Skocz do zawartości

FIFA World Cup 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

jako, że Fify ciągle się uczę (po 12 latach gry w PES'a) zadam lamerskie pytanie:

 

 

jak bronić przeciwko zagraniu 1-2? Wczoraj i dzis natknełem się na kilu gagatków, którzy mnie tym zagraniem zabili :(

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie podwajaj.

Jak czujesz nosem akcje 1-2 - jednym z zawodnikow bron od pilki, a nie biegnij do zawodnika. W FIFIE mozna dobrze przecinac podania - jezeli bedziesz mial z tym problem wracaj w kierunku bramki 1 obronca trzymajac kwadrat (2 bedzie probowal atakowac przeciwnika z pilka).

Odnośnik do komentarza

Pograłem troszkę i co mi się podoba:

 

- znacznie lepsze przełączanie się między zawodnikami

- wreszcie padają gole z główki po dośrodkowaniach i rzutach rożnych

- strzały z dystansu też poprawione, śmiało można walić z 20m

- kilka nowych bardzo fajnych animacji przy przepychaniu się zawodników w walce o piłkę

- nie dostrzegłem póki co schematów z Fify 10

- sędzia sensowniej ustawia się na boisku i tak nie przeszkadza

- fajny patent z karnymi, lecz wymagający "skila" i przyzwyczajenia się

- świetna grafika (brak tego chamskiego blura).

 

Wad na razie nie odkryłem, choć na pewno z biegiem czasu takowe się ujawnią.

Z pierdół, to razi trochę szarpanie animacji podczas scenek i niektórych ujęciach kamery podczas oglądanie powtórek, grafika też wtedy lekko obniża swój poziom. Ale tak jak mówię, są to pierdoły i mało który fan piłki kopanej będzie zwracał na to uwagę ;)

 

Do jednego się przyczepię- główki w FIFA 10 są bajerancką bronią. Nie pisz 'wreszcie' bo to, że nie strzelałeś to wina tylko i wyłącznie Twoja.

Odnośnik do komentarza

Pograłem troszkę i co mi się podoba:

 

- znacznie lepsze przełączanie się między zawodnikami

- wreszcie padają gole z główki po dośrodkowaniach i rzutach rożnych

- strzały z dystansu też poprawione, śmiało można walić z 20m

- kilka nowych bardzo fajnych animacji przy przepychaniu się zawodników w walce o piłkę

- nie dostrzegłem póki co schematów z Fify 10

- sędzia sensowniej ustawia się na boisku i tak nie przeszkadza

- fajny patent z karnymi, lecz wymagający "skila" i przyzwyczajenia się

- świetna grafika (brak tego chamskiego blura).

 

Wad na razie nie odkryłem, choć na pewno z biegiem czasu takowe się ujawnią.

Z pierdół, to razi trochę szarpanie animacji podczas scenek i niektórych ujęciach kamery podczas oglądanie powtórek, grafika też wtedy lekko obniża swój poziom. Ale tak jak mówię, są to pierdoły i mało który fan piłki kopanej będzie zwracał na to uwagę ;)

 

Do jednego się przyczepię- główki w FIFA 10 są bajerancką bronią. Nie pisz 'wreszcie' bo to, że nie strzelałeś to wina tylko i wyłącznie Twoja.

Ta - jasne i ile razy bylo tak, ze podbiegales do za(pipi)istej pilki, w dobrym momencie naciskales strzal, pasek byl ledwo co naladowany, a zawodnik zachowywal sie jak obronca - jakby chcial wybic pilke poza bramke. Ja mam takie samo zdanie - kompletnie nie rozumialem glowek w FIFA 10, raz mozna strzelic stojac do pilki tylem, a raz na 10 prostych strzalow nie trafisz nawet w bramke.

Szczegolnie przy rzutach roznych to widac-krotki slupek i pilka przewaznie po strzale mija dlugi slupek o pare metrow (a no i nie zapominajmy, ze na obu konsolach strzaly z glowki bardzo sie roznily - przynajmniej na moje oko na PS3 strzelic z bani jest o wiele latwiej...)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Na X-ie nie grałem, mówię od razu. Na PS3 są dobrze rozwiązane. Nie trzeba machać analogiem, wystarczy wychylić delikatnie. Na rożne trzeba mieć sposób, ale strzelić z krótkiego rogu się da, bo tak już robiłem :) Szczególnie Man City z Lescottem albo Adebayorem, którzy fajnie wychodzą na krótki słupek.

A z wrzutek strzelam mnóstwo bramek, Wy w złym momencie wrzucacie, założę się :D

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, ja tam wysnułem taką tezę nie tylko ze swoich doświadczeń, lecz również zauważył to każdy znajomy grający u mnie podczas "browarkowo-growych" posiedzeń (każdy był jeszcze trzeźwy jakby co) :D Wszyscy równo kur.wowali, gdy zmarnowana została tak któraś z rzędu sytuacja podbramkowa. Chodzi o wer. na X-a jak to ma jakieś znaczenie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, ja tam wysnułem taką tezę nie tylko ze swoich doświadczeń, lecz również zauważył to każdy znajomy grający u mnie podczas "browarkowo-growych" posiedzeń (każdy był jeszcze trzeźwy jakby co) :D Wszyscy równo kur.wowali, gdy zmarnowana została tak któraś z rzędu sytuacja podbramkowa. Chodzi o wer. na X-a jak to ma jakieś znaczenie :thumbsup:

Nom dokladnie to samo mialem - gramy zawsze z kumplami 2 na 2, idealna wrzutka prosto na glowe a taki Adebayor np wali 5m nad bramka. Z rogu to juz w ogole, jak wpadala jakas bramka to po jakims tanim rykoszecie, z glowki to moze jedna na 50 rogow.

Odnośnik do komentarza

ano - ja dochodze caly czas do polfinalu, cwiercfinalu. Uparlem sie, ze wygram Polska i druzyny nie zmieniam.

Raz doszedlem z nia do wielkiego finalu, ale dostalem z Argentyna 5:4 <_<

 

Swietnie, ze podczas meczow grupowych czesto podaja wyniki z pozostalych spotkan. MEGA.

Odnośnik do komentarza

Ja online nie grałem ale mam za sobą też koło 50 meczów z konsolą i nie przypominam sobie by padł remis 0-0. Osobiście podoba mi się to że pada dużo goli dzięki temu gra jest bardziej widowiskowa.

 

Po wielkich zachwytach na początku znalazłem dwie spore wady tej gry :/

- nie można symulować meczy, każdy trzeba rozegrać, towarzyskich meczów nie chce mi się grać a jest to konieczne a biorąc pod uwagę długość połowy taki mecz zabiera mi około 10 minut czasu.

- kiepskie losowanie grup, gra nie uwzględnia podziału na koszyki w eliminacjach, żeby wyglądały realnie trzeba je ręcznie ustawić.

Odnośnik do komentarza

A nie wiem, ale to chyba nie problem, skoro i tak ktos rozpisze drabinke na forum : )

Dzisiaj majac dosyc polskiej reprezentacji (ciagle zatrzymuje sie na cwierc/polfinale) zagralem lepsza jedenastka-MS od razu zdobyte, ale czy tylko ja mam wrazenie, ze czesto 5* zespolem gra sie trudniej przeciw 3,5-4* niz zespolom rownym ? :teehee:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...