Skocz do zawartości

Rodzina Soprano


Blaise

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem nigdy, że sto razy. To świetny serial, początek nowej epoki w tej dziedzinie. Natomiast napisałem, że brakowało mi pie'rdolnięcia przez cały serial. Takiego czegoś jak dzieci i Marlo w "Wire", Forrest Whitaker w "Shield", kosiarka czy Don upuszczający papierosy w "Mad Men" itp.

 

Pierwszy raz uznałem, że coś się NAPRAWDĘ dzieje w Sopranos, w szóstym sezonie (wątek Vito), ale moim zdaniem serial wtedy nie wiedział, co ze sobą zrobić, poza wątkiem Vito. Zakończenie mi się strasznie podoba, ale to był pierwszy TAKI moment w tym serialu. Generalnie nie miałem jakiejś szalonej, niewyobrażalnej radochy z oglądania "Sopranos", w każdym razie nieczęsto, ale to świetny serial.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Pare tygodni temu zaczelem po raz kolejny ogladac The Sopranos, aktualnie jestem w polowie drugiego sezonu (ktory ogladalem moze juz z 6 razy) - ten serial jest naprawde przegenialny.

 

Scena podczas imprezy po bierzmowaniu AJa, kiedy

Pussy placze, genialna - jeszcze bardziej poglebia jej genialnosc to, ze czlowiek jest swiadomy, ze Pussy mimo swojego przywiazania do rodziny, zostanie kropniety za zdrade

[spory spoiler z drugiego sezonu]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dla mnie Chase dokonał cudu to jedyny serial który w swoich 86 odcinkach przynudził mnie dosłownie raz. Jeden odcinek którego nie lubię i doprowadza mnie do (pipi)icy.

 

Niech zgadnę- 'The Test Dream' ? :sorcerer:

 

Ja właśnie będę oglądał finał 5ego sezonu, serial jest genialny.

Paulie i Silvio miszcze :diablo:

Zresztą tu nie ma słabych elementów.

Odnośnik do komentarza

Bingo jak w mordę strzelił, DOKŁADNIE o ten odcinek chodzi hehe.

 

A z innej beczki, ostatnio kupiłem "Rodzina Soprano Książka Kucharska" ;p. Kit z przepisami ale oprócz tego wywiady, ciekawostki, zdjęcia i opisy z serialu.

Dla fanów jak znalazł.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi sie tam w serialu wszystkie odcinki podobaly.

 

Obecnie jestem w trakcie ogladania tego serialu po raz kolejny (koncze 1 czesc 6 sezonu),

 

@Slupek

Jesli chodzi o dawkowanie Sopranosow, to wg. mnie wszystkie seriale lepiej smakuja kiedy sie za bardzo nie spieszy z ich ogladaniem i sie oglada powiedzmy max. 2 odcinki dziennie. Powyzej tej ilosci mamy do czynienia z ogladaniem na mase przez co nie doceniamy do konca kunsztu.

 

Szkoda mi tylko wielu postaci, co gina w czasie serialu

Adrianny i kuzyna Toniego - chociaz oni to sobie w zasadzie zasluzyli i wiedzieli co robia. Adrianna mogla po prostu pojsc do pierdla na te kilka lat za zarzuty narkotykowe (i tak moze by ja wypuscili na przepustke po uplywie powiedzmy 2.5 roku) a Tony zabil brata Phila co bylo przegieta akcja (a juz tym bardziej ze tamten jego ziomek tez sobie zasluzyl, bo to on wydal "hit" na tamtego typka - zamiast sie cieszyc ze jemu sie upieklo i jakos przebolec jego smierc to taka akcje odwala....).

Smierc Chrisa jednak jest bezsensowna - lubilem tego kolesia. Rozumiem ze zawiodl Toniego, jednak jego ukatrupienie to przeginka - wiem, ze nie potrafi kontrolowac swoich emocji, ale zabic swojego bratanka z powodu impulsu?

 

Zal mi tez jest Ralpha - moze i byl (pipi)em, ale lubilem typa.

 

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Szkoda mi tylko wielu postaci, co gina w czasie serialu

Adrianny i kuzyna Toniego - chociaz oni to sobie w zasadzie zasluzyli i wiedzieli co robia. Adrianna mogla po prostu pojsc do pierdla na te kilka lat za zarzuty narkotykowe (i tak moze by ja wypuscili na przepustke po uplywie powiedzmy 2.5 roku) a Tony zabil brata Phila co bylo przegieta akcja (a juz tym bardziej ze tamten jego ziomek tez sobie zasluzyl, bo to on wydal "hit" na tamtego typka - zamiast sie cieszyc ze jemu sie upieklo i jakos przebolec jego smierc to taka akcje odwala....).

Smierc Chrisa jednak jest bezsensowna - lubilem tego kolesia. Rozumiem ze zawiodl Toniego, jednak jego ukatrupienie to przeginka - wiem, ze nie potrafi kontrolowac swoich emocji, ale zabic swojego bratanka z powodu impulsu?

 

Zal mi tez jest Ralpha - moze i byl (pipi)em, ale lubilem typa.

 

A ode mnie rispekt za to, że twórcy mieli jaja zabijać bohaterów zgodnie z charakterem serialu, a nie popularnością aktorów czy ich kontraktów. Mało seriali tak robi, dlatego ten jest tak unikalny i dzięki temu realistyczny. Właśnie tak mnie dziś ta myśl naszła, bo oglądam The Shield, już drugi sezon i póki co nikt z główne obsady nie kipnął. Kontrakty ograniczają scenarzystów. Szczytem takiego podejścia był Battlestar Galactica, gdzie każdy bohater przez te 4 sezony zasmakował chyba każdej możliwej roli fabularnej (Gaius i Lee anyone?) i dopiero w ostatnich odcinkach zabili kilka postaci (nie to, żeby The Shield mi się z tego powodu nie podobał, ot, spostrzeżenie)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Grigori, zeby nie bylo pomylki ze ja tego nie doceniam. Lubie seriale, ktore sie nie (pipi)ą z widzem, a The Sopranos na pewno do takich nalezy, co nie zmienia faktu ze zal jest czlowiekowi postaci ktore sie lubilo.
Jest to jedna z najwiekszych zalet tego serialu - jest realistyczny, spojny. Przez caly czas trzyma sie zalozen, ktorych sie podjal
To o czym mowilem w tamtym poscie to naturalne odczucia ludzkie - w zadnym wypadku nie uznaje za wade usmiercania bohaterow.
Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

A ja oglądałem ostro i teraz jestem na 6x09.

Słyszałem, że pierwsze część tego sezonu się ponoć bardzo słabo rozkręca i krytyka z tego powodu była, ale jak dla mnie to jest równie ciekawie co od początku. Podobna sprawa jak przy Breaking Bad- nawet jak się prawie nic nie dzieje, to się to ogląda z wypiekami na twarzy. Wątek Vito taki trochę dziwny, ale na szczęście nie ma uczucia irytacji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie tak mnie dziś ta myśl naszła, bo oglądam The Shield, już drugi sezon i póki co nikt z główne obsady nie kipnął. Kontrakty ograniczają scenarzystów.

no, ale w shield jest troche mniej postaci. w sopranos nie sztuka zabic jednego z kilkunastu wspolpracownikow czy kogos z kilkudziesiecio osobowej rodziny. w the shield masz 4 glownych bohaterow i moze z 5 pobocznych, ktorzy pojawiaja sie systematycznie. to tak jakbys narzekal ogladajac drugi sezon soprano, ze tony i jego zona wciaz zyja.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Że też nie znalazłem tego tematu wcześniej. Skończyłem oglądać z miesiąc, dwa temu i oprócz napisania Sopranos i Wire i Boardwalk Empire >>>> reszta świata wysmażyłbym jeszcze długiego posta o moich emocjach w związku z tym serialem, ale bym się pewnie powtarzał. Cieszę się niezmiernie, że obejrzałem wszystkie odcinki w 2011, a nie jak niektórzy znajomi z dzieciństwa wtedy kiedy go grali. Wtedy chodziłem do szkoły jeszcze, byłbym zwyczajnie za młody na fabułę, dylematy bohaterów, wzajemne zależności, odniesienia do klasyki (np. Silvio i jego parodia Al Pacina).

 

Wiecie co jest zaje.biste? Obejrzenie po skończeniu paru pierwszych odcinków. Nagle z dojrzałego już A.J robi się wku.rwiający, gruby dzieciak, Tony gada jak wasz stary, bez żadnego włoskiego akcentu, Chris jest popychadłem, a w chyba 6 odcinku 1 sezonu, gdy Chris strzela w stopę sprzedawcę słodkich bułek, za nieokazanie szacunku - pamiętacie kto wtedy był w sklepie i kogo wyprosił Chris? To był Vito :P tylko wtedy jeszcze nie był Vitem.

 

Świetna scena Tonego i A.J. przy śniadaniu

 

http://www.youtube.com/watch?v=d4-7UtvvHjk&list=FLAHlByJtVfphqZklka9FC0A&index=4&feature=plpp_video

 

 

A to dla wrażliwców - urywki najlepszych scen z genialną muzyką - leciała na końcu odcinka, w którym Tony przy obiedzie wyprowadził z równowagi Janice i zadowolony z siebie wychodzi z domu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5VhfY_5YNV4&list=FLAHlByJtVfphqZklka9FC0A&index=52&feature=plpp_video

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.