Skocz do zawartości

Ni no Kuni: Queen of the Holy White Ash


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

White Bitch pokonana! Tfu! Chciałem napisać White Witch, co oznacza, że grałem w...

 

NI NO KUNI!!!

 

Nie będę się rozpisywał, bo nie jestem jakimś specjalistą od jRPG. Dlatego. grę skończyłem na... Easy. Jak prawdziwy casual   :gayos:  

Chciałem uniknąć grindowania i skupić się na poznawaniu świata i fabuły. Jak ktoś ma takie podejście, to jak najbardziej polecam grać w ten sposób. Tym niemniej, nawet na Easy parę razy mnie sklepali jak zapuściłem się za daleko. 

 

Tak czy siak,  gra wyrwała mi z życiorysu 35 godzin. I było to bardzo przyjemne 35 godzin. Tym bardziej, że jestem fanem Studio Ghibli więc miałem dodatkową motywację. 

 

Bardzo fajny design, mega muzyka, klimat przygody, sporo fajnych pomysłów i dobra fabuła. Zwłaszcza...

 

 

gdy stajemy do ostatecznego pojedynku  z Shaddarem i okazuje się, że cała przygoda Olivera nie miała na celu uratowania matki, ale była to swego rodzaju sposób na poradzenie sobie ze stratą. Fajne, dojrzałe podejście. Na plus też, cały twist z Shaddarem.

 

Szkoda, że później miałem wrażenie, że wątek z White Witch dodany był na siłę. Gra spokojnie mogłaby się skończyć po pojedynku z Shadarem i było by to bardzo dobre zakończenie!

 

 

Generalnie, podobało mi się. Aczkolwiek,  mam wrażenie, że jakby grę bardziej zrobić w stylu Okami, to byłaby o wiele lepsza. Niektóre etapy wręcz prosiły się, żeby zrobić je w bardziej zręcznościowym stylu. No szkoda. Niektórzy narzekali tutaj na system walki, ale osobiście nie wyobrażam sobie tej gry w np. w turach. Zabrałoby to horrendalną ilość czasu. Ale, nie jestem znawcą jRPG więc się nie odzywam.

 

W Ni No Kuni 2 na pewno zagram, acz nie spodziewam się rewolucji po Level -5. Będzie więcej tego samego. 

Ocena: 8/10

 

P.S. Jak Ni No Kuni wypada pod kątem ilości grindu do innych jRPG? Bo jeszcze bym kiedyś tego gatunku spróbował, ale odstrasza mnie nieco konieczność pakowania postaci. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy tylko mi bossowie sprawiają mega problemy? Towarzysze-AI zdychają po paru minutach, a ja powolutku próbuje mu odbierać energię milimetrami. Teraz jestem w środku mamy Drippyego i ten boss Royal Jelly mnie wkurza.

 

Mam wrażenie, że coś pomijam, z czegoś nie korzystam, przez co utrudniam sobie rozgrywkę.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

No Ja szczerze mówiąc nie czułem, że coś tracę z gry przesiadając się na easy. Generalnie polecam. Fabuła wtedy idzie wartko i można się całkiem fajnie wciągnąć.

 

Jak patrzyłem na różne walkthrough to na Normal postacie musiały mieć około 80 poziomu, aby nie było spiny. Kończąc na easy miałem coś około 40 poziomu, także ten...  :kaz:

Odnośnik do komentarza

Czy tylko mi bossowie sprawiają mega problemy? Towarzysze-AI zdychają po paru minutach, a ja powolutku próbuje mu odbierać energię milimetrami. Teraz jestem w środku mamy Drippyego i ten boss Royal Jelly mnie wkurza.

 

Mam wrażenie, że coś pomijam, z czegoś nie korzystam, przez co utrudniam sobie rozgrywkę.

Pewnie masz słabe potworki i dlatego. Ewentualnie w ogóle Ci się nie chciało pakować postaci.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nabilem 16 godzin w ramach rozgrzewki przed 2ga czescia. Nie chce mi sie juz grac ze wzgledu na slaby moim zdaniem system walki, no i to ze musze pleja-prawie trupa-3 trzymac w salonie.

 

Postacie sa absolutnie urocze.

 

Myslicie ze warto dalej cisnac jeszcze te 15-20 godzin czy moze lepiej obejrzec fabule/streszczenie na youtube?

 

Strace cos super waznego jak sobie streszczenie lykne?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.