Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie w połowie Sprawiedliwości Alexa Rossa. I meehhhhh :/

Ależ to nudne, 25 super bohaterów na jednej stronie i nic się nie dzieje. Ten komiks trzeba traktować jak artbook, bo ilustracje są z innej galaktyki, ale ta fabuła? Sam napisałbym lepszą. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Rudiok napisał:

Wydawnictwo Komiksowe (Maus, Kot rabina, Totalnie nie nostalgia, Gigantyczna broda) ogłosiło, że kończy działalność. Szkoda, bo wydawali niedużo, ale dobry sort. Te w/w szczególnie warto mieć w kolekcji. 

Niestety niszowe produkcje nie utrzymają wydawnictwa. 

Gdyby Egmont nie podjął decyzji o otwarciu się na komiksy Marvela i DC też, by upadł. Pamiętam jaki był hejt na łamach świata komiksu o to, że zaczęli wydawać i drukować historie z USA. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

The Wolf Among Us. Przygodówka od Telltale tak mnie wciągnęła, że kiedyś  kupiłem komiks Fables. Komiks na podstawie którego powstała ta giera. A dziś czytam że zapowiedzieli cześć drugą! Wow.

Ja tymczasem jestem na 4 tomie. A wyszło tego coś koło 25? Chyba zbiorę wszystkie, bo czyta mi się jakbym oglądał dobry serial. Sam pomysł jest ciekawy - postacie które znałem z bajek, nagle piją, palą, czy uprawiają seks:) ale oczywiście nie o to tu chodzi. To mieszanie baśniowców ze zwykłymi mieszkańcami, przypomina mi segregacje rasową, jaka kiedyś była w USA. Nawet Ci bardziej „baśniowi” mają swoją krainę, której nie mogą opuszczać. No, ale wiadomym jest że taki np Guliver nie zaklimatyzuje się w mieście, pośród normalnych ludzi :)

Polecam każdemu ograć gierkę i brać się za komiks. Oczywiście gra  ma swoją fabułę, nie pamietam czy to co teraz czytam było w grze, ale raczej nie, grałem jakoś 5 lat temu:/ i chyba będę musiał odświeżyć, przed „dwójeczką”.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cieżko mi coś polecic, szczegolnie komus, kto komiksów nie czyta.

Marvels często pojawia się w róznych rankinach, genialne rysunki, a fabuła to nie jest typowe superhero. Historia opowiedziana jest z perspektywy dziennikarza który mieszka w NY i jest świadkiem poczynan superbohaterów.

Mozna wyrwac tanio na allegro  https://allegro.pl/oferta/marvels-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-13-9133018395

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzieki za wcześniejsze podpowiedzi. Zamówiłem i przeczytałem juz Kaznodzieje pierwszy tom. Teraz czytam Sandman T1. 

Podoba mi się, może wciągnę się bardziej w komiksy.

 

Przy okazji pytanka, czy ten Palcojad jest fajny? Bo zaciekawił mnie opis. 

No i jako że lubię Batmana, to jak byście mieli polecić jakiś pojedynczy komiks z nietoperkiem

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2020 o 00:35, Rozi napisał:

Wyszło coś w podobnym stylu co Życie i czasy Sknerusa McKwacza? Chodzi mi o taki pięknie wydany zbiór w uniwersów Donalda.

 

 nowy tom nazywa się "Syn Słońca", zbiór komiksów, oczywiście wszystko od Dona Rosy + jego ciekawe jak zwykle słowo wstępne. No ale to ma już kilka miesięcy to może mówię co już wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Manor napisał:

 

 nowy tom nazywa się "Syn Słońca", zbiór komiksów, oczywiście wszystko od Dona Rosy + jego ciekawe jak zwykle słowo wstępne. No ale to ma już kilka miesięcy to może mówię co już wiesz :)

Jakie dokładnie tytuły historyjek posiada ten tom? Bo widzę, że Tom 2 (Powrót na Równinę Okropności) ma sporo historyjek z innego wydania (3 tom Komiksów z Kaczogrodu). Uzupełniam sobie kolekcję Dona ale nie chcę zrobić sobie dubla z historyjkami, które są w innych, posiadanych przeze mnie wydaniach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2020 o 17:42, Farmer napisał:

Jakie dokładnie tytuły historyjek posiada ten tom? Bo widzę, że Tom 2 (Powrót na Równinę Okropności) ma sporo historyjek z innego wydania (3 tom Komiksów z Kaczogrodu). Uzupełniam sobie kolekcję Dona ale nie chcę zrobić sobie dubla z historyjkami, które są w innych, posiadanych przeze mnie wydaniach.

 

wysyłam link ze spisem, sorki że zdjęcie obrócone: https://zapodaj.net/a0fcf0170c419.jpg.html?fbclid=IwAR1SsCT6eOP9Mas4q5asTBHBAt4-5le2oXJp4sylksfhwK53Wfe0eNnZhWc

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O Paaaanie, nie do końca Ci odpowiem bo jeszcze czytałem tę serię za czasów pierwszego polskiego wydania, więc dokładnie nie wiem ile Ci zostało. ;)

 

Ale w mojej opinii im dalej tym gorzej, z małymi wyżynami. Generalnie zakończenie całego tego "boskiego" wątku mocno rozczarowujące. Za to relacje w trójkącie Tulip-Custer-Cassidy wyszły bardzo dobrze i zostały elegancko spięte. No i do końca życia zapamiętam pewien piękny westernowy kadr z ostatnich stron. W sumie uważam, że warto przemęczyć jak masz możliwość.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dostałem niedawno Staruszek Logan i tak mi się spodobało ,że kupiłem pozostałe 6 tomów. Jako ,że komiksy to jest moja nowa zajawka, chciałbym poznać wasze zdanie o tej serii. To jest takie dobre czy to tylko mój kiepski gust? 

 

Chciałbym też żebyście polecili 5 serii dla nowego w tym hobby. Obecnie nawet nie wiem wokół czego mam się kręcić. Kupiłem komiksy z Wiedźminem ale są mega kiepskie i jednak na ślepo nie będę wydawał hajsu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...