Skocz do zawartości

FLooK

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły

Komiks: Be czy cacy?  

174 użytkowników zagłosowało

1. 1. Komiks: Be czy cacy?

• Cacy
      222
    • Be
      6
    • Wisi mnie to
      15

Rekomendowane odpowiedzi

Lucyfer moim zdaniem jest bardzo dobrym tytułem, ale jak to napisano wyżej - klimat jest już inny. Mimo wszystko pierwszy tom warto sprawdzić. Jak podejdzie brać resztę, jak nie , odpuścić :-) 

Ja się teraz chyba za Hellboya wezmę ;-) 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki dobry, że przeczytałeś trzy tomy, a reszty nawet nie odfoliowałeś? W dodatku pominąłeś jeden po drodze ;)

Tak serio, to moim zdaniem też jest bardzo dobry, ale przeczytałem dwa albo trzy tomy tylko. Nie mam z kolei porównania do Sandmana, bo go nie czytałem, no ale pewnie trochę inny klimat reprezentuje. Niemniej, jak wyżej napisano, warto obadać choćby pierwszy i sprawdzić czy podejdzie. Czasu na pewno nie zmarnujesz.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Rudiok napisał:

Nie. Jak dla mnie to całkiem inny klimat.

A wszystkie poboczne tomy też masz? Śmierć, Uwertura?

Akurat Śmierć i Uwerturę będę czytał dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.05.2018 o 20:54, Luqat napisał:

Taki dobry, że przeczytałeś trzy tomy, a reszty nawet nie odfoliowałeś? W dodatku pominąłeś jeden po drodze ;)

Jak się miało prawie dwa komplety, to nie było potrzeby odfoliowywania wszystkiego :-) Sprzedałem z konkretnego powodu - klej zaczął puszczać i tomy zaczęły się rozwalać. Zacząłem zbierać drugi komplet, ale stwierdziłem, że nie ma to sensu. Za jakiś czas Egmont puści pewnie wydanie HC i wtedy kupię ponownie, tak jak "Sandmana" albo "Hellboya" :-) Ogólnie to pozbywam się teraz części kolekcji i sprzedaję większość tego co mam w sofcie. Te nowe klejenia są lepsze, stare nie przetrwało próby czasu. "Baśnie" tez mi się rozwaliły, ale tego kompletować ponownie też już nie będę. Będzie HC za parę lat, kupię. Nie, trudno :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.05.2018 o 17:17, Lipa napisał:

Akurat Śmierć i Uwerturę będę czytał dopiero :)

Uwertura spoko, Śmierć coś mi nie podeszła. Ale tak czy inaczej Sandman >>>> Lucyfer. Sandman to ambitny serial HBO, Lucyfer to taki średni-lepszy serial CW.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sto lat dla pupcio... tfu, Papcio Chmiela. Dziś kończy 95 lat. Dla wielu (w tym dla mnie) to właśnie od niego zaczynała się przygoda z polskim komiksem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawilna kolekcja wszystkich ksiąg Tytusa stoi ładnie na półeczce. Wyspy Nonsensu <3 

A w archiwum mam jeszcze wiekowe, pożółkłe egzemplarze, które mój tato czytał jak był młody. Ech, nostalgia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ja skończyłem zbierać po 22 numerach czy jakoś w tych okolicach. Późniejsze tomy, jakieś takie trochę, byle były. W większości stare wydania, niektóre trochę sfatygowane. Pamiętam, jak ciężko było dostać tomy 1-3. Praktycznie nigdzie nie było, a internety i allegro nie istniały. Tak, były takie czasy, nie to co teraz. Co do Papcia, to aż niemożliwe, że już taki wiekowy. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Superman tudzież Clark Kent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mądrala :dry: Nieważne, już wiem

Edytowane przez Brolin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś zarzucić jakieś tytuły komiksów. Jedyną wiedze mam tu z forum i seriali jakie sie ukazuja. Czytałem walking dead, preacher, happy!, fables. Wszystkie w pyte i coś takiego szukam, nie marvelowskich ksiażeczek dla dzieci :)

Czaje sie na incal ale nie wiem czy ogarne klimat, ktoś/coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Locke & Key, Black science, Chłopaki, Bękarty z południa, Skalp, Amerykański wampir, Chew, Liga niezwykłych dżentelmenów, Czarny młot. To tak na szybko kilka serii, ale Ameryki nie odkryłem, bo sam też większość łapię z forumka :)

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkiego komiksy z DC Vertigo

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi