Skocz do zawartości

Zrób to sam?


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólny temat o naprawach, grzebaniu pod maską i "ulepszaniu" samochodu.

 

Jak to u Was wygląda? Sami się bawicie czy może z każdą usterką lecicie do mechanika?

 

Jeśli o mnie chodzi, większość rzeczy naprawiam na własną rękę. Ojciec zawsze sam wszystko orbił, potem brat , odkąd kupił pierwszy samochód, grzebał przy nim, co by samemu wszystko móc zrobić i teraz ja. Małe usterki naprawiam sam, większe z ojcem/bratem a te już naprawde poważne u mechanika. Nie w żadnym ASO a w małym, nieoficjalnym warsztacie.

Po prostu lubie grzebać przy samochodzie, chociaż nic poważnego nie zrobiłem jeszcze, raczej podstawowe naprawy- wymiana kół na zimowe, szczęki hamulcowe, klocki, przewód hamulcowy i tym podobne. Wciąż się ucze :)

Jeślli znajde chwile to zamontuje podgrzewanie w lusterkach bocznych- koszt ok. 15 zł, pracy mało a się przyda.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Albert Wesker

Ja sam robię wszelkie naprawy i serwisowanie zawieszenia i układu jezdnego. Plus do tego oczywiście standardowe czynności. Jeżeli chodzi o silnik czy elektrykę to nie dotykam się, zresztą jeszcze nie musiałem. Ale patrząc na stopień skomplikowania samochodu raczej nie dałbym rady.

Odnośnik do komentarza

To co daje rady to sam, a tak to brat - nigdy auto u innego mechanika niż mój brat nie było (moje auto, a miałem 3). Tyle, że raz dałem do lakierowania frajerowi bo tanio miałobyć, a było normalnie i strasznie chu.j.owo.

 

 

 

 

Teraz mam do wymiany uszczelniacze i sam tego nie zrobię, więc znów brata się prosić muszę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja przy motocyklach nie tykam elektryki i nie grzebie wewnatrz silnikow chociaz w tym roku sprobuje zawory wyregulowac (kumplowi sie udalo to i mi powinno he he) a tak to wszystko sam robie, powod ? Najblizszy mechanik motocyklowy 20 km ode mnie, samochodowi czynia znak krzyza jak tylko wspomne ze chodzi o motocykl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...