Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Spostrzeżenie motoryzacyjne: od kiedy mogę wyświetlić prędkość na środkowym ekranie komputera, wyświetlam ja zawsze i nigdy nie patrzę na analogowy prędkościomierz. Niestety, ale w dobie radarów, analogowy prędkościomierz jest za mało precyzyjny (a porównując prędkość z danymi GPS, wiem ile dokładnie co do kilometra ustawić).

Odnośnik do komentarza

Jak się nie jeździ jak typowy idiota z beemy to nie ma problemu. Jeżdżę przepisowo, nie bierze mnie kur,w,ica jak jadę za tirem 80km/h w niezabudowanym, więc problemu z ograniczoną widocznością nie dostrzegam. Na autostradzie i ekspresówce jechało mi się bardzo przyjemnie, a że w 90% jeżdżę po takich trasach to nie widzę problemu w rhd. Takie same odczucia ma kolega, który zmieniał się ze mną i również była to jego pierwsza podróż anglikiem.

 

O jakiej ograniczonej widoczności (oprócz tira itp przed maską) mówisz krupek?

Odnośnik do komentarza

Wystarczy trzymać się kilka metrów dalej tira i widoczność jest serio ok. No chyba że mówimy o wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej to fakt, może to być dość problematyczne w angliku. Po mieście nie ma problemu (no bo co (pipi) pojadę pod prąd na rondzie? xd), a na ekspresowkach/autostradach są dwa pasy i jedyne co wkur,wia tam to wyprzedzające się tiry.

 

Może ja po prostu jeżdżę jak (pipi) i nawet jak miałem 200 konne bmw to nie siedzialem ludziom na zderzaku i nie wyprzedzalem gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję jeździć nowym Stelvio oraz Giulią, oba auta 2.0 280KM i skrzynia automatyczna ZF

 

0mfQQhU.jpg

 

Jeśli chodzi o jazdę to świetnie się jeździło zarówno jednym jak i drugim, różnicy w prowadzeniu w zasadzie nie zauważyłem, niestety jednak ta wysoka pozycja w SUVie, nawet tak usportowionym jak Stelvio mi nie pasuje. Wolę siedzieć zdecydowanie niżej. Fenomenalna kierownica i przycisk start stop, automat działa znakomicie i nawet nie chciało mi się używać manetek, jechałem na D i auto zawsze wiedziało co chcę w danej chwili zrobić. Niestety jakość wykończenia trochę pozostawia do życzenia jak na auto za 200k, tworzywa są dobre ale potrafią skrzypić dość mocno, być może jednak to wynikało z faktu że to testówki które narobiły już sporo kilometrów + fakt że to egzemplarze z początków produkcji. Rozczarowaniem na pewno są multimedia - jeśli ktoś widział rozwiązanie niemieckie chociażby z VW to tutaj się zawiedzie. A nawigacja wygląda jak jakiś Tomtom. Mimo tych minusów to stylistyka i radość z jazdy góruje nad wszystkim, ludzie na ulicy bardzo często oglądają się za tymi autami, a alfisti robią zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy widzieliście, ale Euro NCAP rozbił kolejną partię samochodów. Szczególnie ciekawy okazał się niepodziewany test Fiata Punto. Otóż Punto dostało gwiazdek zero. Czyżby rozpadało się na kawałki niczym sławetna chińszczyzna albo zgniotło pasażerów jak kiedyś Seicento? Nie, wypadło identycznie jak 12 lat temu Grande Punto (czyli ten sam samochód), które dostało wówczas maksymalną ocenę 5 gwiazdek (mój egzemplarz miał nawet przypominającą o tym fakcie nalepkę). Przykład jest więc interesujący żeby ukazać jak bardzo zmieniły się kryteria oceny na przestrzeni zaledwie dekady, oraz równocześnie jak bardzo do przodu poszła technologia.

 

Na YT są filmiki z obu testów w 2005 i 2017.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...