Skocz do zawartości

Konsola przyszłości


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

Wasze pomysły na konsolę przyszłości (x720,ps4,wii2, czy coś innego). Co warto rozwijać?, czego się pozbyć?, co dodać? jak miała by wyglądać? itp.

 

moje propozycje: :turned:

 

1. oczywiście żeby w końcu konsole wyglądały jak sprzęt a nie jak zabawki, czyli dodanie z przodu konsoli wyświetlacza na wzór odtwarzacza dvd czy panasonic gamecube :potter: przecież nawet najtańsze odtwarzacze dvd za 60zł posiadają to a konsole za 1000zł nie.....

 

Taki wyświetlacz mógłby być bardzo pomocny np: podczas ściąganie demek pokazywałby ile % i ile plików zostało do końca.

Często jak ściągam coś na ps3 to wyłączam TV i dość upierdliwe jest co jakiś czas sprawdzanie ile jeszcze do końca zostało poprzez włączanie TV...

Czy też pokazywałby achivy/trophy i wszelkie liczy z nimi związane, np: masz zabić 10tys w l4d2 to wyświetlacz pokazuje jaka konkretną masz liczbę aktualnie.

 

przykład wyglądu

 

panasonic-q.jpg

 

oczywiście żeby taki wyświelacz był większy

 

2. system operacyjny pełną gębą, np: MS mógł by się pokusić o danie okrojonego windowsa 7 do nowego x-a

 

3. pozbycie się raz na zawsze memorek, no i hdd w każdej konsoli jako standard

 

4. full hd pełną gębą

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

1. Ale konsola to przecież w założeniu zabawka jest ;)

2. Czym wówczas będzie się różniła konsola która z założenia jest zabawką od media centera którego równie dobrze mogę trzymać pod TV? ;)

3. Wewnętrzna pamięć tak, rezygnacja z memorek - nie. Jak ma się kilka zabawek do gier wideo to łatwiej przenosić między nimi sejwy czy profile, dzięki temu nie muszę nosić do salonu całego sprzętu z sypialni, wystarczy że przepnę memorkę.

4. No już jest w sumie full hd w grach. Ja bym wolał żeby zrobili telewizory na których gry z poprzedniej generacji nie wyglądają jak gó.wno.

 

Reasumując nie ma co zmieniać. Chcesz mieć poważny sprzęt z wyświetlaczem, inwestujesz w media centera - na tym też idzie pograć. Konsola zawsze z założenia była zabawką i będzie, nie zrobią z niej sprzętu który ładnie prezentuje się w salonie, od tego są odpowiednie produkty. To tak jak bym z malucha chciał zrobić limuzynę. Jak dla mnie to niech zostaje wszystko jak jest, gierki = zabawki, multimedia = odpowiedni sprzęt do tego.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

1. Ale konsola to przecież w założeniu zabawka jest ;)

2. Czym wówczas będzie się różniła konsola która z założenia jest zabawką od media centera którego równie dobrze mogę trzymać pod TV? ;)

3. Wewnętrzna pamięć tak, rezygnacja z memorek - nie. Jak ma się kilka zabawek do gier wideo to łatwiej przenosić między nimi sejwy czy profile, dzięki temu nie muszę nosić do salonu całego sprzętu z sypialni, wystarczy że przepnę memorkę.

4. No już jest w sumie full hd w grach. Ja bym wolał żeby zrobili telewizory na których gry z poprzedniej generacji nie wyglądają jak gó.wno.

 

1/2. Konsola zabawką kiedyś była dziś nie, no może jeszcze wii. :thumbsup:

Zobacz na to tak SNES tylko do grania był, PSX już pozwalał słuchać muzyki z płyt, XBOX już pozwalał oglądać filmy DVD i posiadał usługę internetową, PS3/X360 - rozbudowane usługi sieciowe, wypożyczalnia filmów, przeglądarka internetowa, myzka, zdjęcia itd.

Więc nowe konsole jak dla mnie to będzie musiał być kolejny krok na przód w dodatkowych funkcjach, taki MS może dać specjalną wersję okrojonego windowsa do nowego klocka, zresztą jakiś rok temu jeden z guru MS mówił że kolejny X będzie media centerem.

No będzie się tym różniła że będziesz mógł grac w wypasione gry na niej :teehee:

 

3. chodzi mi o pozbycie się raz na zawsze memorek na rzecz przenoszenia save-ów/profili itd. na pamięci usb

 

4. to full hd na x360 i ps3 to śmiech na sali, filmy tak w 1080p można oglądać ale gry w 1080p to w 99% małe pierdółki z xbla/psn....baaa niektóre gry nawet 720p nie mają. Tak więc następne konsole muszą mieć 1080p pełną gębą. :P

Odnośnik do komentarza

1/2. Konsola zabawką kiedyś była dziś nie, no może jeszcze wii. :thumbsup:

Zobacz na to tak SNES tylko do grania był, PSX już pozwalał słuchać muzyki z płyt, XBOX już pozwalał oglądać filmy DVD i posiadał usługę internetową, PS3/X360 - rozbudowane usługi sieciowe, wypożyczalnia filmów, przeglądarka internetowa, myzka, zdjęcia itd.

Więc nowe konsole jak dla mnie to będzie musiał być kolejny krok na przód w dodatkowych funkcjach, taki MS może dać specjalną wersję okrojonego windowsa do nowego klocka, zresztą jakiś rok temu jeden z guru MS mówił że kolejny X będzie media centerem.

No będzie się tym różniła że będziesz mógł grac w wypasione gry na niej :teehee:

 

3. chodzi mi o pozbycie się raz na zawsze memorek na rzecz przenoszenia save-ów/profili itd. na pamięci usb

 

4. to full hd na x360 i ps3 to śmiech na sali, filmy tak w 1080p można oglądać ale gry w 1080p to w 99% małe pierdółki z xbla/psn....baaa niektóre gry nawet 720p nie mają. Tak więc następne konsole muszą mieć 1080p pełną gębą. :P

1/2 . Tak czy siak, wolałbym żeby konsola była zabawką do grania i spełniała w ten sposób swoją rolę. Jeśli chodzi o dodatki to korzystałem tylko z odtwarzacza DVD. Nie chciałbym żeby w pogoni za nowymi funkcjami takimi jak przykładowo okrojony windows, zaniedbano kwestie gier, wydajności sprzętu etc. PS3 posiada możliwość zainstalowania linuxa na bazie czego można mieć już całkiem rześki media center, ale nie przypominam sobie żebym korzystał z tego dobrodziejstwa :). Na media centerze pod TV też można stukać w wypasione gry, trzeba tylko wpompować sporo pieniędzy (a to się już mija z celem gdy posiadasz konsole). Najbardziej optymalne rozwiązanie dla mnie to media center na którym leżą jak sama nazwa wskazuje wszelkie media, plus konsolka na której mam gierki - wolałbym żeby jedno było oddzielne od drugiego :).

 

3. Co do pamięci USB to taka uniwersalizacja byłaby zbawienna, nie musiałbym dokupować do xklocka większej memorki bo mi się profil nie mieści - wystarczyłby mi pendrive którego używałbym do każdej konsoli. Z drugiej strony otwiera to drzwi domorosłym grzebaczom - było głośno o edytowaniu profili na xboxie gdzie ludzie wygrywali sobie gamerscore nie grając w gry. Gdyby można było przechowywać profile na pendrive znacząco zwiększyłaby się liczba oszustów, chociaż z drugiej strony mało kto zwraca uwagę na głupie punkciki.

 

4. Racja, większość gier jeśli się nie mylę ma natywną rozdziałkę 720p, zgadzam się że kolejne konsole muszą mieć 1080p i zapewne będą tyle miały. Inna sprawa to czy faktycznie aż tak bardzo widać różnicę? Między 480p a 720p różnica jest dla mnie wyraźnie widoczna, przy przeskoczeniu na 1080p już nie (notabene taki Flower na ps3 miażdży).

Odnośnik do komentarza

Na PS3 mozna bylo (lub nadal jest mozliwosc) zgrywania/wgrywania save'ow przez USB, teraz chyba to zablokowali jak pojawily sie trofea - podobnie z Xem bylo - dalo sie normalnie uzywac save'ow potem MS podpisywal je do konkretnego GT.

 

Konsole niech pozostana konsolami - czyli wloz (zainstaluj) i graj - bez zbedych dupereli jak ogladanie filmow przez steamowanie, facebug czy cwierkacz. Skoro konsole maja 4 pady czy nawet 2 to niech z tego korzystaja, na 100 gier tylko z 10 znajdza sie takie gdzie mozna pograc z kumplem czy bratem - w czasach PSX/2 praktycznie kazdy racer badz shooter posiadal taki tryb - dzisiaj to ginacy gatunek a zamiast niego powstaje tryb ala Horda tylko ze do 4 graczy przez Live a SplitScreen. TV mamy duze, nie 15'' TV w czasach PS2/X1. Gry maja byc plynne czyli stale 30 badz 60 klatek - nie wachania 15-30 jak GTA4. Dodatkowo niech posiadaja mozliwosc regulowania pewnych ustawien, taka opcja byla jak pamietam w Bioszoku, mozna bylo cos tam ustawic miedzy ON/OFF kosztem klatek, ja bralem off przez co gra przyspieszala. Na PC takie cos jest ale nikt nie gada ze ty grasz na HIGH a ja na LOW przez co gra tobie gra chodzi wolniej ew na multi zrobia optymalnie ale na singu wolalbym pobawic sie ustawieniami - co z tego ze wyglada jak gra z czasow Xboxa, fun zostaje taki sam jak wczesniej w dodatku lepiej gierka dziala (np. GTA4)

Oby dalo sie wlasny dysk podpiac jak do PS3, dac swoj adapter wifi niz kupowac kolejny specialnie do konsoli za 150-200zl.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie obecna PS3 jest perfect i można by rozwijać tylko grafikę ;) Byleby nie było tego, co zapowiadane jest wraz z nadejściem Natala - że będzie trzeba grać ciałem, a znikną gry do obsługiwania padami. Jakbym chciał wywijać ciałem, to kupiłbym Wii, proste ;P

 

I mam nadzieję, że DLC w PS3 zostanie, tak jak jest.

Odnośnik do komentarza

30000000000000000000000 TB HDD, 3333333333333333333333333333333 GHZ procesor i 444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444 RAMU i jeszcze tak z 222222222222222222222222222222222222222222222222222222 czegoś tam, za cenę nie przekraczającą 20 zł i żeby były dwa pady w zestawie. Stawiam, że Sunny się za to weźmie, bo według analityków w 2034 mają być liderem sprzedaży konsol. Nie liczyłbym jednak na obniżkę ceny przed 2075,to według analityków. Nie wiem, czy będą filmy w zestawie, ale monitor 333333333333333333333333333333333333 m to na setę będzie. Gry? Też mają być, ale analitycy nie wiedzą czy przed 2037, czy trochę później. \

Tak na serio, to kogo to obchodzi, skoro każda firma i tak zrobi wszystko by zawieść potencjalnych klientów? Jak było z obecną generacją? A za czasów PS2 czy nie piano już od początku o fotorealistycznej grafice? Historia lubi się powtarzać. Za 2tysie nie dostaniecie Ferrari. Amen.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.