Skocz do zawartości

FIFA World Cup 2010


Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyles home/awey ? w 1 meczu Polska non stop atakowala, grala u siebie, ale nie strzelila zadnej bramki. Na 14 strzalow, nie trafila prawie ani razu w bramke, zas w 2 polowie Szwajcaria co strzelila, padal gol i skonczylo sie 5:0.

Pozostale mecze:

22 May 2010 15:41 POLAND 0 - 0 CYPRUS Aem_PL

22 May 2010 15:14 POLAND 2 - 3 UNITED STATES Aem_PL (3 samobojcza)

22 May 2010 14:54 POLAND 0 - 1 SLOVAKIA Aem_PL

 

2 mecze u mnie, 2 u Aem'a, musimy jeszcze pograc i dokladnie sie przyjzec mitom Home/Away. Poki co czekam na rewanze, bo to co sie dzisiaj dzialo z Polakami to jakis zal :turned:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dlaczego naszego pierwszego meczu już tak ładnie nie wyszczególniłes?:P Póki co nie zwracałem na temat home/away uwagi, jednak patrząc w perspektywie zmagań z FIFAmi już od 3 lat, raczej wydaje mi się, że usprawiedliwianie się jakąś zasadą że gość ma trudniej a gospodarz łatwiej to bzdura i po prostu to wymówki słabych graczy. Zagrałem z Easye'm trzy wyrównane mecze bez znaczenia kto był hostem. Pierwszy mecz kiedy wygrałem wysoko będąc na wyjeździe chyba tylko potwierdza mój i easy'ego pogląd.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

w obydwu przypadkach konsola ewidentnie pomogla zawodnikom grajacym na wyjezdzie... :confused:

 

I czy nie uważasz , że to chore rozwiązanie?

 

Poki co czekam na rewanze, bo to co sie dzisiaj dzialo z Polakami to jakis zal :turned:

 

 

Tu cytat, które wrzuciłem kilka stron temu, gdy debatowalismy o Fifie

 

"I can't give you a definitive answer since I'm not EA staff, but there is definately some lalalalalalaed **** going on. In 4 out of 5 games there'll ALWAYS be one team that plays incredibly well and one team that sucks humongous donkeydick'

Odnośnik do komentarza

Orson - sek w tym, ze to raczej nie rozwiazanie, tylko przypadek. Cala gadka o Home/Away wziela sie z tad, ze druzyna grajaca u siebie ma lepiej - latwiej im strzelic bramke, lepiej wychodza na pozycje, bramkarz jakos lepiej broni takie tam. W naszych meczach (podobnie jak w moich wczesniejszych panama) widac bylo, ze Polska w cale nie miala wiecej szczescia niz rywale grajacy na wyjezdzie, a juz na pewno nie dostala boosta, tylko dlatego, ze bylem hostem.

Ba - w kazdym meczu u siebie to ja jako pierwszy tracilem bramke po moich paru niewykorzystanych sytuacjach...

Co do Twojego zdania na temat 4/5 meczy - musze musze pograc w ta gre o wiele dluzej, bo rzeczywiscie czasami mi sie wydaje ze gram innym teamem (przeciez przez ostatnie 4 mecze Brozek z tej pozycji wszystko trafial) Moze to jest ten random czesciowy, ale jezeli trafia sie raz na 5 meczy, moge z nim zyc. Szkoda, ze sprzedales swoja kopie, popykalibysmy.

 

EDIT: Kto mi powie jak sie strzela karne na 2 tempa ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Najltawiej karne na 2 tempa walic - jesli trafisz idealnie na "zielone" to po tym jak pilkarz zwolni i zacznie przymierzac drugi raz walisz analogiem na maxa w rog i 90% bramka.

Ja sie zgodze, ze raz na pare meczy konsola wylosuje Ci, ze nie strzelisz bramki i ch0j musisz walic na pusta bo bedzie kaszan - gralem Polska-San Marino kwalifikacje, mialem cos kolo 20 sytuacji a wygralem 3:2 - San Marino 1 strzal gol, drugi gol samoboj Glowackiego po jedynej chyba wrzutce w meczu, a bramkarz San Marino mial na koniec meczu ocene cos kolo 9.5. Kazda akcja sam na sam i strzal po ziemi w rog konczyl sie strzalem blisko bramkarz, ktory mimo ze pewnie jest listonoszem albo piekarzem wyciagal wszystko. Nastepny mecz towarzyski z bodajze Serbia i w pierwsze 20 minut strzelilem 4 gole po 4 akcjach...

Mozna sie klocic czy to dobre czy nie - dodaje troche realizmu ( byc moze nieswiadomie ), ale z drugiej strony irytuje niemilosiernie. Czasem wystarczy zresetowac konsole, aby mecz w ktorym Afganistan jedzie cie 1:0 po jednej akcji wygrac 15:0.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Musze powiedzieć, że przed premierą gierki byłem do niej sceptycznie nastawiony i byłem wśród zwolenników wypuszczenia jej jako większe dlc do fifa 10. Po zagraniu w demko które w sumie nie zmieniło za bardzo mojego zdania na temat world cup'a postanowiłem zaryzykować i jednak zakupić nowe dziecko ea sports. Na szczęście ryzyko w pełni się opłacało i uważam, że jest to najlepsza fifa w jaką grałem a zacząłem przygodę z serią od 97 roku. Niesamowity jest klimat mistrzostw który wręcz wylewa się z tej pozycji, same mecze te trąbki na trybunach, oprawa na prawdę mistrzostwo. Ogromna ilość reprezentacji, bitwa narodów, ciekawy tryb on line w którym rozgrywamy mistrzostwa świata z innymi graczami, tryb scenariuszy stoją na bardzo wysokim poziomie i mimo zbliżającej się sesji codziennie oddaje się rozgrywce. Jeżeli ktoś się waha czy warto wydać ( w sumie na Allegro w okolicach 100 zł) kasę a fajnie mu się grało w fife 10 niech się nawet nie zastanawia bo gra jest świetna... a ja wracam do nabijania punktów dla polski w bitwie narodów pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na ustawieniach full manual gra nabiera nowego znaczenia. TO jest dopiero symulacja. Czuje sie jak za czasow dobrego pesa. Teraz mozna pograc, czas na namysl. Nie od bramki do bramki jak na assisted, strasznie mnie to irytowalo, tempo oraz ilosc strzalow. Jesli chce ktos wieczorami pograc spary na manualu czekam na inv :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zawital do mojego WC taki random, jakiego dawno nie mialem ! Gralem lige z Hiszpania - potrzebowalem 3 meczy by rostrzygnac spotkanie.

W 1 meczu chociaz Czesi wypracowali sobie strasznie duzo klarownych sytuacji nie strzelili ani 1 bramki. Na 15-20 strzalow nie oddali ani jednego w swiatlo bramki ! W 2 meczu bylo identycznie - jakby moi byli karani smiercia za gola. Kompletnie nie rozumialem co sie dzieje !

3 mecz rozpoczal sie od 2 bramek hiszpanow, wszystkich rzucilem na atak, bo i tak mialem przewage w calym meczu i co - 2 slupki, 1 poprzeczka, 2 razy centymetry od bramki - TEGO SPOTKANIA NIE DALO SIE PO PROSTU WYGRAC. Hiszpanie mieli 3 strzaly i strzelili 2 bramki.

Dawno tak nie mialem - rozumiem, 2,3 sytuacje, 2 mecze z rzedu, ale 3 ?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

O! Ja tak miałem dosyc czesto i dlatego sprzedalem grę. Tesknie za nią teraz, ostatnio byłem w realu i jakiś kolezka grał na 40 całowym LED owym tv w WC , zagadałem czy gramy i tak ciupaliśmy ponad godzine- zgromiłem go he he :D

 

ale to o czym piszesz to największa wada gry od EA: / nie wiem w której lide jesteś ale pewnie już wysoko w miarę- takie rzeczy widac właśnie jak się gra z wyrównanymi przeciwnikami

Odnośnik do komentarza

Wiesz, mi sie takie mecze tez zdarzaja, ale nie tak czesto, by gre sprzedawac. Zreszta, rozumiem przegrac 1 mecz, w ktorym nic nie idzie. Czasami 2 z rzedu, no ale cos takiego mialem po raz pierwszy ! 3 mecze w ktorych moj przeciwnik zrobil lacznie 5 akcji! Sparing pare dni wczesniej wygralem 6:0, tutaj mialo byc podobnie, ale moich po prostu blokowala konsola - jakby nie mogli wygrac z hiszpanami. Myslalem, ze moze to przez lagi przeciwnika, ale watpie, w koncu nie strzelalem w kosmos, sila byla z reguly dobra, po prostu pilka musiala zawsze minac slupek o pare centymetrow. <_<

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Siema tak od miesiąca od kupna Xboxa gram w demo WC i FIFY 10 i w sumie nie zdecydowałem się na kupno jeszcze żadnej z nich bo czekam na premierę FIFY 11, ale musiała by być naprawdę niesamowita żebym zdecydował się na jej kupno (bo kupić WC używkę za 50zł a nówkę fify za 200zł to jednak różnica), ale nie to tym miałem pisać.

 

Czy tylko ja mam takie wrażenie (niestety oceniam tylko po demach) czy WC naprawdę jest sporo lepszy pod względem gameplayu od FIFY 10? Nie chodzi mi nawet o wyeliminowanie błędów typu łatwe loby z FIFY 10 tylko o samą czystą rozgrywkę, jakoś ciekawiej się buduje akcje,  w ogóle dużoooo lepiej się gra - a niby to tylko taka - jak Koso określił na recenzji na Gamezilli - FIFA 10+ ;)

 

Pytam dlatego że jakbym miał wybierać pomiędzy kupnem FIFY 10 a WC 10 to bez wachania wziąłbym WC, ale tryb online [który jest dla mnie ważny] w WC jest chyba mocno ograniczony tylko do rozgrywania tych wirtualnych mistrzostw? Nie ma 10 vs 10 trybu (wiem tryb ciekawostka ale bardzo chcę pograć) czy jest? Czy Fifa 10 ma dużo mocniej rozbudowane możliwości, tryby online niż WC? Czy w WC jest jakiś tryb menadżerski tak jak w FIFA 10? 

 

 

 

 

No i wreszcie - najważniejsze - czy dema w przypadku FIFY 10 i WC oddaja w pełni rozgrywkę w czasie meczu w pełnej wersji produktu? Znaczy czy ktoś poczuł jakąkowiek różnice w rozgrywaniu meczu po przejściu z wersji demo FIFY i WC na wersję pełną? 

 

 

Sporo tych pytań i wątpliwości, ale mam nadzieje że komuś kto pograł trochę w FIFE i WC będzie się chciało odpowiedzieć ;)

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza

demo Fify 10 rózni się od pełnej wersji. Wg mnie demo było lepsze, wolniejsze, dostojniejsze ale mało osób podziela mój pogląd, preferując pełną wersję

 

demo wc oddaje to, co prezentuje pełniak

 

 

osobiscie brałbym fife 11 (zapowiada się cool) ale skoro nie masz siana to raczej weź Fife 10. Imo , że z perspektywy czsu jest lepsza niż WC (ten jest wg mnie zbyt radosno-arkejdowy) ale jesli chcesz online to wc jest typowa gra dwumiesieczną, czyli moze nie być wielu chętnych do online.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

demo Fify 10 rózni się od pełnej wersji. Wg mnie demo było lepsze, wolniejsze, dostojniejsze ale mało osób podziela mój pogląd, preferując pełną wersję

 

demo wc oddaje to, co prezentuje pełniak

 

 

osobiscie brałbym fife 11 (zapowiada się cool) ale skoro nie masz siana to raczej weź Fife 10. Imo , że z perspektywy czsu jest lepsza niż WC (ten jest wg mnie zbyt radosno-arkejdowy) ale jesli chcesz online to wc jest typowa gra dwumiesieczną, czyli moze nie być wielu chętnych do online.

No właśnie też ten brak wielu chętnych też mnie trochę martwi, bo tak jak piszesz - gra mimo wszystko mocno sezonowa :/ Zwolnienie rozgrywki w pełnej wersji FIFY 10 w moim przypadku nie koniecznie musi być na plus, lubię szybką rozgrywkę ;) A ten styl radosno - arkejdowy w WC to też może być w moim przypadku może być plus bo w Fife dopiero zaczynam grać. Wcześniej męczyłem praktycznie od premiery PES 6 i czasami grałem trochę w wersje FIFY na PC ale to jakiś smutny żart w porównaniu do wersji konsolowej hehe

 

 

No nic pozostaje poczekać na demo FIFY 11 i zadecydować.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...