Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Pullblox i kontynuacje: to gra logiczna polegająca na odpowiednim wyciąganiu półek z ze ściany aby dostać się do umieszonej wysoko flagi. Za plansze robią najczęsciej postaci z gier Nintendo, gra fajnie wykorzystuje efekt 3D, a na Storze masz demko. Jeśli Ci podejdzie to za mały pieniądz możesz kupić naprawdę kilkanaście fajnych godzin zabawy.

 

Spoiler

Pullblox-World-002.jpgPullblox-cover.png

 

 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kogut napisał:

Shovel Knight to taki rougelike? Jest jeszcze coś sensownego na podobę ?

 

To nie rogalik a zwykła action platformówka w hołdzie dla gier z ery 8-bitów. 

5 minut temu, Butt napisał:

To chyba jak wyłączy animacje walk.

No na kibelek może tak srednio ale i tak warto :lapka: 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kogut napisał:

Ok odwaliło mi i kupiłem 2DS, w jakie gry powinienem zagrać biorąc pod uwagę że to pierwsza konsolka nintendo na jakiej będę grał? Nie zalezy mi na długich grach, konsolka ma służyć raczej do pogrania w coś parę minut siedząc na klopie, jakieś propozycje?

Łamigłówki - serie Picross, Boxboy, Layton i Pullblox, platformówki z dość krótkimi levelami - Super Mario 3D Land (chociaż tu żal braku 3D) i trochę Donkey Kong Country, pykanko - Rhythm Heaven, Final Fantasy Theathrythm, Animal Crossing - Animal Crossing. To tak najbardziej uniwersalnie grane...

 

Te gry co forumowi znawcy wymieniają nie są na krótkie sesje, no ale jadą. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Właśnie ten element dungeon crawlingu budzi moje obawy, wydaje się być mało przystępny. W innych personach mogłem sobie pośmigać po pałacach, polevelować i na koniec wieczoru wrócić do domu czy innego hubu żeby odpocząć. Niby od 15EUR nie zbiednieje, ale nie chcę płacić za coś co rzucę w kąt po godzinie gry.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.04.2018 o 12:33, Paolo de Vesir napisał:

Właśnie ten element dungeon crawlingu budzi moje obawy, wydaje się być mało przystępny. W innych personach mogłem sobie pośmigać po pałacach, polevelować i na koniec wieczoru wrócić do domu czy innego hubu żeby odpocząć. Niby od 15EUR nie zbiednieje, ale nie chcę płacić za coś co rzucę w kąt po godzinie gry.

 

No jak to w życiu, God of War też nie każdemu przypasi. To jest najbardziej przystępny dungeon crawler tego producenta, jest trochę oddechu, gra jest dość zróżnicowana. Nieprzystępny jest chyba głównie w tym sensie, co chyba wszystkie Megateny, czyli jest słabo zbalansowany i jak ktoś nie zczai co jest najlepsze, to na początku może się męczyć. (Niektórzy by to może i uznali za spoiler, ale jak to w Personie, ataki zabijające od razu są absurdalnie niesprawiedliwe).

 

 

Swoją drogą ciekawe co z Q2, bo zapowiedzieli z rok temu na 3DS-a i nadal żadnych wieści jakoś nie słyszałem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Steamworld Dig (kopacz robot przemierza podziemia - z fabułą i ulepszeniami)

Steamworld Dig2 (to samo co u góry tylko więcej i ciąg dalszy)

Steamworld Heist (taki XCOM widziany z boku tylko prostszy i ze znajdowaniem broni i wyposażenia i żołnierzy i... w zasadzie niewiele z XCOM)

 

Na pierwsze uderzenie jedną z tych trzech gier - są w eshopie, a najtańsza chyba ta pierwsza.

 

A poza tym Luigi Mansion 2: mnie tam świat postaci Nintendo zwisa i powiewa ale zwiedzanie tchórzliwym Luigi ponurego domostwa nawiedzonego przez duchy daje mnóstwo zabawy. Takie Nintendowskie GhostBusters.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/23/2018 o 10:16, ogqozo napisał:

Łamigłówki - serie Picross, Boxboy, Layton i Pullblox, platformówki z dość krótkimi levelami - Super Mario 3D Land (chociaż tu żal braku 3D) i trochę Donkey Kong Country, pykanko - Rhythm Heaven, Final Fantasy Theathrythm, Animal Crossing - Animal Crossing. To tak najbardziej uniwersalnie grane...

 

Te gry co forumowi znawcy wymieniają nie są na krótkie sesje, no ale jadą. 

O, to jest to czego szukalem mniej wiecej :) Widze ze ten temat zyje, wiec przekleje tutaj swoj post z innego.

 

Napisze krotko czego na pewno nie szukam, co ogralem i co rozwazam ograc. I czekam na propozycje gier z kategorii malo znane i niedocenione oraz znane z kategorii ktore mnie interesuja :)

 

Posiadam 2DS, wiec gry wymagajace drugiego analoga raczej odpadaja.

Mogą być gry z DSa jak i 3DSa.

Mogą byc platformowki, logiczne, turowe, moze jakies jRPGi.

Chetnie przyjme gry do ktorych mozna usiasc na 20-40 min i bedzie poczucie ze sie troche pogralo, a nie tylko liznelo temat :D 

 

NIE SZUKAM

- Pokemony

- Mario (no moze 3D world... kiedys :) )

- Monster hunter

- Zeldy

- Metal gear solid

- Donkey Kong Country Returns (super ale ogralem na Wii; na 2DS troche maly ekran)

- Animal Crossing (i inne symulatory zycia, prowadzenia farmy)

- Ace Attorney/ Phoenix (chociaz te pozycje sa do rozwazenia, sprawdzenia jednej pozycji)

 

OGRAŁEM/OGRYWAM

- 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors

- SteamWorld Heist

- Luigi's Mansion 2

 

ROZWAŻAM

- Fire Emblem Awakening (<-- mój faworyt)

- Metroid Samus Returns

- Boxboy (3 czesci)

- Shovel Knight

- Zero Escape: VLR

 

Z gory dzieki za propozycje!

Odnośnik do komentarza

Wiesz no. Fire Emblem to chyba konsensus na najlepszą grę na 3DS-a (no i Zelda Between mdr). Co można zobaczyć na setce list "najlepsze gry na 3DS-a". Ogólnie warto sprawdzić. Po prostu średnio pasuje do tego opisu, żeby w pół godzinki znacząco coś w nim zrobić do końca, tak jak te, które wymieniłem.

 

W Metroidzie różnie bywa, save pointy nie zawsze są pod ręką, fajnie eksplorować świat dłużej (ale tak, gra jest dużo, dużo mniej wymagająca ogaru niż Prime'y). Shovel Knight w sumie się nada, jest dużo powolniejszy od Mario czy Donkey Kong Country, ale najwyżej można sobie powtarzać levele i zbierać złoto czy odnajdywać sekrety, więc pasi. Ale tak ogólnie, wszelkie gry łamigłówkowe wypadają w tym najlepiej, jak mam mało czasu to trudno się oprzeć pyknięciu sobie rundki w Picrossa, a można zawsze bo rozwiązywania zagadek to tam jest na 50 godzin czy więcej. "Visual novels" też powinny pasować, zazwyczaj mają save w każdym momencie, te dobrze przyjęte na Zachodzie to głównie dwie serie 999 i Phoenix Wright.

Odnośnik do komentarza

@ogqozo @_Be_ Dzieki za odpowiedzi. 

 

Standby z poziomu konsoli przydaje mi sie czasem w Luigis Mansion 2 pomimo tego, ze dany level koncze zazwyczaj w 25-40 minut.

 

Odkad gram na 2 DSie w koncu ukonczylem troche gier, a nie tylko zaczalem duzo tak jak to mialem na X One. Chyba mam troche zmeczenie materialu grami AAA i nic mi nie podchodzi ostatnio albo gra za dlugo sie ciagnie w stosunku do tego ile gram i jej nie koncze.

 

Przenosna konsolka od N super sie sprawdza w moim przypadku. Sytuacje gdzie normalnie bym nie pogral a dzieki handheldowi mam okazje - pilnowanie syna podczas kapieli, syn oglada bajke na tv, zona oglada cos na tv, jade do rodzicow na weekend, czekam w aucie na kogos, syn zasnal w aucie wiec siedze i czekam az sie obudzi itd itd I dzieki temu zaczalem konczyc gry!! Najwyzsza rekomendacja produktu od rodzicow :D

 

Inna kwestia o ktorej Ściera mowil odchodzac - dzialanie wyobrazni podczas grania. Grafa w wiekszosci gier slaba albo srednia ale moze maja te magie dlatego ze wyobraznia mocniej dziala. I nie musisz widziec wszystkiego 4K w 60 klatkach tylko kazdy tworzy sobie troche historie w glowie na swoj sposob. 

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

O ja cię. Zaraz drugi mi powie, że można nawet grać na kablu bez wyłączania nigdy. Wniosek więc prosty: każda gra jest tak samo przyjemna w krótkich sesjach.

 

 

E DOBRA MAM PYTANIE

 

Ktoś może tutaj wie, gdzie można kupić ORYGINALNY rysik do 3DS-a? Jakiś czas temu go zgubiłem i mam ten sam problem, co ze starym DS-em - wszystkie rysiki, które się da gdzieś kupić, strasznie szybko ryją folię na dolnym ekranie. Nie widziałem jednego poza oryginalnym, który by pozwalał nie zmieniać folii co kilka godzin gry. Jest jakaś metoda? Może być, kurna, z Japonii czy coś, już nie wiem gdzie szukać.7

 

edit: Do New 3DS-a, nie XL-a.

 

MACIE OKAZJĘ WYKAZAĆ PRAWDZIWĄ WIEDZĘ KONSOLAKI

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Do XL-a może, ale do jedynej prawilnej wersji czyli New 3DS normalny rozmiar (z ekranami i pe es) nie idzie znaleźć.

 

Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze nie ma ostatniej dobrej konsoli przenośnej w historii świata, to support akcesoriów może być jednym z arugmentów za wyborem wielkoluda XL zamiast normalnego New, nie ma porównania po tym względem.

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://muve.pl/sklep/nintendo/konsole/konsola-nintendo-2ds-black-new-super-mario-bros-2,416379

330 zeta za starego 2DS + gra, to jak za free. 
Tutaj masz porównanie wg Nintendo:

https://www.nintendo.com/2ds/features/compare
a tutaj wg. Wiki:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS_family

Jak widac, ten sam procek co w New 3DS.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...