Skocz do zawartości

Wybor klawiaturki.


Mati

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki chlopaki - wezme Logitech Wireless Touch Keyboard K400 - wyglada calkiem spoko.

Ale pewny jestes?

 

 

Może miałem wadliwy model, ale kupiłem ją i kurzy się w szafie bo touczpad jest do dupy i nie działa a klawisze trzeszczą jak kukurydza na oleju 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Nie ma za dużej alternatywy w okolicach stówki. 

 

gekon, a problem nie był w bezprzewodowym połączeniu? Te klawiatury generalnie mają laga. Ja miałem wszystko pod nosem, a czasem i tak sprzęt łapał laga- myszka i klawiatura, a niskich modeli nie miałem, bo dla graczy. Olałem temat i mam wszystko na kablu teraz. Nie ma mobilności, klawiatury nie mogę sobie gdzieś obok odstawić, ale nie mam opóźnień i chwilowych zwiech. Easye nie gra, to ma być do obsługi więc spoko.

Odnośnik do komentarza

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/all-in-one-media-keyboard/n9z-00001

 

Ja używam tego i sprawdza się doskonale. Co prawda nigdy nie próbowałem na tym grać (o.O), bo używam jedynie do przeglądania neta na TV, ale z czystym sumieniem mogę polecić (wybrałem tę, a nie produkt lodżitecha ze względu na bardziej neutralny wygląd).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Powiedzmy 4 paczki moge przeznaczyc.

Numlock koniecznie, na podswietlenie mi nie zalezy w ogole. Glownie bedzie grane naturalnie (pubg, dota, czasem jakis fpsik).

Jak grasz głównie w "nie fpsy" szukałbym czegoś na przełącznikach Cherry MX Brown (w miarę ciche, wyczuwalna aktywacja, nieliniowe), w tej cenie raczej da się kupić coś konkretnego :) 

Np:

 

CoolerMaster Masterkeys PRO L

https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-masterkeys-pro-l-white-led-mechaniczna-cherry-mx-red-sgk-4070-kkcr1-us-1024249/

Mam taką ale TKL - super solidna konstrukcja, odczepiany kabel na micro usb. Możesz sobie potem keycapy wymienić jak będziesz chciał bo ma uniwersalny layout.

 

Ewentualnie poszukaj gdzieś Corsair Strafe na Brownach - może zmieści się w Twoim budżecie. Mam Corsaira K70 lux - też solidne wykonanie, jak to Corsair.

 

Jakbyś chciał alternatywę dla Cherry MX to możesz sprawdzić nową klawiaturę od Logitecha - G413 na Romer-G.

Mam ich Logitech Pro i całkiem fajne te Romery, ogólnie preferuje Cherry, ale do gier jak znalazł. Mają mniejszy travel distance, i szybszą aktywację. W pisaniu bardzo przypominają Browny.

 

Logitech G413

https://www.morele.net/klawiatura-logitech-g413-mechanical-920-008310-1236258/

 

 

Ogólnie unikaj klawiatur Razera, które dostaniesz w każdym markecie - strasznie przepłacasz, robią wszystko na chińskich podróbach Cherry - Kalith, szkoda sensu.

Jak wolisz liniowe przełączniki to sprawdź coś na Cherry MX Red. Tylko moim zdaniem one nadają się tylko do grania w szybkie FPSy. Browny są bardziej uniwersalne.

Edytowane przez methodment
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Tak sobie od jakiegoś czasu przeglądam te klawiaturki z myślą nabycia mojego pierwszego mechanika, planowo jakoś po nowym roku, ale ceny są masakryczne. Widzę, że bez wyłożenia przynajmniej pięciu stówek raczej nie mam czego szukać z moimi wymaganiami, a są one takie:

- koniecznie numpad

- Podświetlanie (jeden kolor wystarczy w zupełności. Broń Boże nie chcę mieć migoczącej choinki na blacie)

- Mile widziane przyciski multimedialne, a przynajmniej te do sterowania głośnością
- Podpórka pod nadgarstki może być, ale przeżyję i bez niej.

Wspomniany wyżej G413 byłby bardzo fajny, gdyby nie dwa ostatnie podpunkty. Z wcześniej oglądanych najbliżej mojego ideału jest chyba Corsair Gaming K70 LUX 

 

Ma nawet ponętne pokrętło do zmiany głośności :fsg:

No ale to 5 stów z hakiem, a w dodatku ni cholery nie znam się na tych wszystkich przełącznikach - które są lepsze do czego, na co przy nich zwracać uwagę, a na co nie? Co do zastosowań: sporo piszę, a do grania klawiatury używam głównie przy FPS-ach.

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Tak sobie od jakiegoś czasu przeglądam te klawiaturki z myślą nabycia mojego pierwszego mechanika, planowo jakoś po nowym roku, ale ceny są masakryczne. Widzę, że bez wyłożenia przynajmniej pięciu stówek raczej nie mam czego szukać z moimi wymaganiami, a są one takie:

- koniecznie numpad
- Podświetlanie (jeden kolor wystarczy w zupełności. Broń Boże nie chcę mieć migoczącej choinki na blacie)
- Mile widziane przyciski multimedialne, a przynajmniej te do sterowania głośnością
- Podpórka pod nadgarstki może być, ale przeżyję i bez niej.

Wspomniany wyżej G413 byłby bardzo fajny, gdyby nie dwa ostatnie podpunkty. Z wcześniej oglądanych najbliżej mojego ideału jest chyba Corsair Gaming K70 LUX 
 
Ma nawet ponętne pokrętło do zmiany głośności fsg.png

No ale to 5 stów z hakiem, a w dodatku ni cholery nie znam się na tych wszystkich przełącznikach - które są lepsze do czego, na co przy nich zwracać uwagę, a na co nie? Co do zastosowań: sporo piszę, a do grania klawiatury używam głównie przy FPS-ach.

 
U mnie jest G710+, ale takowych już chyba nie ma w sprzedaży, chyba.

Logitech czy Corsair to chyba najlepszy wybór w tym momencie, także dobierz coś tylko pod siebie, bo nie orientuję się zbytnio w tych nowych modelach.

Co do przełączników to najlepsze dla ciebie będą MX Brown. Coś pomiędzy Red a Blue, czyli będą dobre do grania i pisania. Ja takie mam i jest idealnie. Red dla mnie np. są za luźne.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, ireniqs napisał:

U mnie jest G710+, ale takowych już chyba nie ma w sprzedaży, chyba.

Faktycznie, raczej już nie występuje ten model. Widzę za to G610 na MX Brown, który zdaje się mieć wszystko co bym chciał, oprócz podpórki na nadgarstki, acz jak mówiłem - to dla mnie drobiazg. :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Ło matko bosko. Wcześniej siedziałem na bezprzewodowej klawce od logitecha i postanowiłem ostatnio kupić pierwszego mechanika. Wybór padł na logitech g910 ze względu na to że jest względnie cicha i trafiła się dobra cena . Teraz już wiem o co rozchodzi się z tymi mechanikami , pisanie to sama przyjemność , klawisze chodzą tak przyjemnie pod palcami że głowa mała . 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Siema. Potrzebuję pomocy. Chcę kupić w prezencie klawiaturę i mam na oku te dwie. https://www.mediaexpert.pl/klawiatury/klawiatura-razer-ornata-chroma-us-layout,id-781357

Lub

https://www.x-kom.pl/p/373595-klawiatura-przewodowa-asus-cerberus-mechanical-keyboard-kailh-brown-rgb.html

Przeznaczenie gaming oczywiście, budżet 300zł. A może coś lepszego znajdę w tej cenie? Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
30 minut temu, Figaro napisał:

userzy mechanicznych, do pisania lepszy switch brown czy blue? 

 

Nie wiem jak działają browny, ale blue w mojej G512 są głośne. Na tyle, że intensywna gra potrafi zbudzić moją dziewczynę. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.