Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony przez parę dni jeździć Capturem i rany jaki zawód. :yao:

Dobra, braki w wyposażeniu i tanie plastiki są normalne w tańszych autach (chociaż oglądałem dzisiaj porównywalne 500x i wnętrze jest w nim bardzo fajne). Załóżmy, że wyjący diesel irytuje mnie po przyzwyczajeniu się do wyciszenia nowego kompaktu premium oraz że tani SUV musi generować na autostradzie szumy powietrza.

 

Ale jak ten samochód zniechęca do dynamicznej jazdy i do prowadzenia w ogóle. Lewarek biegów lata we wszystkie strony i haczy. Układ kierowniczy jest nieprecyzyjny, z martwą strefą i nie daje żadnego czucia (czas zaciera wspomnienia, ale w Grande Punto na pewno działał lepiej). Przy przyspieszaniu silnik drze się wniebogłosy i zasadniczo mam wrażenie, jakbym wykrzesując z niego moc zarzynał samochód. Wspaniały przykład jak mimo braku ogromnej różnicy na papierze, samochodem może się jeździć zupełnie inaczej. A3 zachęca do zabawy, do wykorzystywania możliwości podwozia. Nie protestuje kiedy przeciągam 1.6 TDI do czerwonej strefy, prowadzi się precyzyjnie w zakrętach i stabilnie powyżej 180. Captur to auto dla emeryta - wsiąść wygodnie, siedzieć jak na krześle, rozpędzać się dostojnie, zakręty brać spokojnie. Z zaskakujących wad szerokie słupki z przodu ograniczające widoczność i wąskie lusterka, w których widzę dużo mniej niż w A3. Z zalet - ta karta kluczyk Renault jest wygodna i elegancko mieści się w kieszeni z portfelem.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Mustang napisał:

Jestem zmuszony przez parę dni jeździć Capturem i rany jaki zawód. :yao:

Dobra, braki w wyposażeniu i tanie plastiki są normalne w tańszych autach (chociaż oglądałem dzisiaj porównywalne 500x i wnętrze jest w nim bardzo fajne). Załóżmy, że wyjący diesel irytuje mnie po przyzwyczajeniu się do wyciszenia nowego kompaktu premium oraz że tani SUV musi generować na autostradzie szumy powietrza.

 

Ale jak ten samochód zniechęca do dynamicznej jazdy i do prowadzenia w ogóle. Lewarek biegów lata we wszystkie strony i haczy. Układ kierowniczy jest nieprecyzyjny, z martwą strefą i nie daje żadnego czucia (czas zaciera wspomnienia, ale w Grande Punto na pewno działał lepiej). Przy przyspieszaniu silnik drze się wniebogłosy i zasadniczo mam wrażenie, jakbym wykrzesując z niego moc zarzynał samochód. Wspaniały przykład jak mimo braku ogromnej różnicy na papierze, samochodem może się jeździć zupełnie inaczej. A3 zachęca do zabawy, do wykorzystywania możliwości podwozia. Nie protestuje kiedy przeciągam 1.6 TDI do czerwonej strefy, prowadzi się precyzyjnie w zakrętach i stabilnie powyżej 180. Captur to auto dla emeryta - wsiąść wygodnie, siedzieć jak na krześle, rozpędzać się dostojnie, zakręty brać spokojnie. Z zaskakujących wad szerokie słupki z przodu ograniczające widoczność i wąskie lusterka, w których widzę dużo mniej niż w A3. Z zalet - ta karta kluczyk Renault jest wygodna i elegancko mieści się w kieszeni z portfelem.

 

Zawsze masz np. Megane RS <3

Odnośnik do komentarza

No nie miałem szczególnie wyboru. Zwykłego Megane byłbym ciekaw, nawet nie RS. Pójdę na jazdę próbną nową Foką za jakiś czas.

 

Za tydzień będzie auto z wypożyczalni. Kategoria C4 Cactus lub podobny, ciekawe na czym się skończy hihi. Captura nie zaakceptuję jakby się przypadkiem (nie powinien, bo nie ta klasa) tam znalazł :reggie:

Odnośnik do komentarza

Od czasu premiery Mustanga z 2.3 ecoboost miałem mieszane uczucia - najpierw wiadomka, profanacja, downsizing bla bla, ale w sumie jako daily car wydawalo mi sie to spoko opcją, bo w cenie mondeo mamy kozak gurwa fure jak audi 80....tak myslalem do dzisiaj jak  w salonie forda podjechala taka sztuka z przelotowym tlumkiem xD Jednak 4 cylindrowe rzędówki to najpardziej załośnie brzmiące silniki na swiecie*

 

 

 

 

 

*oprócz twin sparków 

Odnośnik do komentarza

Dobra, po powrocie wrażenia z jazdy automatem. Dość szybko się przyzwyczaiłem, chociaż teraz bez bólu wróciłem do manuala. Ogólnie fajny był ofc w korku i przy powolnej jeździe po górach z pasażerami - nie trzeba bawić się w redukcje, zawsze podjedzie, nigdy nie zgaśnie. Zasadniczo super też do manewrów oraz jazdy po parkingach wielopoziomowych czy promach.

 

W trasie już przekonuje nieco mniej. Na autostradzie w zasadzie nic nie daje, na szosie oczywiście nie zna zawsze intencji kierowcy i potrafi zawahać się przy ostrym przyspieszeniu, albo z kolei po wyprzedzaniu zostać nieco za długo na niskim biegu. Na szczęście mocy nie brakowało, więc nawet jeśli zaskoczyło się go nagłym wyprzedzaniem z redukcją z 7 na 3 czy 4, to i tak szedł. 

 

I napęd na tył - w trybie sport dałem radę nieco zarzucić tyłem na górskich zakrętach, mocno przyspieszając na wyjściu. Nie sprawdzałem czy bez lekkiej kontry ESP sam wyprowadziłby auto. Pewnie tak, ale nie chciałem przesadzać, bo mimo doświadczenia z gier, w realu uślizgi tyłu to dla mnie nowość, a nie chciałem zakończyć wakacji w rowie. Więc można się pobawić, ale lepiej wiedzieć wtedy co się robi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na chwile obecną są dwa auta, które mógłbym zaakceptować w manualu, dla reszty chciałbym automat. Mówię tu o "realnych" autach dla siebie ; )

 

Człowiek się chyba szybko przyzwyczaja do wygody, którą daje automat.

W swoim Lexie mam strasznie przestarzały, ale już taki z Audi q3 mi bardzo odpowiadał. Domyślam się, że najnowsze konstrukcje muszą być jeszcze przyjemniejsze w obsłudze. 

Nie jeździłem żadnym CVT, chciałbym zobaczyć jak to jest, czy faktycznie nic dobrego.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No w sumie dla wygody. Kom miejska na Malcie zbyt wolna, a taxi przez wiecej niz 15 minut powoduje ze rzygam. W sensie siedzenie z tylu. A chcemy ogarnac malce z kazdej strony. Ale w sumie jaram sie na 2 podejscie jutro. Najgorsze ze trzeba ogarnac 4 rzeczy naraz. Nie sądziłem po prostu ze bedzie tak tragicznie za 1 razem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.