Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

BTW słyszałem że G1 to straszne gówienko w porównaniu z późniejszymi telefonami HTC. Ale może źle śłyszałem.

to w koncu najstarszy i pierwszy telefon z androidem, ale slowo (pipi) to raczej przesada

 

ma kilka wad np jest klockowaty (wielki), niektorym moze sie nie podobac wyglad, bateria słabo trzyma i ma mniej mocy niż nowsze tele..

ale na tym chyba koniec , jeszcze tylko to że prawdopdobnie nie bedzie miał androida 2.1

 

ale oprocz tego to ma wszystkie opcje jak inne telefony z androidem 1.6 , wszystko dziala fanie i ogolnie jak inne tele z androidem jest naprawde świetny , a dodatkowy plus to własnie prawdziwa klawiatura

 

co prawda ekranowa qwerty nie jest zła, ale jednak na prawdziwej można pisac prawie że z predkoscią porownywalną do pisania na kompie, nie raz na wykładach robilem notatki na telefonie, i prawie bez problemu dalo sie nadażyc za tym co mowil wykładowaca

 

 

hm jeszcze jedno czego bym sie przyczepil to że dosyć cicho dzowni, chociaż nie wiem czy to wina tele, dzownka ktory wybralem, czy mojego słuchu ;p

 

No kto wie, prawdopodobnie tak było. Dostałem całą listę telefonów drukowaną przecież na świeżo dla mnie z już nieistniejącymi ofertami (co najlepsze G1 właśnie był najlepszy cenowo, na szczęście ten Galaxy Spica w ofercie dla mnie też był o wiele taniej niż normalnie). Czytałem też, że G1 jest dosyć szajsowato jak na HTC wykonany. Wiadomo, pierwszy telefon z systemem Google, najstarszy, może nie mieć oficjalnego 2.1, ale jaki to problem Yano, jest przecież OpenEclair właśnie dla G1 który daje Ci nieoryginalny ROM z 2.1 :).

Odnośnik do komentarza

dla mnie G1 to ogolnie nie problem ;p jestem zadowolony i nawet bez 2.1 jest bardzo funkcjonalny

 

jedyne na co bym serio mogl pomarudzic to słaba bateria , i w dodatku bardzo wolno sie ładuje (pierwsze 60% okolo godzine, ale pozostałe 40 żeby dobić do 100% to potrafi isc 4-5 godzin :/)

 

ale nawet z tym mankamentem to niezaprzeczalnie najlepszy telefon jaki mialem i praktycznie co chwile sa sytuiacje w ktorym jego funkcje strasznie ułatwiają życie (net, mapy, wszystko)

Odnośnik do komentarza

No baterie to jakaś tragedia, codziennie w nocy mam podłączoną ładowarkę. Teraz jest troszkę lepiej, jak mam APNDroida w szkole włączonego (po co mi ma zżerać niepotrzebnie kilobajty) i ekran na najmniejszej jasności to tak po dniu ok. 40-50 % baterii mam, ale to pewnie i tak nie wystarcza. No i ta androidowa bateryjka na pasku statusu pokazuje stan nie za dobrze, przez cały dzień prawie pełna a potem leci na łeb na szyję.

 

Aha, szczerze polecam Better Keyboard - coś cudownego. Nie sądziłem, że można wygodnie pisać na ekranowej klawierce, a tutaj dzień po dniu widzę, że robię postępy w tym! Klawiaturka tylko troszkę inaczej wygląda, ale klawisze w trybie portretowym są większe, cały telefon silnie wibruje (można to ustawić) i jest jak dla mnie genialnie. Jeszcze troszkę i będę śmigał że hoho, jak na razie to klawiatura od 1-9 jest szybsza dla mnie.

 

Aha, ciekawa sprawa to program PandaHome i Weather Widget (płatne) - otóż to pierwsze zmienia nasz pulpit lekko (możemy mieć ich nawet 10), dostajemy dwa doki po bokach (świetna sprawa), możliwość posiadania pulpitu w poziomie i możliwość segregacji aplikacji w tej dolnej liście wysuwanej. Szkoda tylko, ze to wszystko kosztem wydajności, czasami trzeba czekać ułamki sekund na wysunięcie się listy aplikacji lub przesunięcie pulpitu. Jakby był tylko jakiś widget umożliwiający posiadania docka i używanie pulpitu w poziomie przy zwykłym pulpicie to byłoby idealnie.

 

Aha, jak ustawić tapetę bez jej przycinania? Mam ze 100 różnych tapet w rozdzielczości 640x480 i po wybraniu jej na tapetę muszę ją przycinać ;/.

 

Jakich przeglądarek używacie? Ja na razie jestem zadowolny z domyślnej, Opera Mini to jakaś porażka, ale za to dzięki kompresji stron mógłbym cały dzień w internecie siedzieć zużywając marne kilobajty, na innych browserach to już nie wygląda tak różowo.

 

 

Cholera, Android wymiata :D.

Odnośnik do komentarza

co do tapet to poprostu rozsuń to przycinanie na wszystkie strony (do brzegów ekranu) tak że w rzeczywistości nic sie nie przytnie

 

co do przegladarki to też domyślna, wlaczylem kiedys na chwile opere mini ale byla o wiele gorsza (mimo ze kiedyś ją lubilem na starej komie)

 

 

a co do baterii to nie polecam zostawiać na noc - wielokrotnie slyszalem że ładowanie bateri (w roznych sprzętach) o wiele dluzej niż sie powinno bardzo zle wpływa na jej pojemność, tzn jesli powinno sie ładowac np 2h to 3-4h to nie zbrodnia, ale zostawianie na 10-12h na noc to już moze serio zaszkodzić (tak sobie rozwaliłem baterie w aparacie)

Odnośnik do komentarza

Spróbuję z tym rozsuwaniem.

 

Z tymi bateriami to różnie już jest - mitem np. jest formatowanie jej, ponieważ dzisiejszych baterii już się nie formatuje. To kiedy mam ładować, jak telefon wieczorem ma 50% a rano 20% i za mało czasu już jest, by do pełna naładować :P.

 

Zresztą mniej więcej 6h sypiam w tygodniu więc tyle też właśnie się telefon ładuje :D.

 

Zdziwiło mnie jak łatwo można instalować aplikacje spoza marketu. Jedna opcja, jeden program i już, instaluje sobie wszystko co ściągnąłem z internetu. Daje to ogromne możliwości, między innymi można wypróbować wiele płatnych aplikacji, co jest świetną opcją (Wather Widget mniejszy od trzech).

 

Są jeszcze dwie kwestie, które mnie nurtują. Są jakieś gry które wykorzystują kamerę? Są jakieś aplikacje które ją wykorzystują dając nam dostęp do Augument Reality (poszerzona rzeczywistość)? Popykałbym w coś takiego, co ujawnia np. niewidzialne stworki w moim pokoju :D. Na razie znalazłem jedynie rozwiązywacz sudoku, też zaje,bista sprawa.

Odnośnik do komentarza

jest program Layar reality browser, cos tego typu, czesto sie pojawia w polecanych w markecie

 

nakłada na obraz z kamery siatke na ktorej pojawia sie rozne rzeczy , np znazniki sklepow, knajp, albo fotki itp

 

w polsce nie ejst to jeszcze w pelni sprawne ale troche tam pokazuje

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za info, ja już od jakiegoś czasu mam 2.1, po prostu Samsung udostępnia softy również nieoficjalne np. na samdroid.net i można na własne ryzyko sobie programem Odin wgrać nowsze oprogramowanie.

 

Między 1.5 a 2.1 jest naprawdę spora różnica, czuć dużo większy komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Prawdopodobnie wymienię mojego Samsunga I550 (swoją drogą świetny smartphone) na Samsunga I5700 (ceny są zachęcające, kosztuje teraz około 570-600zł).

I tutaj mam pytanie. Na uczelni i w domu będę miał WI-FI, jednak w innym miejscach będę korzystał z gprsu. Czy pakiet 100mb wystarczy do zwykłego przeglądania stron www/pobierania aktualizacji? Nie ma mowy o żadnych filmach.

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę na necie gdzieś z 1h dziennie, parę filmików na YT w miesiącu i zużywam gdzieś około 300-350Mb. Czy 100Mb Ci starczy to zależy tylko od tego ile będziesz przeglądał neta, od siebie dodam tylko, że to uzależnia i z początku się ograniczałem a teraz jestem podłączony non-stop.

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę na necie gdzieś z 1h dziennie, parę filmików na YT w miesiącu i zużywam gdzieś około 300-350Mb. Czy 100Mb Ci starczy to zależy tylko od tego ile będziesz przeglądał neta, od siebie dodam tylko, że to uzależnia i z początku się ograniczałem a teraz jestem podłączony non-stop.

W tej chwili na zwykłym fonie i operze 10 na symbiana przez miesiąc "zużywam" pakiet 100mb. Wiadomo, że youtube i pochodne będę używał tylko na wifi.

Odnośnik do komentarza

Mój post z innego forum o androidzie:

 

No nietrudno "zjeść" nawet cały pakiet w jeden dzień oglądając filmy na youtube. To jest bardzo transferożerne, filmiki mają od kilkuset kilobajtów do nawet kilkudziesięciu megabajtów (a przecież dzięki szybkiemu transferowi nawet nie zauważymy tej ilości danych przepływającej przez nasz telefon).

 

W moim odczuciu tak się prezentuje stopień zużycia megabajtów przez poszczególne usługi (gdzie najwyższa pozycja zjada najwięcej a puste linijki oznaczają sporą przepaść):

 

youtube

aplikacje z marketu

internet z obrazkami

mail z obrazkami

 

aplikacje pobierające dane w tle (wszelkiego rodzaju wiadomości czy RSS readery z pobieraniem nowych elementów)

 

internet bez obrazków

internet przez Operę Mini

mail bez obrazków

gadu-gadu, gtalk itd.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

mam pytanie.

Zastanawiam sie nad telefonem z Androidem. ( galazy lite)

i takie pytanie da sie calkowicie wylaczyc GPRS/wap itp, pytam bo w kazdym telefonie blokuje to calkowicie.

Uzywalbym tylko wifi.

i stad 2 pytanie.

Wifi na uczelni wymaga instalacji certyfikatów, da sie takie cos wrzucic na telefonie? czy tez calkowicie odpada?

Odnośnik do komentarza

po pierwsze polecam forum znajdujące się pod forum.android.com.pl, znajdziesz tam wszystko.

 

Nie wiem jaką wersję masz, ale z tego, co ja korzystam na Spicy super są:

 

- Genie Widget (wiadomości z Nexus One, super aplikacja)

- PandaHero Home - namiastka HTC Sense i najszybszy home

- APNDroid - wyłączanie automatycznego połączenia

- ES File Explorer - dobry taskkiller i instalator plików

- Barcode Scanner

- Gesture Search - szukanie po telefonie pisząc literki

- Meridian - świetny odtwarzacz MP3

- My Tracks - nagrywanie trasy po GPS, genialne na rower

- MyBackupPro - jak będziesz robił update to dzięki temu programowi zachowasz wszystkie dane z telefonu

- PdaNet - dzięki tej aplikacji telefon może robić za modem

- PureGridCalendar - kalendarz a'la HTC Sense

- Seesmic - najlepszy IMO klient twittera

- SlideScreen Pro - dobry zastępnik Home'a, wszystkie informacje w jednym miejscu

- StopWatch - stoper

- Tangram Pro

- Tłumacz Google

- Toshl - możesz wpisywać wydatki

- Weather Widgets - zegar zerżnięty z HTC z tą zarąbistą prognozą pogody z telefonów z HTC Sense

 

Witamy w Androidowej braci, jak co to wal :).

Odnośnik do komentarza

Czytalem po forach zagranicznych ze jesli ktos czesto dzwoni i przeglada internet to HTC Desire strasznie kuleje z bateria,mimo ladowania przez cala noc potrafi pasc w srodku poludnia nastepnego dnia...ale tak pozatym to rowniez mysle ze to zacny telefon,mocno rozpatrywalem jego nabycie ale bateria mnie odstraszyla.

Odnośnik do komentarza

nie radze ładowac baterii całą noc, powinno sie ładować tylko do pełnego naładowania, czyli pewnei ze 2-3 godizny, jesli potem lezy kolejne 4 godizny w ładowarce to nie robi jej dobrze ;p

 

a co do pomysło na baterie, ja mam co prawda stary G1, ale też są problemy z baterią, jak bym uzywał "caly czas" to by starczyła na pół dnia. przy takim srednim uzywaniu starcza na 1.5 dnia, a przy bardzo małym max 3dni

tak to jest gdy telefon ma ogormny ekran i mase funkcji obsluguje jednoczesnie itp itp

 

w opcjach komorki powinieneś mieć informacje o tym co ci zjada baterie (u mnie jest) , zobacz sobie czy poprostu system/ekran tyle zjadają czy moze jakas aplikacja

napewno wyłaczenie gps i wifi pomaga ;p (chociaz gps chyba sie włacza tylko przy mapach, wiec chyba nie zjada baterii gdy nic nie robisz)

 

mozesz też zmniejszyć jasność ekranu

 

 

ogolnie to raczej nie ma co liczyc ze bateria wytrzyma tydzień jak w starych nokiach ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.