Skocz do zawartości

Monster Hunter Portable 3 !


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

wczoraj doszła paczka z P3 HD i kurde... ostatni raz tak laimiłem przy MH1 :P

jakoś dziwacznie mi sie grało, nie wiem czy to wina ponad półrocznej przerwy czy przejścia na pada, raczej to drugie bo na psp po 10 minutach bylem zawsze w pełnej formie, a tu pogralem kilka godizn i mi sie mieszają rozne rzeczy

 

okazuje sie tez ze sterowanie kamerą na psp za pomocą palca wskazującego jest o wieeeele wygodniejsze niż za pomocą drugiej gałki! tam mialem idealnie opanowane - mogłem biegac atakować i kręcic kamerą jednocześnie. teraz żeby obrócic kamere musze albo przestać biegać i użyć krzyżaka, albo przed chwile nie moge atakować bo musze przenieść palec na gałke , być może z czasem sie można przyzwyczajć ale w pierwszej chwili bardzo to koślawi styl gry

 

mimo wszystko gra jest super, grafika nieco podbita, i dodane kilka efektów (np rozmycie tła) , chociaż wiadomo że szału nie zrobi

ale moje psp ma zepsutą gałke (ciągnie w dół i prawie uniemozliwa gre) wiec wersja na ps3 w sam raz pozwoli mi znowu poszaleć

Odnośnik do komentarza

W wersji ultimate na 3ds rozwiazania kamery sa moim zdaniem lepiej zorganizowane niz na psp ( gralem w demo MH na psp ). Mozna tam centrowac kamere na potwora i jednoczesnie biegac/robic uniki, albo uzywac panelu dotykowego do ruszania kamera. Imo sprawdza sie super. Gralem tez na emu w tri, uzywajac pada takiego jak do ps3, wiec rozlozenie klawiszy prawdopodobnie byly takie same. I tez o niebo lepiej gralo sie niz na psp. Wiec to kwestia przyzwyczajenia i "odstrojenia" sie od psp. 

Odnośnik do komentarza

centrowanie kamery to ułatwienie dla noobów :P, zrobili je ponieważ na 3dsie nie da sie palcem wskazującym dosięgnąć krzyżaka

a pomijając nóóbowskie centrowanie to obracanie kamery palcem na ekranie jest pewnie o wiele mniej wygodne niż gałką, a skoro już gałka jest problematyczna...

 

rozchodzi sie o to że gałką albo ekranem nie da sie robić wszystkiego na raz. a na psp można było robić wszystko jednocześnie bo każda czynność używała innego palca, i oczywiscie do sterowania kamerą palcem wskazującym na krzyżaku trzeba sie troche przyzwyczaić (dlatego nie dziwne że miałeś kłopot jeśli grałeś tylko chwile) , ale jak sie człowiek przyzwyczai to może robić wszystko jednocześnie bez potrzeby zdejmowania palców z ważdnych przycisków

 

 

a auto centrowanie mi sie nie podoba bo jest ułatwieniem na modłe dzisiejszych ułatwień, MH ma wielką zalete że jest trudny, i nie chce żeby szedł w strone casuali

w końcu ile jest dziś gier gdzie walczysz 40 minut z bossem i jeden błąd powoduje że zdychasz i wszystko przepada , gdyby MH miał jakieś checkpointy albo save w trakcie walki to by zniknął jego urok, i podobnie może sie zmniejszyc przy innych ułatwieniach (to taka dygresja)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy to AZ takie ulatwienie? Po prostu jest wygodniej, a potwory i tak sa bardzo mobilne i trzeba caly czas byc w ruchu. Ulatwili by jakby potwory staly w miejscu :P A odnosnie "pewnie jest takie i srakie", ja mialem okazje zagrac na 3dsie, wiec mowie ci prawde ( wiesz, ze jak cos jest zje.bane, to nie owijam w bawelne, tylko mowie jak jest :) ), mialem pewne obawy co do sterowania na klasycznym 3ds, bo jest maly, no i sterowanie kamera na panelu dotykowym. Ale jak tylko polozylem paluchy na demie, rozegralem kilka razy i teraz jestem spokojny. Panel dotykowy jest naprawde czuly i nie powoduje problemow z centrowaniem kamerki. Naprawde wygodnie sie gra, a ze w tym czasie nie mamy palcow na wszystkich klawiszach - no coz, tez taki problem to wielki nie jest. Jak sie wycofuje i robie uniki to nie atakuje, tylko spindalam i kieruje kamere na potwora, zeby miec go na widoku.

Odnośnik do komentarza

Yano, MH3U nadal mimo wszystko ma manualne sterowanie kamera ;) mozna zmieniac jak w psp DPADEm, ale mozna tez i na touchscreenie.... dpadem :P nikt Cie nie zmusza do uzywania centrowania kamery na bossa, choc ja, mimo wszystko weteran MonHuna, uwazam to za fajne rozwiazanie :) A co do MHP3rd HD, przyzwyczaisz sie i niedlugo bedziesz sie nam chwalil jak to ubiles jakas bestyje ponizej najlepszego swiatowego czasu w samych gaciach z bone sword & shield :D 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

uwaga!!!

 

 

jak by ktoś był zainteresowany na allegro pojawił sie portable3 HD na ps3!! (ja już go kiedyś dorwałem gdy sie pojawił właśnie na allegro)

http://allegro.pl/monster-hunter3rd-hd-ver-ps-3-unikat-i5094765687.html

 

wiem że teraz wszyscy grają w 4, ale jak by ktoś był zainteresowany to wrzucam

zwłaszcza że cena jest przystępna (ja swoją kupiłem chyba za 170zł z pół roku temu)

 

edit

oczywiście jest to wersja japońska w krzaczkach

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No nie takie znowu różne. Grałem w obie, różnica taka że w portablu nie ma walk wodnych, za to są nowe miejscówki. No i wioska bardziej wypasiona niż ta z 3/3U. Wanna i te klimaty ;-) Ale monstery w 3U są chyba wszystkie te co w portablu + te wodne z podstawki, których na PSP/PS3 nie było.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...