Skocz do zawartości

The Big Bang Theory


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z niewielu interesujących sitcomów ostatnich lat, prosto z USA.

big%20bang%202.jpg

Głównymi bohaterami, jest dwójka nieprzeciętnie inteligentnych młodych Kalifornijczyków, oddających się niemal w całości nauce. Sheldon to pozbawiony uczuć, narcystyczny ludzki robot, przekonany o własnej wielkości. Leonard z kolei jest nieszczęśliwym dzieckiem geniuszu swoich rodziców. Pewnego dnia, do mieszkania naprzeciwko, wprowadza się 22 letnia Penny, obiekt płci żeńskiej. Reakcja obu bohaterów jest skrajnie różna...

Motorem napędowym serialu jest Sheldon, kapitalnie grany przez Jima Parsonsa oraz przyjaciele wspomnianej dwójki, młody Hindus Rajesh i Żyd Howard, który zapomniał, że lata 70' dawno mineły( możemy liczyć, na odwoływanie się do stereotypów etnicznych)

 

To co powinno skłonić Was do obejrzenia tego serialu, to masa nawiązań do gier, filmów i seriali ,którymi interesujemy się, bądź kiedyś interesowaliśmy się (Star Trek, Star Wars, Planeta Małp...). Bohaterowie "Teorii Wielkiego Wybuchu" uwielbiają wszystkie powyższe.

Polecam sprawdzić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Serio? nie sledziłem serialu, po prostu kiedys znalazłem na dysku serial, obejrzałem odcinek po odcinku w kilka dni i nawet nie zauwazyłem podziału na sezony a co dopiero mowic o roznicy w poziomie. Całkiem zabawne.

Odnośnik do komentarza

Serio? nie sledziłem serialu, po prostu kiedys znalazłem na dysku serial, obejrzałem odcinek po odcinku w kilka dni i nawet nie zauwazyłem podziału na sezony a co dopiero mowic o roznicy w poziomie. Całkiem zabawne.

 

Zgodzę się, że całość jest dosyć równa (nie zauważyłem spadku poziomu w kolejnych sezonach). Zaznaczam, że ten serial nie powoduje uszkodzenia kanalików łzowych, ale ogląda się go bardzo przyjemnie (nie nuży) i momentami przypomina mi "Różowe lata 70".

Odnośnik do komentarza

Serial, który ubóstwiam. Wczoraj, przeglądając ten dział, właśnie zastanawiałem się czy ktoś czegoś i Big Bang Theory nie napisał.

 

Sheldon, postać kultowa - doskonale pokazuje jak zachowywaliby się ludzie bez inteligencji społecznej. Odcinek w którym przeżywa on traumę z dzieciństwa widząc jak inni kłócą się między sobą należy do jednych z moich ulubionych. Padam ze śmiechu na samą myśl jak doskonale aktor potrafił "zagrać twarzą" wypowiedź na temat kupienia mu zabawkowego robota ("chcę tamtego"). Genious!

 

Serial oglądam na bieżąco. Są i odcinki słabsze i lepsze, a jednak całość jest, jak dla mnie, na wysokim poziomie. Odrobinę wyższym niż "Two and a half man" (co się dziwić - ten sam facet stworzył oba seriale. JEst nawet cameo jednej z postaci z TAAHM w jednym z odcinków Big Bang).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nadrobiłem zaległości i teraz jestem tylko parę odcinków do tyłu w stosunku do aktualnego.

Muszę przyznać, że o ile reszta postaci trochę straciła na swojej oryginalności i momentach bekowych, tak Sheldon jest cały czas bezbłędny. Chylę czoła przed tymi, którzy piszą mu teksty oraz przed samym aktorem.

 

Pierwszy sezon był idealny, ale reszta też specjalnie nie odstaje poziomem, choć faktycznie było parę słabszych odcinków.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...