Skocz do zawartości

Ni no Kuni: Queen of the Holy White Ash


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedziana jakiś czas temu pierwsza gra w której za grafikę i animacje odpowiadać będzie Studio Ghibli, znane wszystkim fanom anime z fenomenalnych filmów pełnometrażowych z tego gatunku, dotąd zmierzała wyłącznie na NDSa, jednak teraz wiemy, że trafi również na PS3. Za elementy gameplayowe odpowiadają aktorzy Profesora Laytona również z NDS, który jest bardzo dobrze ocenianą produkcją.

 

Poniżej pierwszy trailer.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wmGfvprU5Wg&feature=player_embedded

 

Grafika jest obłędna.

Jeśli chodzi o samą grę, to czuć ją trochę pokemonami, ale pozostaje zaufać Studiu Ghibli bo kto jak kto, ale oni potrafią zrobić ze z pozoru głupawek konwencji niesamowitą kreacje świata i opowieść.

Byłoby genialnie, gdyby całą tą grę, włącznie ze sterowaniem w walkach dało się przejść z Move. To byłoby bardzo poważny impuls do jego zakupu przez Japończyków.

Właśnie, Japonia. Premiera tam podobno w przyszłym roku, ale w Europie? Bóg raczy wiedzieć.

 

ps: zdaje się, że nie będzie to zwykła konwersja, tylko gra stworzona od podstaw. Podtytuł wersji na NDS to Another World.

Odnośnik do komentarza

rzeczywiscie grafa ładna i podobna bardzo do anime (chociaz w trakcie walki juz troche mniej)

 

z jednej strony rpg w stylu pokemonów by mi sie podobał, bo poki na GB/DS to fajan gra :D

wiec ogolnie zbieranie i trenowanie stworów do walki to dla mnie spoko pomysł, zwłaszcza gdy gra byla by rozwinieta na roznych płaszczyznach (jak wiadomo pokemony nie zmienily sie praktycznie wcale od 15 lat)

niestety pokazane na filmiku stworki jakoś niespecjalnie mi sie podobają, tzn jesli chodzi o wygląd, nie pasuje mi zbytnio, ale jesli bedzie to troszke zrzynka z pokemonow to powinno ich być setki wiec moze znajdą sie jakies fajne

Odnośnik do komentarza

Gra wygląda świetnie - zainteresowała mnie już jako gra na NDS (głownie przez współpracę L5 i Ghibi). Właściwie to zawsze chciałem zagrać takie bardziej "dorosłe" pokemony (jakby nie patrzeć to fajne pseudoRPG) i mam nadzieje, że gra będzie dobra i wyjdzie poza granice Japonii - max do roku od premiery w KKW (gry L5 chyba mniej więcej tyle potrzebują żeby się przetłumaczyć i wydać u nas)

 

BTW przy pierwszych ogłoszeniach wspominało się, że gra będzie tworzona pod obsługę Move - mechanika bitew (rzucanie czarów) ma ponoć wymagać machania dildem Sony :)

Odnośnik do komentarza

nowe screeny i gameplay z DSowego Ni No Kuni

 

http://www.nintendoeverything.com/43586/

 

video

http://kotaku.com/55...oking-beautiful

 

- 352-page book comes with the game

- Releasing December 9 in Japan

- 6,800 yen

- Find monsters, recruit them with the Imagine system, then raise them

- Mission + map on the top screen

- Action on the touch screen

- Magic Master shows the world map, info about each area is provided

- Many NPCs and buildings

- Name your Imagine monster once it?s been recruited, use certain patterns to open doors

- Magic Book shows how to write a spell on the touch screen

- Game has an underground sewer area

- Use Magic Master to find out about an enemy?s weakness

- DS version will be different than the PS3 version, but both will take place in the same world

Odnośnik do komentarza

Szkoda że nie action RPG ale jestem wstanie dla Ghibli to przełknąć, a o sprawy techniczne jestem spokojny, w końcu to Level5.W Japonii sprzeda się na bank zawrotnych ilościach.Te dwie firmy są wręcz uważani za prekursora wiodącego prym na tamtejszym rynku raczej określenie "Bogami" byłoby jak najbardziej na miejscu.I nie ma co się dziwić, ja już odliczam dni do premiery wraz z skośnookimi braćmi :blush:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Póki co widziałem tylko jeden filmik i muszę przyznać, że design świata jak i sama grafika stoją na bardzo fajnym poziomie. Znając twórczość studia Ghibli myślę, że można się spodziewać czegoś nietuzinkowego po tej produkcji. Co się tyczy wydania jej na rynkach zachodnich to może nie trzeba będzie zbytnio długo czekać na wydanie tego w zrozumiałej wersji.

Jak dla mnie to kolejna pozycja, której losy będę obserwował i liczę, że się na niej nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza

Na dobra sprawę ciesze sie z faktu istniejącego Blu-ray i zapewne oryginalnego znajdującego się jap. dubbingu :yahoo:, nie wyobrażam sobie angielskiej wersji :bad: . Na oryginale się "wychowałem" :nyam1: odkrywając kolejne perełki mistrza Miyazaki-ego, tego wyróżniającego się najbardziej ze studia Ghibli :potter:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...