Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma New 2DS, jest New 2DS XL i nalezy go porownywac do NEW 3DS XL. ekrany tak samo wielkie, lekko zmieniony design (zawias ekranu jest teraz jakby poza "budą". Poza tą zmianą designerską innych zmian brak, oczywiście poza brakiem efektu 3D : ). Jak Ci nie zależy na efekcie 3D to weż N2DSXLa, imo ładniejszy jest niż N3DSXL. No chyba, że chcesz kupic zwykłego NEW 3DSa, to musisz polować na używki, bo nie ma już nówek. Chcesz coś o tej wersji wiedzieć? :) Będę sprzedawł swojego niedługo z kilkunastoma cyfrowymi gierkami (sztosy głównie) jakbyś był zainteresowany :lapka: 

@grzybiarz ale ty mu pokazujesz zwykłego 2DSa, a nie NEW ;) nie mąć chłopakowi w głowie, NEW 2DS XL to to samo podzespolowo co New 3DS/New 3DS XL, ale 2DS to nadal moc zwyklego 3DSa i 3DS XL 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, zagul napisał:

Źle napisałem. Chodziło mi faktycznie o new2DS XL i new3DS XL. Zwykłego 2DS'a nie chcę, wyglądaja dla mnie słabo. Poszukam chyba NEW2DSXL, ostatnio na muve jakieś promki były.

Edit: Warto w ogóle dopłacać za to 3d?

Nie miałem w rękach N2DS XL ale wydają mi się tandetne na zdjęciach. Być może jest to tylko wrażenie. Mi osobiście najbardziej podoba się N3DS. Tak powinien od pocZątku wyglądać 3DS. 

 

Jak masz możliwość to przetestuj sobie tę modele. Wtedy decyzja będzie bardziej świadoma.

Odnośnik do komentarza

New2ds XL jest tandetny nieco, nie ma zabezpieczenia ekranu od tyłu, ja na nim soadziesz bo będzie w tylnej kieszeni to raczej ekran do wymiany. Ale np. składa się w taki sposób, że nie wpadają po złożeniu paprochy pomiędzy ekrany. To jest fajna rzecz. Jak to nie dla dziecka to spokojnie 2ds XL się nadaje. Jak dorwiesz w dobrej cenie to bierz. Najlepszy 3ds to new 3ds bez XL. Rayos i gumis dobrze piszą. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.05.2018 o 10:42, zagul napisał:

Źle napisałem. Chodziło mi faktycznie o new2DS XL i new3DS XL. Zwykłego 2DS'a nie chcę, wyglądaja dla mnie słabo. Poszukam chyba NEW2DSXL, ostatnio na muve jakieś promki były.

Edit: Warto w ogóle dopłacać za to 3d?

 

Efekt 3D nie sprawia niby, że można mówić, że się grało w inną grę. W pewnym sensie się go nie dostrzega i o nim nie myśli. Ale jest (w większości gier), i jest wyjątkowy i fajny, i do dzisiaj jak chwilę pogram, to tęsknię, że nie ma go na innych urządzeniach. Jest świetny (na New 3DS-ach z ekranami IPS) i sprawia, że wszystko jakby lepiej wygląda. Jeden z wielu powodów, dla których nadal lubię pograć na 3DS-ie, gdy Switch zbiera kurz.

 

Ogólnie szkoda by mi było kupować 2DS-a i już zawsze tak grać w te wszystkie gry z myślą "heh, na 3DS-ie byłoby fajniej, ale co tam, stóweczka w kieszeni".

 

 

Kwestia gustu. Wiem, że niektórzy nawet ten efekt wyłączali. Ale dla mnie przyjemność grania w RE Revelations, Metroida czy Zeldę w 3D jest absolutnie warta. Wiele gier wykorzystuje go bardzo fajnie przynajmniej czasami, przynajmniej tyle, by ewidentnie powiedzieć, że posiadacze 2DS-ów tracą coś, co było zaplanowane. 

 

No i jest trochę małych/starych gierek zrobionych właściwie specjalnie po to, by pokazać jak fajnym dodatkiem jest 3D, i w ich przypadku to już duża różnica - w tym remastery klasyków jak cała seria 3D Classics Segi czy, z nintendowskich, np. Starfox czy Pilotwings.

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Klasyczne, bądź stylizowane na klasyczne, platformówki z włączonym efektem 3d wyglądają naprawdę genialnie, mam na myśli gry, gdzie występuje kilka warstw: pierwszy plan, a dalej wielowarstwowe tło poruszające się w odpowiedni sposób dający złudzenie perspektywy.

 

W grach z grafiką trójwymiarową efekt ów wydaje mi się męczący,  co widziałem na oczy to:

Zelda Okaryna,

Monster Hunter Stories,

RE: Revelations,

Mario Kart 7

Pokemony Y i Ultra Moon - akurat tutaj zalety ekranu wykorzystują tylko walki.

Odnośnik do komentarza

No, różnie bywa. Dla niektórych same menusy w grach Atlusa to największe dzieło sztuki. Jest jakoś... fajniej i wyraźniej jak masz te menusy w 3D jak w przyszłości. Ja mógłbym na nie patrzeć z przyjemnością bez końca, jak niektórzy na teksturę trawy w Uncharted czy co tam jest nazywane "ładną grafiką".

 

Bajer jest taki, że jak się ma 3DS-a to można te wszystkie rzeczy wiedzieć i uznać że są fajne albo nie, a jak się ma 2DS-a to nie można dopłacić 5 zł, żeby w jednej gierce działał. Jak ktoś dzisiaj chce kupować tę konsolę, kolekcjonersko-nadrabialsko, i ma wątpliwości - wydaje mi się mało zasadne nie polować na 3DS-a.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.06.2018 o 09:22, Rayos napisał:

gra działała i nagle przestała czy od początku nie działa? przeczyść styki alkoholem izopropylowym, spróbuj uruchomić grę na innej konsoli.

 

O naprawę to nie ma co nawet marzyć, podobnież wymianę (zwłaszcza od nintendo), tym bardziej jak rachunku nie masz 

Dzięki za podpowiedź. Pomogło, gra znów działa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.08.2018 o 21:26, drozdu7 napisał:

jak to wkońcu jest z tym graniem na cebulowej wersji, czyli zwykłym 2dsie? bo coś tam pooglądałem filmiki w necie i dużo osób zachwala że dość wygodnie się na tym gra. Wiem że nie ma tam tej drugiej gałki, jak to się ma do grania np w Zeldy i Fire Emblemy ?

Jest dosłownie kilka gier gdzie ten drugi analog się przydaje (Zelda Majora's Mask czy MGS3) ale np. takie Fire Emblem Awakening nie korzysta. NIe ma tez zadnej gry która do dzialania tego wymaga więc zawsze jakoś da się pograć.

Odnośnik do komentarza

Wymieniałem tutaj nieraz powody, dla których 2DS nie wydaje mi się dobrą inwestycją dla niezdecydowanych. Ta oszczędność, to nie jest naprawdę taka zauważalna kwota w kontekście wydatków gracza. A potem zawsze można się tylko zastanawiać, jak by było na lepszej wersji. Jakby na potwierdzenie mych słów, wyszła teraz jeszcze może ostatnia gra 3D na 3DS-a, Captain Toad - piękne 3D, doskonale przeniesiona ta sama gra na tę niską rozdzielczość, jedna z ładniejszych gier na 3DS-a, gra się lepiej niż na Switchu. I kto grał w tę grę, to wie, że bardzo przydaje się wygodne kręcenie kamerą za pomocą właśnie prawej "gałki".

 

Nie ma wiele gier, które to wykorzystują, fakt. Zeldy (te z N64), Resident Evil Revelations, Monster Hunter, Metal Gear Solid 3, Kingdom Hearts, Smash, chyba Kid Icarus. I Xenoblade, no ale na 2DS-ie to i tak odpada. Głównie tyle z hitów. Fire Emblem Awakening jej nie wykorzystuje, aczkolwiek w następnym FE oraz w Codename Steam można nią obracać mapę. To akurat niewiele, ale w poprzednio wymienionych pozycjach to często prawdziwy game changer, jeśli ktoś umie obsługiwać ten (pipi)y sutek. Wystarczy sobie porównać duże edycje tych gier i pomyśleć, ile się traci bez prawej gałki.

 

 

2DS był robiony z myślą o gospodarstwach, w których już jest 3DS i trochę szkoda wydawać full kasy na kolejny, a nie chce się żeby dzieci sobie wyrywały ten jeden.

Edytowane przez ogqozo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wiele z nowszych gier wykorzystuje niejawnie lepszy procek z serii new dzięki czemu mają sporo lepszy framerate. Ta konsola i tak jest słaba a jeszcze brać jej przestarzałą wersję - bez sensu. 3d dla mnie można olać i brać new 2ds XL. I wygodne i w miarę tanie. 2ds zwykły ma tak malutkie ekraniki, że granie na nim sobie nie wyobrażam. Miałem oryginalnego 3ds i przez te ekrany skończyłem 2 gry w tym re revelations z circle pad pro (bez tej prawej gałki to jakiś masochizm) a po przesiadce na new 3ds XL skończyłem z 25 tytułów. 3d nie używam więc new 2ds XL u mnie by się sprawdził też spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja nie wiem, mi się ciężko gra na 3DS już :pechowiec:. Jest piękny, wygodnie się trzyma, jest odpowiedniej wielkości, ale te ekrany... Oczy mnie bolą po 10 minutach tej pikselozy. Gdyby to jeszcze były gry 2D, takie pixel perfect, to byłoby OK. Ale sporo jest gier 3D, gdzie te ząbki ze wszystkich stron i pixel crawl psują wrażenie. Albo sporo też skalowanych sprite'ów 2D. Pewnie rozwiązaniem byłoby przestać używać Switcha i iPhone'a (tak jak do 30fps na konsolach się przyzwyczaiłem ograniczając granie na PC), ale nie tędy droga. Chyba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...