Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Skyward Sword


django

Rekomendowane odpowiedzi

 

Staram się nie oglądać już wiecej żadnych filmików z gry, nie chce sobie psuć zaskoczenia. Ale za to udało mi się załatwić tydzień urlopu, by ograć nadchodzącą Zelde. Jeszcze tylko te 10 dni...

 

Za to w piątek powinny pojawić się recenzje gry na IGN i Gametrailers...

 

 

 

odniosłem wrażenie, że kolega bardziej narzeka na te pismo, nie z powodu ich podejścia do ocen. A bardziej z powodu, że gry którym kibicuje nie dostały ocen takich na jakie w jego mniemaniu zasługiwały...

No to odniosłeś błędne wrażenie, bo ani za Dead Island ani za Mirror's Edge (które wcześniej broniłem) szczególnie nie szaleję, z kolei taką Bayonettę cenię sobie bardzo wysoko, ale w żadnym wypadku nie tak wysoko, żeby stwierdzić, że zasługuje na pełną "dychę". O żadnym kibicowaniu nie ma w każdym razie mowy, zwróciłem jedynie uwagę, że ich oceny są w większości dziwne i niesprawiedliwe.

 

I dlatego cały czas wspominałem o tym, że jest to tak naprawdę kwestia gustu, to że Ty Bayonettce nie dał byś dychy (ja w sumie też, ale Bioshock'owi też bym nie dał), a ktoś z Edge'a wystawił taką ocene, to najwidoczniej według tej osoby ta gra na to zasługiwała (ja tu nie widzę żadnej kontrowersji). W Twoich oczach dla przykładu na taką ocene będzie zasługiwała pewnie inna gra, a w moich jeszcze inna.

Nie oszukujmy się recenzja danego tytuły nigdy nie będzie obiektywna, bo taka recka pisana jest przede wszystkim przez pryzmat oczekiwań danego autora tekstu. Dlatego choćby w takim PSXextreme, masz dwie lub nawet kilka ocen innych autorów danej gry, to daje w pewnym stopniu pełniejszy obraz danej gry. Na podobnej zasadzie działa choćby Famitsu...

 

Koniec offtopa, teraz postaram się skupić tyko na temacie o Zeldzie, o której i tak na razie cieżko co kolwiek powiedzieć, jeśli się ostatnimi czasy odcina od nowych trailer'ów, i wałkuje się en-ty raz te strsze...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, jak gra jest dla mnie pewniakiem i dawno zamówiona, to nie oglądam okołopremierowych materiałów i videorecenzji. Szkoda psuć sobie przyjemności, a i tak sporo fajnych rzeczy pokazali w dotychczasowych trailerach. Gametrailers bardzo się przydaje gdy waham się na jakimś zakupem i chcę zobaczyć jak najwięcej z gry.

 

Ciekawie się czytało wasz offtop. Jeszcze tylko 9 dni i temat pełny będzie dyskusji o grze. Fajnie że nasz region dostanie Skywarda najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Odradzam oglądania recenzji na Gametrailers, zawsze w nich masa spoilerów. Lepiej wytrzymać te parę dni i samemu się przekonać;].

 

Zgadzam się, jak gra jest dla mnie pewniakiem i dawno zamówiona, to nie oglądam okołopremierowych materiałów i videorecenzji. Szkoda psuć sobie przyjemności, a i tak sporo fajnych rzeczy pokazali w dotychczasowych trailerach. Gametrailers bardzo się przydaje gdy waham się na jakimś zakupem i chcę zobaczyć jak najwięcej z gry.

 

Ciekawie się czytało wasz offtop. Jeszcze tylko 9 dni i temat pełny będzie dyskusji o grze. Fajnie że nasz region dostanie Skywarda najszybciej.

 

Oczywiście, że nie mam zamiaru oglądać recenzji tym bardziej na Gametrailers, ale z kronikarskiego obowiązku podałem coś takiego do wiadomości, dla tych co jednak lubują sobie psuć przyjemność z obcowania z grą.

Ogólnie Gametrailers i podobne im serwisy oglądam jak chcę się dowiedzieć coś ciekawego na temat gry, którą jestem zainteresowany, a nie mam co do niej pewności.

Zelde i choćby takiego Mariana, mogę nawet bez trailerów kupować w ciemno, bo wiem, że zawsze dostaniemy świetne gry.

Już po E3 2010, gdzie Nintendo zaprezentowało po raz pierwszy nową Zelde (a Miyamoto 'ujarzmiał" Wiilota^^), wiedziałem że koncowy efekt będzie rewelacyjny. Mimo tego, że dość dużo ludzi zaczeło narzekać, że znowu dostaniemy "kolorową", a nie "mroczną" Zelde.

Ja się ciesze, że Nintendo jest firmą, która nie idzie za modą, i po prostu robi swoje nie oglądając się na innych...

 

A najlepsze jest w tym to, że gra nie potrzebuje grafiki HD, ani dysku twardego, nie ma powycinanej zawartości, ani DLC. Nie ma trofeów, instalek, i całego tego "śmiecia" jakie przyniosła obecnie nam panująca generacja.

To się nazywa dbanie o fanów.

I patrząc na te podejście, to odnoszę dziwne wrażenie, że najbardziej fair do swoich klientów podcvhodzi właśnie firma hydrałlika...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że kolega ma w kontaktach na fejsie Miyamoto i o Wii U wie wszystko.

 

Ja nie mam i na bank to nie powiem, ale stawiam, że górę połowę z tych nowoczesnych, rozpieszczających graczy ficzerów zobaczymy w nowej Zeldzie. W sensie dysku i instalowania, myślę, na 90% nie będzie, HD jak wiadomo będzie. Co do DLC i acziwmentów to zobaczymy, ale wątpię.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
To się nazywa dbanie o fanów.

 

To się nie nazywa dbanie o fanów. To się nazywa zacofanie. Wii U już będzie miało wszystkie te ficzery.

 

Wolę takie "zacofanie" Nintendo, od dostawania gier w kawałkach z wyciętą zawartością, i online pass'em. Bo przynajmniej w przypadku tej firmy mam pewność, że wydając te 200 zł płacę za pełną zawartość. W przypadku innych firm już tej pewności nie mam...

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
To się nazywa dbanie o fanów.

 

To się nie nazywa dbanie o fanów. To się nazywa zacofanie. Wii U już będzie miało wszystkie te ficzery.

 

 

Wolę takie "zacofanie" Nintendo, od dostawania gier w kawałkach z wyciętą zawartością, i online pass'em. Bo przynajmniej w przypadku tej firmy mam pewność, że wydając te 200 zł płacę za pełną zawartość. W przypadku innych firm już tej pewności nie mam...

 

 

No to się tym ciesz póki możesz.

Odnośnik do komentarza
To się nazywa dbanie o fanów.

 

To się nie nazywa dbanie o fanów. To się nazywa zacofanie. Wii U już będzie miało wszystkie te ficzery.

 

I żebyś wiedział cieszę się z tego jak najbardziej, że Nintendo chołduje jeszcze tradycji, i że dla nich liczą się też gry, a nie tylko kasa, czego odzwierciedlenie odnajdziemy w najnowszej Zeldzie, i polityce wzgledem dlc.

I jak widzę jeszcze się z tego długo będę cieszył...

 

Wolę takie "zacofanie" Nintendo, od dostawania gier w kawałkach z wyciętą zawartością, i online pass'em. Bo przynajmniej w przypadku tej firmy mam pewność, że wydając te 200 zł płacę za pełną zawartość. W przypadku innych firm już tej pewności nie mam...

 

No to się tym ciesz póki możesz.

 

To się nazywa dbanie o fanów.

 

To się nie nazywa dbanie o fanów. To się nazywa zacofanie. Wii U już będzie miało wszystkie te ficzery.

 

 

Wolę takie "zacofanie" Nintendo, od dostawania gier w kawałkach z wyciętą zawartością, i online pass'em. Bo przynajmniej w przypadku tej firmy mam pewność, że wydając te 200 zł płacę za pełną zawartość. W przypadku innych firm już tej pewności nie mam...

 

No to się tym ciesz póki możesz.

 

I żebyś wiedział cieszę się z tego jak najbardziej, że Nintendo chołduje jeszcze tradycji, i że dla nich liczą się też gry, a nie tylko kasa, czego odzwierciedlenie odnajdziemy w najnowszej Zeldzie, i polityce wzgledem dlc.

I jak widzę jeszcze się z tego długo będę cieszył...

 

A to nie jest wersja dla dziennikarzy po prostu? Przeciez Europa wczesniej dostanie gre niz USA.

 

No dziennikarze już od dawna mają grę. Takie samo opakowanie wrzucał IGN jakieś dwa tygodnie temu.

 

No ba, w końcu z fusów Edge, nie dał by grze dychy...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O mamo ile dyszek. Fajnie się zaczyna recka na IGN. Co do kolorów, z początku też mi nie podchodził ten super kolorowy świat, ale zmieniłem zdanie i teraz jestem pod wrażeniem widząc co ci magicy wyczarowali. Ciekawią mnie oceny od naszych kochanych redaktorów. PE raczej da 10, Neło dziewięćdziesiąt kilka, a w PlayBoxie tej gry chyba nie znają ;) Liczę na GOL, mają tam kilku maniaków japońszczyzny którzy serię znają i mogliby wysmażyć jakieś fajne materiały video. Chciałbym żeby przybyło w Polsce fanów Zeldy, żeby dużo się mówiło o SS z okazji premiery.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba będzie znowu wii zakupić, trochę denerwuje mnie ten max kolorowy świat no ale WW też wydawał się dziwny od strony grafiki.

To wlasnie na plus - na IGN napisali, ze to bardzo dobry srodek pomiedzy Wind Waker a Twilight Princess. :) Z tego co pisza to sterowanie przy pomocy Wii-Motion Plus sprawdza sie bardzo dobrze. :)

 

Preorder na wersje z kontrolerem zlozony, wiec czekam na premiere - mam nadzieje, ze uda sie zagrac nieco wczesniej. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

O mamo ile dyszek. Fajnie się zaczyna recka na IGN. Co do kolorów, z początku też mi nie podchodził ten super kolorowy świat, ale zmieniłem zdanie i teraz jestem pod wrażeniem widząc co ci magicy wyczarowali. Ciekawią mnie oceny od naszych kochanych redaktorów. PE raczej da 10, Neło dziewięćdziesiąt kilka, a w PlayBoxie tej gry chyba nie znają ;) Liczę na GOL, mają tam kilku maniaków japońszczyzny którzy serię znają i mogliby wysmażyć jakieś fajne materiały video. Chciałbym żeby przybyło w Polsce fanów Zeldy, żeby dużo się mówiło o SS z okazji premiery.

Jeśli jest spory przełom to Neo+ da dychę spokojnie, a pewnie jest m.in w sterowaniu. Motion plus w końcu rozwinął skrzydła aż jestem zak.urwiście ciekaw jak to wychodzi w praniu :D

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Trzeba będzie znowu wii zakupić, trochę denerwuje mnie ten max kolorowy świat no ale WW też wydawał się dziwny od strony grafiki.

To wlasnie na plus - na IGN napisali, ze to bardzo dobry srodek pomiedzy Wind Waker a Twilight Princess. :) Z tego co pisza to sterowanie przy pomocy Wii-Motion Plus sprawdza sie bardzo dobrze. :)

 

Preorder na wersje z kontrolerem zlozony, wiec czekam na premiere - mam nadzieje, ze uda sie zagrac nieco wczesniej. ;)

 

No to mam nadzieję, że tak faktycznie będzie z grafiką i tym sterowaniem w "praniu" : )

Do pełni szczęścia brakuje jak dla mnie aktualnie, bundla zelda + konsola w kolorkach właśnie zeldy - tak jak to teraz jest z 3ds'em i OoT.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...