Skocz do zawartości

Prezentacja na studia związana z grami


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

studiuje germanistykę i podjęłem się ciekawego i związanego z naszym hobby zadania, z którym wiąże się moj temat. Otóż pani prowadząca pewnego dnia rozsypała cały stos "Spiegel" - niemieckiej gazety dla inteligentnych, kazała wybrać sobie jakiś ciekawey artykuł i przeprowadzić z nim półtora godzinną lekcję (studiuje na specjalności nauczycielskiej) po czym wlepiła mi termin na 9.04. Pośród tony nieinteresujących tematów politycznych natknąlem się na duży artykuł na Ch. Ronaldo i już na niego miałęm się zdecydować, lecz... dojrzałem raport o Games Convention (gazetka sprzed 3lat, stąd stara nazwa jeszcze)

 

Teraz przechodzę do sedna. Otóz podjęłem się próby uświadomienia mojej grupy o powadze gier wideo, dorosłej otoczce i o tym, że nie jest to zabawka dla dzieci jak zapewne wieeele z osob uwaza (kobitka z mojej grupy juz pare razy słysząc o kims niedojrzałym rzucała "a to pewnie te pejstejszyn!") Chciałem przygotować jakieś wyniki sprzedaży, analizy, porównania szczególnie w odniesieniu do branży filmowej, coby uświadomić, że gry konsolowej jest to niemal równa dochodzowo rzecz. I tu punkt pierwszy - w miare dysponowania linkami, tudzież konkretnymi faktami, analizami czy porównaniami cenowymi, sprzedażowymi itd., bardzo prosiłbym o wsparcie. Sam bede szukał, ale wiadomo, że pomoc osob rowniez obeznanych w temacie będzie nieoceniona.

 

Punkt drugi - prosiłbym o pomoc w wytypowaniu dobrych tytułów do zaprezentowania ludziom jak wyglądają dorosłe, filmowe i naprawdę stworzone z rozmachem produkcje. Mam takich parę w głowie (Shadow of the Colossus, Heavy Rain - jako epickość i naprawdę magiczny klimat, czy też Dante's Inferno, GoW plus kilka innych jako pokazanie, ze gry potrafią być rownież adaptacją wydarzeń literackich itp. (w szczegoly chociażby w przypadku DI wgłębiać się nie będziemy, żeby nie wywołać kolejnej dyskusji nt brutalności przesadnej)

 

Ogolnie jesli ktoś miałby ochotę pomóc to będę bardzo zobowiązany za kontakt tu w temacie, lub poprzez PW. Dodam, ze prezentacje przeprowadzę w języku niemieckim, więc jesli natraficie na jakies materiały z kraju Helmuta, to będą one mile widziane, gdyż będzie mniej roboty;) Dla czepialskich, którzy zlecą mi żebym sam pogooglował piszę, że bedę to robił i tu po prostu proszę o dodatkowe wsparcie jako uzupełnienie moich poszukiwań.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.