Skocz do zawartości

Potrawy wigilijne


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no u mnie zadnego sarkazmu sie nie doszukujcie. skoro Insane na swieta lubi tylko barszcz z uszkami no to dla mnie to jest dziwne albo ma bardzo niedobre zarcie do wyboru. bo akurat na te swieta potraw jest do wyboru mnostwo i trafic tylko na jedna ktora sie lubi... poza tym na wigilii pelno ryb, jak nie lubi ryb to na pierwszy drugi dzien swiat czesto spotkac mozna miesa roznego rodzaju, salatki, jakis specjalny 'lepszy obiad', ciasta. nie slyszalem jeszcze zeby ktos nie lubil swiatecznego zarcia.

 

ja mam w huyu czy ktos swieta obchodzi czy nie, czy sie modli czy nie. u mnie w rodzinie nikt do kosciola nie chodzi, koled sie nie spiewa, no ale na swiateczne jedzenie to chyba kazdy czeka. ale mozliwe ze macie doczynienia ze slabym jedzieniem bo jakby ktos przede mna postawil np pieroga z iglotexu a nie wlasnej roboty to bym mu zayebal tym pierogiem. i tez bym pewnie schudl przez swieta :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ja serio piszę. Nie lubię tego wigilijnego żarcia i to nie chodzi o to, że jest niedobre w sensie obiektywnym, tylko ja po prostu nie lubię takiego żarcia. Byłem w życiu na różnych wigiliach, w różnych domach i tak jak napisałem, barszcz only, może sałatka jarzynowa jeszcze. W zeszłym roku na Wigilii byłem tylko ja z rodzicami i po zjedzeniu barszczu oraz łososia w galarecie już nikt nie miał miejsca na więcej.

Nie rozumiem zresztą, jak można spędzać święta na wpier.dalaniu żarcia. U mnie nigdy nie było takiej tradycji. Jak słyszę, że siedzi się przy stole, pierdzieli o d. Maryni i wpier.dala, to dla mnie trochę słabe :)

 

Jak już będę miał swoją rodzinę, to święta będę spędzał na stoku narciarskim, a potrawami świątecznymi będzie np. stek wołowy w sosie z zielonego pieprzu :D

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w sumie wolałem zawsze wielkanocne święta jeśli chodzi o jedzenie, ryb nigdy nie lubiłem i podobnie jak insane barszcz plus uszka i sałatka jarzynowa do tego trochę bigosu i pierogi reszta ch.uj karpia w życiu nie jadłem, tak samo śledzia bo bym się porzygał. Na drugi dzień swiąt poszedłem do knajpy azjatyckiej na kolacje heh

Odnośnik do komentarza

bartezo to ty jestes tym weganem dalej czy nie? czy w swieta macie 'wolne'?

 

karp jest spoko, ale czesciej niz raz do roku by mi sie nie chcialo grzebac w nim i oddzielac od osci. a sledzik w oleju albo pomidorkach zawsze na propsie.

 

 

no wlasnie, wielkanoc nie ma jakiegos specjalnego zarcia, jajka, miesa, salatka jarzynowa, biala kielbasa, zurek. wiecej to nie wiem co na nich sie je, bigos chyba tez sie u mnie robi

Odnośnik do komentarza

bartezo to ty jestes tym weganem dalej czy nie? czy w swieta macie 'wolne'?

 

karp jest spoko, ale czesciej niz raz do roku by mi sie nie chcialo grzebac w nim i oddzielac od osci. a sledzik w oleju albo pomidorkach zawsze na propsie.

 

 

no wlasnie, wielkanoc nie ma jakiegos specjalnego zarcia, jajka, miesa, salatka jarzynowa, biala kielbasa, zurek. wiecej to nie wiem co na nich sie je, bigos chyba tez sie u mnie robi

 

Jestem a czemu miałbym nie być? Yano nic nie pisałem o tradycyjnym mówie oogólnie. 

Odnośnik do komentarza

a jest jakieś tradycyjne jedzenie wielkanocne? u mnie raczej randomowe potrawy, jedyny element stały to jajka

 

U mnie też random z wyjątkiem pasztetu własnej roboty, a tak jajka, kiełbasy białe, polskie, sałtki, bigosy, mięsa pieczone. Takie bardziej imieninowo-weselne żarcie ale nie powiem, żrem jak szalony.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Grzybcio a nie mozesz kupić samemu łososia i jeść go zamiast karpia?

 

Żeby się na niego głupio patrzyli jak na tym grillu? xd

 

U mnie babka pewnie zrobi pangę i karpia, więc na rybki jakoś nie czekam. Za to barszczyk i suróweczki to :banderas:

 

Chociaż może mama zapas dorsza kupi to usmażę jej kilka kilo ryby i zrobi z tego rybę po grecku. No i pewnie pierniki zrobię jak co roku takie zayebiste, że aż się w ustach rozpływają.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...