Skocz do zawartości

Tekken Poland - największa strona o Tekkenie w Polsce


Dumian

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno znacie Tekken Poland, największą stronę w Polsce poświęconą tylko i wyłącznie serii Tekken, serwis ma już ponad 5 lat i chyba trudno go nie znać. Na stronie znajduje się wiele tekstów, profile postaci, historie turniejów, ranking graczy w turniejach prowadzony od Tekkena 5, poradniki, system, faq i wiele więcej. Sam pamiętam, że gdy zaczynałem swoją przygodę z Tekkenem, TP było na tyle dobre, że wydawało mi się takim centrum Tekkena w Polsce, a tymczasem jest chyba fenomenem jedynym w swoim rodzaju - nie spotkałem się jeszcze nigdzie z tak dobrą stroną, istniejącą tak długo i jednocześnie tak bardzo olaną przez społeczność graczy (całkowity brak supportu czy wsparcia). Trafiałem już na różne strony zagraniczne, o wiele słabsze czy to pod względem wyglądu, silnika czy treści, ale posiadające całkiem przyzwoitą grupkę ludzi udzielających się tam. Do czego zmierzam? Chciałbym dowiedzieć się co takiego ma lub właśnie czego nie ma Tekken Poland, że od dawna nie widać tam żadnego odzewu czy aktywności ze strony graczy, zwykle tego typu dobre projekty same z czasem przyciągają ludzi, którzy później podczepiają się pod rozwój danego portalu, a tu od lat nic. Widzę to teraz tym lepiej bo od jakiegoś czasu prowadzę stronę i staram się, żeby była aktualizowana, dodaję, poprawiam różne rzeczy itp. Myślę, że taki serwis ma duży potencjał choćby w przyciąganiu nowych graczy, tym bardziej teraz po premierze T6, jednak brakuje tu czynnika "społeczności turniejowych". Chodzi mi o wrzucenie jakiejś konkretnej zapowiedzi, relacji, zachęcenia ludzi do aktywności w turniejach czy coś w tym stylu, ale te wszystkie zadania nie są pracą dla jednej osoby, a z tego co wiem w historii strony nie było jakiegoś większego supportu. Może ten temat wygląda jak wołanie o pomoc i być może tym właśnie jest, ale sami spójrzcie na Tekken Poland i powiedzcie czy nie ma zadatków, aby jak sama nazwa wskazuje, stać się centrum Tekkena z prawdziwego zdarzenia?

Edytowane przez Dumian
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 17
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

[...]Zdziwiło mnie,że jeszcze ktoś ma na niej ochotę prowadzić np ranking graczy i turniei skoro jest tak nikłe nią zainteresowanie.[...]

A mnie zadziwia to, że ktoś chce coś robić od nowa, jeśli już istnieje coś podobnego co można by podrasować i odświeżyć. Mówię tu o tym temacie. Zainteresowanie tą materią jak widać istnieje. Rankingowi z TP daleko do doskonałości, z tego powodu że brakuje danych na temat wyników turniejów, stąd są punktowane tylko 4 (a nie np. 8, czy 10) pierwszych miejsc. Jakby takie dane się znalazły, można by było w prosty sposób ten ranking odnowić i zaktualizować, jednak zdaję sobie sprawę że zebranie wyników do np. 8. miejsca każdego turnieju jest bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza

[...]Zdziwiło mnie,że jeszcze ktoś ma na niej ochotę prowadzić np ranking graczy i turniei skoro jest tak nikłe nią zainteresowanie.[...]

A mnie zadziwia to, że ktoś chce coś robić od nowa, jeśli już istnieje coś podobnego co można by podrasować i odświeżyć. Mówię tu o tym temacie. Zainteresowanie tą materią jak widać istnieje. Rankingowi z TP daleko do doskonałości, z tego powodu że brakuje danych na temat wyników turniejów, stąd są punktowane tylko 4 (a nie np. 8, czy 10) pierwszych miejsc. Jakby takie dane się znalazły, można by było w prosty sposób ten ranking odnowić i zaktualizować, jednak zdaję sobie sprawę że zebranie wyników do np. 8. miejsca każdego turnieju jest bardzo trudne.

Na Art of tekken postaramy się zapisać takie dane ;)

Odnośnik do komentarza

Widzisz Dumian, jest tak jak Ci pisałem i tego nic nie zmieni. Aktualna tzw. 'scena' to popłuczyny po tym co było kiedyś (czasy starych tekkenów, Tribute2 itd.).

 

Zabrzmi to dosadnie, ale trudno.

 

Moje prywatne zdanie jest takie, że absolutnie nie ma sensu zabiegać o jakiekolwiek względy aktualnej 'sceny' bo na dobrą sprawę z wyjątkiem organizowania sobie turniejów i komentowania newsów nie robi ona absolutnie nic. No dobra, raz na chiński rok zarzuci ktoś jakimś jugglem na forum PE. Nie przebierając w słowach - z mojego punktu widzenia 'scena' jest bezużyteczna.

 

Projekty Di tylko to potwierdzają. Wykazuje chłopak inicjatywę z nsports wiec słychać gromki okrzyk "Tekken?, tylko z nsports!" i wszyscy żyli długo i szczęśliwie....a nanciatte, bo nagle nsports przestało być z jakiegoś powodu fajne i powstał backdash, a jako że został on w T6 osłabiony, za jakiś czas zastąpi go pewnie coś innego. Znowuż będzie kicanie ze stronki, na stronkę.

 

Ludzie są bardzo konsumpcyjnymi istotami. Jara ich coś nowego i chcą tego jak najwięcej, a przecież wystarczy wziąść coś co już istnieje i to po prostu 'wyremontować'. No, ale po co korzystać z czegoś co już jest gotowe, nie? Lepiej w nieskończoność tworzyć jakieś nowe projekty szukając 'tego czegoś' i poniewierając się od adresu www. do adresu www.

Odnośnik do komentarza

Mateusz, proszę Cię, przestań mnie tak wychwalać. Jestem jedną z niewielu osób, którym chce się coś robić i... tyle. Nic więcej.

 

bo nagle nsports przestało być z jakiegoś powodu fajne

Nie masz pojęcia, co to za powód, ale i tak musiałeś wrzucić swoje trzy grosze. Tak się składa, że moje odejście z nSports nie miało absolutnie żadnego związku ze sceną Tekkena. No ale co to za różnica, prawda? W końcu liczy się sam fakt, a okoliczności to już szczegół... :sleep:

Poza tym - gdybym odszedł z jakiegoś błahego powodu, to na pewno nie byłoby to mądre posunięcie, bo co po niektórzy nie zdają sobie sprawy, ile pracy włożyłem w tworzenie tamtego serwisu.

 

 

Dyskusja o mnie tutaj mija się z celem, bo ja piszę o Tekkenie od około dwóch lat, a Tekken-Poland "jest olewany" przez scenę bodaj od początku jego istnienia, czyli o wiele, wiele dłużej.

 

---

 

Wydaje mi się, że głównym problemem Tekken-Poland jest/było brak odpowiedniej reklamy. Owszem, strona jest na szczycie w wyszukiwarkach, ale...

Nie pamiętam, od kogo dowiedziałem się o serwisie. Pewnie gdyby nie to, to nie wiedziałbym o nim z innego źródła niż sygnatura Petera.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

W skrócie można powiedzieć, że nikt poza mną nie chciał tam pisać, a ja słyszałem tylko obietnice. Byłem wodzony za nos i np. nagrody dla Sepkonga i Gagarina za konkursy musiałem sam wczoraj zakupić, bo nie dotarły do nich w przeciągu kilku miesięcy.

 

Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia.

 

EOT

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza
Dobra napiszę raz i jasno.

Tekken Poland, należące teraz do honmaru.pl jest stroną żałosną, na której nikt nie siedzi, nikt się nią nie zajmuje a co najważniejsze za wiele to sobą nie reprezentuje.

Ranking tam kuleje, nie był uzupełniany za każdym razem w trakcie kiedy strona świeciła swoje triumfy więc nie chce mi się wierzyć że teraz będzie.

Nie jest to pomysł o pod tytułem "Stwórzmy nowy ranking" tylko "Stwórzmy ranking tekkenowy" czyli wasz zawiódł.

A jeśli ktoś potrzebuje potwierdzenia powyższych słów to proszę najpierw odpowiedzieć na moje pytanie - Skoro ta strona jest taka za(pipi)ista, to dla czego nikt na niej nie siedzi? I dla czego prawie nikt z polskiej sceny nie zagląda nawet na Honmaru?

 

Nie chcę urażać nikogo, ani psioczyć na czyjąś pracę. Ale niestety fakty są jasne. Jeśli nie zajmie się tym osoba kompetentna ( a znam tylko jedną taką osobę - Di) to pomysł ten upadł wcześniej niż się urodził. Sam zaczynałem od TP. I nie powiem, stronka strasznie mi się podobała.

Pytasz mnie dlaczego prawie nikt ze sceny nie wchodzi na Honmaru i Tekken Poland? Nie wiem dlaczego, mogę się tego jedynie domyślać, wiem za to, że Honmaru to największa w Polsce strona o bijatykach, która od kilku lat regularnie prowadzi turnieje na kilkanaście-kilkadziesiąt osób, a Tekken Poland to największa w Polsce strona tylko o Tekkenie ze sporym potencjałem i to czy będziesz tam wchodził czy nie tego nie zmieni. Sęk w tym, że za tymi projektami nie stoją żadne znane nicki, w których osoby twojego pokroju widzą "jedynego kompetentnego", a co za tym idzie nawet ogrom pracy jaki kosztowało ludzi stworzenie i prowadzenie przez lata tych stron jest ignorowany. Twierdzisz, że te serwisy są nic nie warte tylko dlatego, że nie ma za nimi jakiegoś guru, za którym mógłbyś podążyć? Pierwszy z brzegu przykład to nagrody rzeczowe jakie udało nam się załatwić na potrzeby turniejów, tylko znowu co to nam daje? Ludzie ze sceny wejdą, zagrają, zgarną nagrody i sobie pójdą? To nie jest droga do rozwoju, tylko dojenie krowy póki daje mleko ;]. Gdyby ludzie ze sceny nas wspierali udałoby się załatwić jeszcze więcej, tymczasem my cały czas skupiamy się i de fakto jesteśmy ograniczeni ludźmi spoza sceny, właśnie przez taką ignorancję. Nie mówię, że to źle, bo idzie nam całkiem dobrze, jest wiele poradników, tutoriali, newsy, pomoce dla początkujących, jednak na pewnym poziomie i bez wkładu sceny trudno zrobić znaczący krok naprzód. Wygląda na to, że przyczyną tego nie jest jakość stron czy brak reklamy (większość tutaj zna oba serwisy), a po prostu brak znajomości, które przyciągną wsparcie od ludzi "kto prowadzi honmaru? znacie ich? no przecież, że nie, więc to honmaru to lipa i nie warto tam się udzielać, tekken poland, ee, nikt kompetentny".

 

Kolejny przykład - ostatnio dobry i całkiem spory turniej udało nam się zorganizować po premierze Street Fighter 4, ale znowu ludzie przyszli, zagrali i poszli, podczas gdy ledwo co na nSports - stronie minimalnie związane z tematem, pojawiło się kilka newsów i już odzew od ludzi, robimy scene, gramy, filmiki, spary. I co z tego wynikło, kto teraz pamięta o nSports, chyba już nikt. Gdyby analgiczna sytuacja miała miejsce na Honmaru już od dawna gralibyśmy regularną ligę/ranking/turnieje i kto wie czy nie też z nagrodami.

 

Szkoda, że jak się okazuje decydującym czynnikiem jest "siła znanego nicka", a nie ciekawe pomysły i inicjatywa. W końcu wystarczy "oddać stronę Di" i już będzie fajna. Trochę się rozpisałem i nie wiem czy będę dobrze zrozumiany, niech nikt źle nie odbiera tego co napisałem, taka jest po prostu moja opinia na podstawie dłuższych obserwacji i tego co się dzieje. Nie jest też tak, że ja o coś koniecznie zabiegam. Zajmuję się stronami bo lubię, robiłem to gdy było znacznie kameralniej i będę robił nadal, a Honmaru ma obecny kształt głównie dlatego, że gdy powstawało, nie było żadnych innych stron o tej tematyce i ludzie pisali, że fajnie jakby takie coś zrobić, że to coś nowego, bez głupich sprzeczek jaka seria jest lepsza, nie ma co ograniczać się tylko do Tekkena 3 online i warto rozwijać też zainteresowanie innymi bijatykami. Tekken Poland marniało z dnia na dzień, forum dawno upadło, bo nikogo nie obchodził los strony (a szkoda, bo Peter wykonał z nią kawał dobrej roboty), więc postanowiłem z Honmaru wesprzeć TP, powrzucać tam trochę nowych materiałów, zaktualizować działy, uzupełnić bazę turniejów, ranking, newsy, reklamować ją na Honmaru i połączyć forum bo w jedności siła i z czasem to zaprocentowało.

Edytowane przez Dumian
Odnośnik do komentarza

Ale Dumian,zauważ że z honmaru zrobiło się jedno wielkie zgrupowanie 2d, a w tematach tekkena wypowiadają się mało kompetentne osoby,bo choćby takie tematy jak "Najgłupszy tekst opisujący Tekken'a"-nic dodać nic ująć,czy "Czy Namco robi nas w bambuko..." -temat do wylewania żali w strone namco,czy te tematy sa na tyle poważne by ukazały się w głównym dziale poświęconym tekkenowi ? mnie się wydaje że nie a na honmaru nie zaglądam z takiego powodu że jest tam po prostu "burdel".Ludzie są mało przyjemni,jest dużo noobów i po prostu dzieci które zawracają dupe o podstawowe sprawy związane z faq ktory swoją drogą też na forum jest. Dumian no offence ale moim zdaniem honmaru nie zasluguje na miano "głównej strony tekkena",jeśli chodzi o sprawę z Di,to jest właśnie człowiek który z tego co widzę ma najwięcej informacji o tej bijatyce i całkowicie popieram nową stronkę backdash.pl która naprawde jest poukładana czyt. najwięcej przydatnych rzeczy i najmniej bzdur co czyni ją nie mal idealną (niemal bo się jeszcze nie rozwinęła w pełni :) ), co do TP to się nie wypowiem bo zajrzałem na stronke ze 2 razy i na tym się skończyło.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Pitrex, nie chodzi tu o znany nick tylko o znajomość tematu.

Ja sam uważam za dziwne podzielenie sceny pod względem forów/stron ale tak już wyszło i nie widzę jak na razie konkretnego remedium na to.

Bo grubo wątpię żeby fuzja TP, Honmaru i Backdasha doszła pomyślnie do skutku.

Nie neguję niczyjego wkładu i pracy w wasze strony. Niestety moje zdanie się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Grunt to dobrze i skuteczni to rozreklamowac, a jesli sie nie posiada srodkow to coz. Ja tam w Tekkena gralem od pierwszej czesci, ale zaczalem sie interesowac "Polska scena", a raczej tym co bylo kiedys dosc niedawno - eeee odkad mam Internet (?) Inicjatywy a'la Di bardzo by sie przydaly, ale znowu brakuje wolontariuszy do pomocy - najlepiej ze srodkami i mozliwosciami. Swietnie by bylo, gdyby udalo sie wskrzesic ducha polskiego Tekkena. Premiera szostej czesci na pewno jest dobrym momentem - tutaj marzenia jakby to mialo wygladac. Tutaj pewnie chodzi o aktywnosc graczy i calego srodowiska, lecz my, Polacy mamy pewne zepsucie we krwi i niechec do pomocy (uogolniam, nie wszyscy). Fuzja to swietny pomysl. Kiedys biegalem po kilku stronach vide TP,PSE forum, Honmaru i inne stronach w celu poszukiwania info, a najwiecej dzialo sie tutaj, wiec tutaj zostalem. Przydalaby sie strona, ktora by byla ladnie zagospodarowana i preznie dzialajaca, zbierajaca wiekszosc ludzi w jednym miejscu. Ave Tekken, grajmy i sie skonczmy opier**lac ^^

Rise Polish Scene of Tekken !

 

Dziekuje za uwage

Odnośnik do komentarza

No fuzja jest imo dobrym pomysłem.

Przyznam, ze troszke zal mi sie zrobilo Dumiana po ostrych słowach juniora.

Wiem, ze w honmaru został włozony ogrom pracy.

Z drugiej strony honmaru jest w duzej mierze takie, jak opisał Pitrex. Za duzo lamerow, za duzo o 2d + nieuporzadkowanie forum.

Z pewnoscia ma klimat, jednak powinna powstac alternatywa, bo jak ktos słusznie zauwazył "polska scena tekkena siedzi sobie na forum jakiejs gazetki o grach" :/ co nie swiadczy o scenie zbyt dobrze...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.