Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio czytałem, że w Polsce można tanio kupić Coca-Colę względem reszty świata, ale za to drogo kosztują ajfony. Auta są tanie, ale tańsze są w Niemczech, czy Czechach.

No to odpalam sobie niemiecką stronkę BMW:), konfiguracja X6:

- cena od 72,300 euro, wg przelicznika 311,500 zł

A teraz wchodzę na polski odpowiednik, X6:

- cena od 350.000 zł. Prawie 40 000 taniej. Przy innych autach również spora różnica.

To nie dość że tam auta salonowe są tańsze, to jeszcze handlarzyki-Janusze robią hajs na rozbitych autach, które wyklepują i sprzedają jako "bezwypadkowe". :shok:

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Byłem, tutaj moja mała fotorelacja z Dusseldorfu. W Berlinie cały obiekt jest mniejszy i robi "mniejsze wrażenie", o ile w ogóle można użyć takiego określenia, bo tam co 5m głowa wybucha z zachwytu (wizualizacja poniżej). Polecam jak mało co i tak, wstęp jest darmowy, ale to jest taka atrakcja na 1,5-2h, więc warto sobie znaleźć też inne zajęcia na resztę dnia.

 



tenor.gif?itemid=5191901

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o podobne obiekty, to polecam również muzeum techniki w Speyer i Sinsheim. Oprócz ciekawych furek- tych klasycznych, nowych jak i kompletnie nietypowych (chociażby Brutus- V12 46l) znajdziemy motocykle, czołgi, samoloty (w tym np Concorda) i prom kosmiczny (do samolotów i promu normalnie się wchodzi). Raz w roku robią Brazzeltag i przewietrzają wszystkie niemal wszystkie 4 kółka jakie mają- można zobaczyć w ruchu chociażby dragstery, inne potwory w typie Brutusa, Lambo Diablo, Ferrari F40, muscle cary i jeszcze sporo, za dużo by wymieniać. Jak ma się szczeście, to można się wkręcić na fotel pasażera. No i warto jeszcze odwiedzić muzeum Porsche i Mercedesa :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cieszę się jak dziecko tym nowym samochodem. Przeskok z BMW z 97r na Mondeo z 2013 to jak podróż w czasie. Wsiadam do auta, klikam AUX, radio łączy się z telefonem bo BT i z automatu odpala Spotify. Do tego obsługa odtwarzacza z kierownicy działa, co mnie zaskoczyło.

Tym czasem koledzy z klubu BMW w swoich E60 za 40 tysięcy nadal używają 3.5mm jack do puszczania muzyki z telefonu...... Ale panie to BMW i jak ja mogłem kupić Forda.


Nawet mi ich nie żal ignorantów.

Takie drobne rzeczy a jak bardzo podnoszą komfort podróżowania. 4912134c29b5f06a34d45920da113f2b.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja się teraz zastanawiam nad jakimś 2din do MX5. Jako że spędzam prawie 1,5h dziennie w samochodzie to fajnie by było mieć internet z youtube, spotify czy netflix. Chodzi mi po głowie takie coś:

https://allegro.pl/nawigacja-radio-2-din-android-7-2gb16gb-fv23-zpl-i7384047944.html

 

ale trochę się boję, że straszna padaka, bo to radio kosztuje 999PLN a drugiej strony takie:

http://navipremium.pl/produkty/nawigacje-uniwersalne/nawigacja-uniwersalne-detail

 

kosztuje ponad 2x więcej a różni się tylko ciut większym ekranem.

Odnośnik do komentarza

Można. Z drugiej strony możesz też kupić radio z wejściem AUX i dobrze umiejscowić telefon. W Punto tak sobie radziłem. Potem w A3 na początku i tak używałem telefonu, bo wolałem Waze od aktualnej nawigacji Audi (tyle jeśli chodzi o mój stosunek do nawigacji wbudowanych w porównaniu do smartfonowych). Teraz używam Android Auto i jest super, ale nie wiem czy inwestowałbym w podobne systemy w starszym aucie.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, WisnieR napisał:

Tym czasem koledzy z klubu BMW w swoich E60 za 40 tysięcy nadal używają 3.5mm jack do puszczania muzyki z telefonu...... Ale panie to BMW i jak ja mogłem kupić Forda.

Kurła, nawet F20 z 2013 używa jacka do łączenia z ipodem, a telefon po BT nie idzie odpalić muzy - jedynie do rozmów.:

BMW_iPod_iPhone_cable_lead_CT29IP10.jpg

To jest tak samo jak z DVD firmy Manta, gdzie odpalało to to wszystkie formaty i napisy w każdym formacie, porównując do DVD Sony, które odpalało tylko płyty DVD i filmy w mpg, bez polskich fontów. 

Trochę wypiłem, ale wydaje mi się że jednak płacisz za markę premium. Mimo że technologicznie zacofanie, to jednak wykonanie na poziomie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.