Skocz do zawartości

Prośba o pomoc wybrania dobrego tytułu w klimatach IIWŚ


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj radzę sobie sam z wynajdowaniem informacji o grach, ale tym razem kupuję nie dla siebie, więc może Wasze zdanie pomoże mi dokonać wyboru. Stwierdziłem, że podaruję ojcu pod choinkę jakąś gierkę na PC bo ostatnio zmodernizował sobie PC . Muszę podpytać o dokładną konfigurację ale wiem, że procek to na pewno Core 2 Duo 3.0gh na rdzeniu, ramu 2gb albo więcej a karta ma 512 mb własnej pamięci (jakiś radek chyba). Postaram się zbadać dokładnie, ale nie chcę się zdradzić z zamiarami :P Ogólnie ojciec kiedyś grał więcej, jego ulubiony gatunek to symulatory lotnicze, pod tym kątem widział już chyba wszystko z wyjątkiem produkcji konsolowych. Ale grywał też sporo w strzelanki w realiach IIWŚ. Od czasów Wolfensteina 3D była spora przerwa, potem kibicował premierze Mortyra ale niestety nastąpiło rozczarowanie i objawienie przyszło dopiero wraz z premierami Return to the Castle Wolfenstein oraz Medal of Honor: Allied Assult. Swojego czasu grywał też sporo w serię Commandos. Zastanawiam się więc, jaki tytuł z obecnie dostępnych gier przypadłby mu do gustu najbardziej. Call of Duty World at War raczej chyba odpada, bo gra jest trochę chaotyczna i trochę "konsolowa" na singlu, znając jego wkurzałby się, że jest bardzo oskryptowana i rzuciłby swoje "od czasów Unreala skupiają się głównie na grafice a gameplay ulega niewielkim zmianom a 3DFX to był przełom" :P Oczywiście jakbym mógł to bym mu kupił Sturmovik Birds of Prey ale jak na złość nie wydano tego na PC.

 

Zastanawiam się więc nad dwiema opcjami: Brothers in Arms: Hell's Highway który niestety jest już trochę stary technicznie mimo że gra jest sprzed roku (przynajmniej grając w demko na X360 grafika wydawała mi się trochę plastikowa i uproszczona, ale może na PC wygląda to lepiej i jestem w błędzie).

 

Druga opcja to Saboteur - gra jest dość mocno oczekiwana, tylko przyznam szczerze nie wiem czego się mogę po niej spodziewać (poza większą ceną :P ). Jeśli to będzie taki MGS tylko wciśnięty na siłę w okupowany przez Niemców Paryż to raczej ten tytuł się nie będzie nadawał. Plusem serii Commandos było to, że była wierna takim filmom jak Parszywa Dwunastka czy Tylko Dla Orłów. Nie wiem czy Saboteur nie okaże się przypadkiem kolejną brutalną skradnką w stylu Hitmana czy dobrym tytułem w stylu filmów podejmujących temat działań dywersyjnych w czasie wojny.

 

Dodam, że strategie wszelkiej maści raczej na pewno odpadają. Może i by zagrał chętnie, ale nie ma raczej na to czasu, dlatego coś taktycznego ze strzelaniem byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Albert Wesker

Ja mimo wszystko polecam Company of Heroes. Jest to strategia, ale tak inna od wszystkiego, co jest "kanonem" gatunku. Dynamizm większy niż w większości fppów, zróżnicowanie, non stop akcja - polecam z całego serca. Genialna gra.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie wspomniane Brothers in Arms:HH. Grałem po premierze, graficznie świetne wrażenia (pierwsze bodaj 3 lvle słabo wyglądały, dalej już konkret), fabuła wciąga, rozgrywka wymaga taktycznego podejścia, jedna z najlepszych strzelanek traktujących o IIWŚ. Przeszedłem całe, z zapartym tchem, wspominam do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie wspomniane Brothers in Arms:HH. Grałem po premierze, graficznie świetne wrażenia (pierwsze bodaj 3 lvle słabo wyglądały, dalej już konkret), fabuła wciąga, rozgrywka wymaga taktycznego podejścia, jedna z najlepszych strzelanek traktujących o IIWŚ. Przeszedłem całe, z zapartym tchem, wspominam do dzisiaj.

Rowniez polecam BiA:HH, jak i rowniez dwie poprzednie czesci Road to hill 30 and Earned in Blood. Jak dla mnie to najlepsze gry w klimatach II wojny swiatowej. Fajna klimatyczna grafika i oprawa audio, bardzo dobra fabula jak na tego typu gry i ciekawy system walki.

Odnośnik do komentarza

Widziałem właśnie ostatnio fajnie wydaną kolekcję Brothers in Arms na PC po korzystnej cenie i też jakoś najbardziej skłaniam się chyba do tego zakupu :) Myślałem jeszcze o "Heroes over Europe" ale gra podobno jest bardzo arcadeowa i ma uproszczoną fizykę latania więc pewnie ojciec by narzekał, bo akurat na symulatorach jest bardzo oblatany :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.