Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Troche boli ten D-pad położony nizej, nie wiem czy to bedzie wygodne, wide pad xbox 360.

 

Byłem na alicji 3D, i gufno widziałem, czaasem jakieś mizerne 3D, ale ogólnie nic. 3D widze tylko gdy założe soczewki kontaktowe, ale to i tak przez jakiś krótki czas, bo potem znowu sie koncentruje na prawe oko. Dlatego suwak jest dla mnie zbawieniem.

 

Kurcze ta konsolka ma potencjał, najbardziej to bym sobie chciał jakichś sandboxów :D

Odnośnik do komentarza

edit: zapomniałem o jeszcze jednej, poważnej sprawie: REGION LOCK. Nintendo chyba się poważnie zastanawia nad regionalizacją nie tylko usług internetowych, ale również pudełkowych gier. Jeśli to zrobią, to jako PAL jesteśmy głęboko w g.

 

daj no jakies zrodlo bo cos mi sie nie chce wierzyc w to

Odnośnik do komentarza

Mówisz, masz.

 

He [Reggie Fils-Aime] said the company was still determining whether games for the machine would be region-locked, so as to only play, like most console games, in systems sold in certain regions of the world. He noted that downloadable games for the DSi were the first games for Nintendo's DS line to be region-locked.

 

http://kotaku.com/5566671/nintendo-testing-healthiness-of-3ds-advising-young-children-to-avoid-3d

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie. Nintendo 3DS używa chip DMP - PICA®200

http://prw.kyodonews.jp/open/release.do?r=201006189844

(nie ma jeszcze tłumaczenia na angielski)

PICA200 is an OpenGL ES1.1 chip featuring a set of proprietary extensions that enable a variety of features that one might normally implement via ES2.0 shaders through a fixed hardware pipeline.

 

The PICA200 scales with up to four pipelines and processes from up to four programmable vertex units. The 3D core, using their proprietary graphics technology named MAESTRO-2G, the second generation of the Maestro design, implements custom graphics algorithms as hardware for enabling a set of shading features that include per-vertex sub-surface scattering, bidirectional reflectance distribution function, cook-torrance, polygon subdivision, and soft shadowing. Their image post-processing module, the PICA-FBM frame buffer management, can polish the image with anti-aliasing and a set of other 2D functions and can actually be licensed independently as a core for 2D-only devices. In either case, the PICA-FBM can be extended with a PICA-VG vector graphics module.

 

Specyfika tego chipu do rozpracowania przez technicznych nerdów: http://www.videsignline.com/201001222?printableArticle=true

mikage1qb7.jpg

 

I jeszcze tabelka z możliwościami PICA 200

aoMZq.png

 

edit:

Wideo z prezentacji tego chip'a

http://www.youtube.com/watch?v=3A-xxUyJvQQ

 

edit2: To są informacje z prezentacji tego chipa w 2006. Od tamtego czasu mogło się dużo zmienić i istnieje szansa, że to co tu mamy to dopiero wierzchołek góry lodowej możliwości opartej o ten chip konsoli N3DS

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Nie ma co gadać, sprzęt będzie miał power (zbliżony do poprzedniej generacji), tylko teraz mnie zastanawia, co wrzuci Sony do swojego PSP2 (nazwa robocza) bo taka konsolka na pewno powstanie. Wiadomo jaka jest technologiczna przewaga PSP nad DS'em. Być może plotki o tym, że mocą będzie zbliżona do PS3 to jednak nie ściema. Granie w takiego dopasionego Uncharted na małym ekranie. :wub:

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewal bym sie mocny zblizonej nawet do Wii szczerze mowiac ;] Pamietajmy, ze gdyby miniaturyzacja byla tak daleko to PSP juz by oferowalo moc PS2, a teraz mowimy juz nawet o PS3.

 

Jesli 3DS bedzie mialo moc jak PS2 (ktore w srodku mialo najslabsze bebechy o ile mi wiadomo) to padam na kolana. Dla wielu gatunkow przeszkoda byla wlasnie ograniczona moc DSa i pojemnosc karty. Teraz majac mnieszy ekran, spore zapasy mocy (MGS wyglada PIEKNIE!) i dosc spore karty mozemy doczekac sie cudow nie malych. Spora moc + innowacje od Nintendo zaowocuja generacja kieszonsolek o jakiej dawno nie slyszelismy. Czuje to w kosciach.

Odnośnik do komentarza
Najciekawsze jest jednak to, że Capcom poinformował, iż zaprezentowany na zwiastunie film został zrobiony w całości na silniku gry! Oznaczałoby to, że 3DS oprawą przewyższy nawet Nintendo Wii. Wszystko wskazuje na to, że Ninny chce odzyskać stracone zaufanie wśród bardziej wymagających graczy.

 

Widzę, że PE w swoim starym stylu.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie o to mi chodziło... Raczej o podejście, że "wymagający gracz" to ktoś taki, kto po prostu chce mieć w domu sprzęt elektroniczny mający więcej gigaherców niż inne sprzęty elektroniczne tego typu. No i te wieczne porównania, czy silniejsze od Wii, czy silne "prawie jak Xbox 360", czy może jednak tak silne jak PS2... Nie myślałem, że po tylu latach ludzie dalej grają tylko w tym celu.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co jeździć po PPE. Teraz każdy redaktorek z nawet blogowego serwisu Koła Gospodyń Wiejskich, kiedy pisze o mocy N3DS, porównuje ją do currentgenów, czyli czegoś na podstawie czego można mniej więcej zrozumieć jak dobre to będzie. Bo wiadomo, że tylko największe Geeki zrozumieją co się do nich pisze gdy zarzuci się suchymi cyferkami i każde zrobić: "ŁAŁ". Nie rozumiem tego poruszenia.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ciekawe jaka będzie cena. Nie ma co, jak 3DS będzie kompatybilny z grami z DS to nie ma co inwestować w DSXL (a tak planowałem). Lepiej powoli kupować gry z DS'a po okazyjnych cenach i co miesiąc do słoika na 3DS odkładać :D

 

Jak myślicie, w amerykańskiej walucie więcej niż 300$ na starcie ?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

300$ to nie byłoby tak źle, tylko u nas byłoby pewnie 300 euro, a to już źle. Do tego jeszcze dochodzi fakt, że jak konsole Nintendo schodzą na pniu przez cały okres swojej kariery to pierwszej obniżki ceny można się spodziewać pewnie po 2 latach. Szkoda, że Nina nie prowadzi takiej przystępnej polityki cenowej jak M$: cena X360/PS3 to tak samo 300$ i u nas X360 kosztuje 900-950zł, a PS3 1100-1200zł. 3DS za 950zł na premierze - tylko marzenie :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z tego co do tej pory widać geometria w grach to poziom między PS2 a PSP. Jednak trzeba zauważyć, że przy tym w grach jest oświetlenie bliższe PS360 niż PS2 (normal mapping, self-shadowing itp).

Wnioskuję z tego, że 3DS jest zdecydowanie mocniekjszy nie tylko od PS2/PSP ale też od Wii. Nie zapominajmy przecież, że ten RE i MGS działają przy tej oprawie w 3D. W trybie 2D możnaby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tym że N zdecydowało się zrobić tak mocny przenośny sprzęt.

Ciekawe co na to Sony (PSP2)...

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Z grafiką w 3ds jest jeszcze jedna sprawa, całe te 3D powoduje dość duże ograniczenia mocy dla deweloperów. W ciągu żywota tej kieszonsolki na pewno okaże się, że znajdą sposób jak połączyć świetną grafikę z wyświetlaniem tak na prawdę dwóch scen na raz co jest związane ze specyfiką całego tego 3D. Pytanie tylko jak będą wyglądać gry deweloperów, którzy zdecydują się olać to 3D i wykorzystać pełnię dostępnej mocy. Nie wiem czy akurat takie Unczarted jest możliwe na 3ds, ale niby czemu by nie? :whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...