Skocz do zawartości

O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych


Rekomendowane odpowiedzi

Tekstowo to najbardziej hardcoreowa płyta w dyskografii O.S.T.R. i powrót do stylu z jego pierwszych albumów. Płycie towarzyszyć będzie komiks autorstwa Grzegorza ?Forina Piwinickiego (www.projektowanie.org). Komiks jest uzupełnieniem płyty, choć w takim samym stopniu płytę można uważać za soundtrack do komiksu.

O.S.T.R.: ?Pomysł na płytę dojrzewał przez ostatnie 6 lat. Pierwszy raz pisałem teksty według z góry obranego scenariusza. Nie mogłem sobie przez to pozwolić na jakikolwiek brak konsekwencji w pisaniu tekstów. Starałem się stworzyć album w konwencji jakiej wcześniej nie było. Ze względu na oryginalność projektu chcielibyśmy resztę szczegółów zachować w tajemnicy do samej premiery By znaleźć odpowiednią ilość brzmień przekopałem około 1000 polskich i nie polskich płyt winylowych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobre winyle są wśród nas na wyciągnięcie ręki.

Od strony technicznej płyta powstawała na bardzo zróżnicowanym sprzęcie: Yamaha RM1X, Yamaha Motif, Nord Lead 2X, Moog Little Phatty. Ze względu na brzmienie, jako sekwencera użyto stację Akai MPC 5000. Autorem wszystkich cutów jest oczywiście DJ Haem (jedyny gość na płycie).

Album będzie wydany na niezwykle wysokim poziomie edytorskim, zarezerwowanym do tej pory dla limitowanych wydań kolekcjonerskich. Klasyczne plastikowe pudełko z krążkiem, oraz odrębnie wydrukowany komiks schowane będą razem w sztywnym tekturowym gift boxie ale to tylko część niespodzianek jakie czekają na nabywcę ?Tylko dla dorosłych

Premierze płyty towarzyszyć będzie równie bezprecedensowa trasa koncertowa ?Tylko dla dorosłych. Gościem blisko 3 godzinnych występów O.S.T.R., DJ Haema i ŁDZ Orkiestry będzie Cadillac Dale (Detroit USA).

19-03 Warszawa Stodoła
20-03 Katowice Mega Club
21-03 Wrocław WZ
25-03 Łódź Wytwórnia
26-03 Kraków Studio
27-03 Poznań Eskulap
28-03 Gdańsk Parlament

 

Singiel -

Odnośnik do komentarza

Tekstowo monotnia, to samo od JTTS :/ "Daj mi żyć" tu, "daj mi żyć" tam to już się przejadło, tak samo, jak nawijanie o tym, że Adaś się nie sprzedał, a znowu to słyszę. Ile można. Bit jest ok no i ten wers z chłopaki nie płaczą mi się podoba.

 

Okładka też daje radę

http://asfaltshop.pl/image.php?main=images/ostr_tylko_dla_doroslych_500pix.jpg&watermark=watermark.png

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Posłuchałem sobie dłużej tego singla i się zacząłem zastanawiać nad tym całym książkowym konceptem płyty. Skoro cały album ma być jakąś integralną historią to ciężko oceniać ten singiel osobno. Został wyrwany z kontekstu także na płycie może się ciekawie komponować z innymi kawałkami, zapowiadają to szczególnie pierwsze wersy "jeszcze raz miałem farta, nie tak kończy król choć nie powiem bym nie dostał wśród latających kul". Coś, jak historia po udanym zamachu na OSTeRa. Czyli czekam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czyli nic nowego :). A za rok pewnie kolejna płyta wyjdzie.

Wyjśc wyjdzie, bo to już tradycja, a że jedna na 3-4 lata jest dobra, więc na to samo wychodzi. Ostry płodny jest i czasem zadziwia mnie jego regularność, już pomijając rozkminkę czy robi to dla pieniędzy, czy Z MIŁOŚCI DO RAPU i rzeczywiście tym żyje.

Bo tak szczerze mówiąc, to pracowanie nad jedną hip hopową płytą kilka lat, dopieszczanie jej i dylematy w stylu "wydam ją w tym roku, czy może w następnym?" jakoś nie pasują mi do korzennego rapu i śmierdzą analogią do nowej płyty Guns n Roses, wydanej po ponad dekadzie.

 

Ja tam nie narzekam, bo przecież tych płyt nie kupuję HEHE.

 

Podobno jest jakieś mityczne drugie CD do którego nikt nie ma tracklisty i jest to normalne CD bez konceptu.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby była jakaś tego typu niespodziewajka, bo 15 trackowe cd brzmi jakoś wątło w założeniu, że prawie każda (o ile nie każda, bo nie chce mi się sprawdzać) wcześniejsza płyta Adasia miała ponad 20 tracków.

 

Edit: spojrzałem na długości płyt, które akurat ma na dysku i tak:

Jazzurekcja - 1h13min

Ja tu tylko sprzątam - 1h16min

O.C.B - 1h19min

 

Tylko dla dorosłych - 47min

 

Więc coś może być na rzeczy.

 

Edit2: dobra, jest drugi cd, przesłucham i zweryfikuje pogląd. Czekajcie na moją opinię ze ściąganiem, ok?

 

Edit3:

Tylko dla dorosłych - 2cd - 1h55min

Coś z tego może jednak będzie. Jutro se przesłucham. Już możecie ściągać.

Odnośnik do komentarza

(pipi) a spojlerów to nie umiecie robić? myślałem, że przeczytam wrażenia po przesłuchaniu płytki a jakis lamus z(pipi)ał mi premiere i napisał, że jest 2 płyta. jak by w temacie z jakąś grą coś ktoś by wam zdradził to byście pewno w majty się zesrali

Edytowane przez pele15
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

(pipi) a spojlerów to nie umiecie robić? myślałem, że przeczytam wrażenia po przesłuchaniu płytki a jakis lamus z(pipi)ał mi premiere i napisał, że jest 2 płyta. jak by w temacie z jakąś grą coś ktoś by wam zdradził to byście pewno w majty się zesrali

Haha, uspokój się gmiocie, to tylko płyta z muzyką xd

 

Kur'wa, nie wierzę, zaspoilerowaliśmy mu, że jest druga płyta xddd

 

Nie ma to jak ściągnąć z sieci i krytykować, ta Polska hipokryzja.

To jest tak, że wolę sprawdzić co kupuję, a uwierz mi, że jak mi się spodoba (nie przesłuchałem jeszcze tej UKRYTEJ PŁYTY) to na pewno ją kupię, bo robie tak od kilku lat z róznymi wykonawcami. Po prostu nie biorę w ciemno, bo na ch'uj mi płyta, której nie będę słuchał. Dla szpanu?

Poza tym, zamknij mordę, masz konsolę w nicku.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza płyta (czyli ten soundtrack do komiksu) jest ok, taki storytelling do przesłuchania dwa razy i zapomnienia.W sumie singiel najbardziej mi się podoba.Na plus bity - Ostry w dalszym ciągu potrafi zrobić dobre podkłady, choć te na O.C.B były dla mnie lepsze.Spodziewałem się tu jakiejś lepszej historii, bo niby tyle lat nad tym kminił oesteer, a wyszło jak wyszło.

Druga płyta jest średnia i tu pasuje jak ulał tekst ''znowu to samo''.Teksty nudnawe i w sumie o tym samym co zawsze.Na CD2 bity bez rewelacji i trochę mułowate, na O.C.B bity były mocniejsze, żywsze i dla mnie dużo lepsze.Przesłuychałem ją raz i narazie nie zanosi się na drugi odsłuch.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...