OBECNY PROBLEM

Zrobiłem formata stałego (1 stały wcześniej zacinał mi sie więc robiłem szybki) sterowniki działają tylko do wifi chipsetu od grafy niby działają lecz od dzwięku nie działają.

Sciągałem jakieś tam łatki dziwięku ni ma.

- Podczas instali wywala zawsze nie przeszło zgodności z win xp itp.

- Po zainstalowaniu niby wszystko działa wykrywa w menadżerze urządzeń sterowniki.

- Jednak wywala w w "innych" brak oprogramowań inne urządznie podstawowe i tu ważne (Urządzenie magistralne high definition audio)

podobno to od dzięku inni piszą że od modemu żeby internet działał no nie ma co jak ci wypowiadający sie informatycy.

- No i ważna notka za każdym razem włącza mi sie sam bios podczas włączania lub resa podobno może być jakieś uszkodzenie na płycie głównej

 

Moje przypuszenie

1. PO zrobieniu stałego formatu usuneło wszystkie stery co spowodowało że teraz brak mi tych potrzebnych

2. Po zalaniu laptopa herbatą rdza uszkodziła płyte główną (nie widze uszkodzeń)

3. BIOS sie po(pipi)al i trzeba update lub flash (nie wiem jak to sie robi)

 

 

 

 

infoii.png

Edytowane przez X Zardrian
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...