Skocz do zawartości

Ile im płacicie?


gekon

Ankieta   

313 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki operator?

    • Plus
      65
    • Play
      115
    • Orange
      66
    • Heyah
      8
    • Era
      52
    • Mobileking
      1
    • Inny
      13
  2. 2. Typ umowy

    • Abonament
      156
    • Karta
      129
    • Mix
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Hello, w jakiej sieci, na kartę będzie mi najkorzystniej?
W sensie, potrzebuję mieć ważne konto, jak najdłużej, a nie że 5 złotych starcza na dwa dni wykonywania połączeń.
50 zł w playu, to chyba 3 miechy. 30 zł w plusie to miesiąc. A co z tym nowym nju mobilem? Która sieć pozwala najdłużej wykonywać połączenia?

Odnośnik do komentarza

Chyba się cofnąłeś o kilka lat :P W takim Play na kartę jeśli doładujesz konto, nieważne czy za 5 czy za 200 złotych, masz 365 dni na połączenia wychodzące, a konto ważne 455 dni. Także tragedii nie ma. Nie wiem jak w innych sieciach.

Odnośnik do komentarza

49zł w Playu, w tym 200 minut do każdego, 500MB transferu i SMSy do każdego bez limitu. Przenosiłem numer, więc zmieniłem telefon na Huawei Ascend G300 - nie jest to poziom nowych smartfonów, ale ICSa spokojnie ciągnie i mi wystarcza, od czasu do czasu jakaś gierka czy sprawdzić maila, fajny sprzęt. Tylko wku.rwiam się, bo koleś w salonie mi nawciskał kitów, że root i zmiana softu = utrata gwarancji, prawda to?

Odnośnik do komentarza

Chyba się cofnąłeś o kilka lat :P W takim Play na kartę jeśli doładujesz konto, nieważne czy za 5 czy za 200 złotych, masz 365 dni na połączenia wychodzące, a konto ważne 455 dni. Także tragedii nie ma. Nie wiem jak w innych sieciach.

No nie wiem, może to trza jakimś kodem coś aktywować? Parę dni temu załadowałem za 50 zł w Playu i dali na 3 miechy. Na koncie 80 zł, czyli zostały 3 dychy, a tu dzwonić nie można.

Pytam, bo ja mam w plusie, a nie playu, a to w sumie nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Korzystam z Play Fresh na kartę, doładowuję w razie potrzeby. Mam jednak możliwość wzięcia abo na firmę (co prawda nie swoją, bo nie mam :P) za 30,75zł brutto miesięcznie. Patrząc na poniższe zestawienie, wygląda to chyba rewelacyjnie (dużo lepiej niż dla osób fizycznych) - chyba że ktoś poleci lepsze warunki u innego operatora? Taryfa oczywiście bez telefonu - wolę kupić osobno na Allegro niż (prze)spłacać go w ratach operatorowi:

  • 25 +23% VAT / miesięcznie
  • 1 GB pakiet danych
  • nielimitowane minuty/SMS-y/MMS-y do sieci PLAY
  • 300 minuty/SMS-y/MMS-y do wszystkich sieci
  • nielimitowane minuty na stacjonarne
  • 12 m-cy czas trwania umowy
Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Play na rozmowy a plus na neta jak dla mnie nie mają konkurencji ;-) Ja płacę za 2 telefony z 70 netto z 2.5gb internetem.

 

Play dla rozmów, bo INTERNET w play (SAM internet) ma ograniczenia maksymalnej prędkości i nie korzysta z nadajników konkurencji w ramach roamingu krajowego (on jest tylko jak masz abonament z rozmowami). Już z 4 osoby namówiłem na zmianę np. z Orange i chyba nikt nie żałuje. Mój szef z kosztów 300 netto zszedł do 99 netto i go nie przekroczy bo nie ma limitów żadnych.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Play na Kartę  czy Play  Formuła Mini Max na kartę ?

 

obecnie  jestem w  Plusie  taryfa Simplus  interesuje  mnie jak najniższe koszta  rozmów    i internetu .

Internetu uzywam sporadycznie ale jednak . Swój numer  chcę  przenieś  bo  posiadam  go już 10 lat i masa kontaktów  ,dla żony bedzie starter  

 

 

Żona za to dużo dzwoni i pisze  smsów  do innych sieci  .

Odnośnik do komentarza

Za ten sam numer, przenosząc z Plusa do Play - dolicz 5zł co miesiąc do rachunku, na necie o tym nie piszą. Ponadto kolejne 5zł, jeśli chcesz fakturę na papierze.

Jestem w playu na kartę od soboty, więc za dużo się nie wypowiem.

? ale o czym Ty piszesz ?   Ja nie chcę abonamentu   tylko prepaid  więc o jakiej fakturze  za 5zl do Prepaidu  mowa ?

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

No co ty? Teraz tak jest? Ja przenosiłem numer z Orange i z T-Mobile i nie mam dodatkowych opłat ale fakt, że było to robione już jakiś czas temu. Zastanawiam się czy ta cenowa sielanka w Play się skończy bo wydaje mi się, że takie ceny mogę być ciężkie do utrzymania z biznesowego punktu widzenia. Poza tym, na każdym abonamencie jest zapis, że mam jakiś ogromny upust procentowy, itp, itd. Zastanawiam się o co w tym chodzi :/

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy ta cenowa sielanka w Play się skończy bo wydaje mi się, że takie ceny mogę być ciężkie do utrzymania z biznesowego punktu widzenia.

sielanka podobno niedługo się kończy. idą podwyższki ukryte pod przykrywką obniżek? :P

 

http://www.spidersweb.pl/2013/09/play-4g-lte-formula-unlimited.html

 

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/play-nowe-formuly-unlimited-i-start-lte,2,3,28886.html

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

No co ty? Teraz tak jest? Ja przenosiłem numer z Orange i z T-Mobile i nie mam dodatkowych opłat (...)

Już wiem, po prostu ja przeszedłem z Plusa na kartę, do Playa na abonament, stąd te opłaty + musiałem załatwić papiery w Plusie, że to ja jestem właścicielem tego numeru i podać numer telefonu z pamięci:)

 

---

Jak to jest z tymi płatnościami w Play?

Zrobiłem sobie "Przelew do Play", na stronie mojego banku, pisze że aktywne, ale kasy nei pobiera, a wiszę im 119 zł :confused:

Mam nadzieję że samo się jakoś zapłaci do 26/09/2013, gdzie mam termin zapłaty.

A właśnie, to się płaci automatycznie, czy sam muszę potwierdzić gdzieś na stronie banku?

Odnośnik do komentarza

 

No co ty? Teraz tak jest? Ja przenosiłem numer z Orange i z T-Mobile i nie mam dodatkowych opłat (...)

Już wiem, po prostu ja przeszedłem z Plusa na kartę, do Playa na abonament, stąd te opłaty + musiałem załatwić papiery w Plusie, że to ja jestem właścicielem tego numeru i podać numer telefonu z pamięci:)---Jak to jest z tymi płatnościami w Play?Zrobiłem sobie "Przelew do Play", na stronie mojego banku, pisze że aktywne, ale kasy nei pobiera, a wiszę im 119 zł :confused:Mam nadzieję że samo się jakoś zapłaci do 26/09/2013, gdzie mam termin zapłaty.A właśnie, to się płaci automatycznie, czy sam muszę potwierdzić gdzieś na stronie banku?

Musisz zrobić polecenie zapłaty a nie przelew.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jednak na abonament się nie zdecydowałem. Przy moim profilu (głównie SMS/minuty w ramach PLAY oraz przeglądanie neta, rzadko kiedy stacjonarne i reszta sieci) wystarczyło mi przejście ze starego Play Fresh na Play Na Kartę. Wada - krótszy okres ważności rozmów wychodzących (ale jak najbardziej przyzwoity i tak), zalety - wszystko inne. Za jedyne 50 zł co 100 dni mam non-stop darmowe minuty i SMSy do playa, a co miesiąc kodem zdejmującym mi z konta 10zł dodaję sobie 1GB neta. Poza tym przy doładowaniach zawsze trafiam na jakieś promocje na Facebooku (np. 60-90% gratis) i obecnie na koncie głównym mam zebrane chyba 90zł, a na promocyjnym ze 150 zł i nie mam jak wydać :). A na siłę poza Playa dzwonić nie będę gdyż zarówno rodzina jak i bliżsi znajomi mają play.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

"Play Fresh" różni się od "Play na kartę". W zasadzie Fresha już chyba nie ma w ofercie na stronie, za to jest jego odpowiednik "Play na Kartę Rok Ważności Konta" i o tym zapewne myślałeś http://www.play.pl/pomoc/karta/formalne/zestawienie/

Dla mnie "Play Na Kartę" jest dużo lepszą ofertą niż "Fresh/Rok ważności konta":
- pakiet internetowy 1GB=10zł na miesiąc

- darmowe SMSy i rozmowy do Play przez cały okres ważności (100 dni po doładowaniu 50 zł)

We Freshu zaletą w zasadzie jest tylko 365 dni ważne konto (kto dziś tyle potrzebuje? Chyba że ktoś chce za 5 zł rocznie mieć aktywny numer do odbierania itp.), ale pakiety netowe są kiepskie (1GB=25zł) no i darmowe rozmowy w Play lub darmowe SMSy są ograniczone czasowo (np. 50 dni po doładowaniu 50 zł). Miałem wcześniej włączony pakiet 1min za każde 2 odebrane spoza sieci Play, ale rzadko kiedy mi się kumulowało, bo głównie rozmawiam w Playu.

Skalkuluj co Tobie bardziej się opłaca, ale na pewno z Fresha nie masz co przechodzić na Play Na Kartę Rok Ważności, bo to praktycznie to samo o ile się nie mylę.

BTW. mogliby lepsze nazwy dawać, bo też dużo musiałem się naczytać zanim zrozumiałem tę ich ofertę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie ma ktoś ofertę w nju mobile ? zastanawiam się czy nie przenieść tam numeru. O ile się orientuję to jest to własność T-mobile ?

_Red_ obrze prawi Orange.

Generalnie bardzo fajna opcja, jeżeli nie interesuje cie telefon to masz bardzo korzystne stawki.

38zł płacisz miesięcznie za nielimitowane rozmowy i SMS

za dodatkowe 19zł dostaniesz pakiet internetowy 1 giga, ale to już nie jest zbyt dobra cena :)

Umowa krótkoterminowa miesięczna.

 

T-Mobile(PTC) posiada(posiadało?) podobną ofertę o nazwie "Red Bull cośtam".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.