Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Medyczne: Dr House(zdecydowanie najlepszy)>OstryDyżur>Scrubs>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>chirurdzy (dno)

 

Kreskówki: Family Guy (pomijając beznadziejny 8 sezon)>South Park>Futurama>Simpsonowie>Beavis and Butthead.

Edytowane przez jan95kes
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Skonczylem ogladac Curb your enthusiasm - kozacki serial komediowy. Zanim go zaczelem ogladac, sam nie wiem czemu, podchodzilem do niego strasznie sceptycznie (mimo tych wszystkich pozytywnych opinii.

 

Jak ktos szuka konkretnego serialu komediowego nie opierajacego sie na kiczu i suchych zartach, to to jest serial dla niego. Dodatkowa zaleta ze jest tego 7 sezonow - jak ktos umie sie kontrolowac, to starczy na baardzo dlugo.

Odnośnik do komentarza

polećcie mi jakieś dobre seriale brytyjskie. aktualnie oglądam the thick of it, na celowniku mam the it crowd i luthera. widziałem peep show, spaced, the office, extras, skins i misfits. mogą być też mini-serie (devil's whore?), filmy telewizyjne itp. najlepiej żeby były dostępne polskie napisy.

 

zacząłem oglądać amerykański rimejk being human i średnio mi się podoba. warto zabierać się za oryginał?

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

A do tego w tym serialu gra jedyna serialowa aktorka (i tu podkreśle jeszcze słowo kobieta), która jest zabawna

http://www.youtube.com/watch?v=2zs787HKzeE&feature=related

Był jeszcze Richmond xD

Odnośnik do komentarza

polećcie mi jakieś dobre seriale brytyjskie. aktualnie oglądam the thick of it, na celowniku mam the it crowd i luthera. widziałem peep show, spaced, the office, extras, skins i misfits. mogą być też mini-serie (devil's whore?), filmy telewizyjne itp. najlepiej żeby były dostępne polskie napisy.

 

zacząłem oglądać amerykański rimejk being human i średnio mi się podoba. warto zabierać się za oryginał?

Brytyjski Being Human jest dobry (nie wiedzialem nawet ze jest amerykanska wersja). Notka: zacznij od pilota a nie od pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Czesc obsady jest inna ale odcinek jest istotnym wprowadzeniem do serialu, bez ktorego mozna nie kminic niektorych rzeczy.

 

 

edit: z brytyjskich rzeczy warto zlukac jeszcze Sherlocka. Jak wskazuje tytul jest to wspolczesne spojrzenie na Holmesa (btw historie sa oryginalne a nie wziete z ksiazek). Jak lubisz detektywistyczne historie to do lykniecia. Plus ma Martina Freemana w roli Watsona.

 

 

z mini serii Jekyll tez jest swietny. ponownie, uwspolczesniona wersja historii o jekyllu i hydzie z fantastyczna rola Jamesa Nesbitta. Trzyma w napieciu ale tak jak Sherlock ma troche czarnego humoru

 

 

nie zobaczylem na twojej liscie The Inbetweeners. Calkiem fajny serial komediowy; cos jakby American Pie tylko brytyjskie i smieszne. Malo wyrafinowane ale ludzie w wieku bohaterow nie sa wyrafinowani wiec w sumie pasuje, czasem mi sie przypominaly czasy gimnazjum jak sluchalem dialogow.

 

co tam jeszcze... z sitcomów Coupling jest calkiem calkiem. W koncepcie troche podobne do Friends (grupka przyjaciol ktorzy zaczynaja sie ruchac) ale humor jest o klase jakosci wyzej. Pierwszy odcinek taki se ale potem robi sie coraz lepiej. Ma pare bardzo pomyslowych odcinkow jak kiedy jedna z par w serialu sie rozpada i przez caly odcinek jest "split screen" jedna strona ekranu sledzi faceta a druga dziewczyne i to jak sobie radza z sytuacja. Taki serial - zabawny ale tez calkiem inteligentny.

 

Dr Who jest specyficzny ale warty rozpatrzenia. Jesli nie kojarzysz serial jest w anglii fenomenem kulturowym i leci chyba juz z 50 lat. Ja polecam nowa wersje, ktora zaczela leciec w 2005. Jest to lekki serial sci-fi o ziomku ktory nazywa sie Doctor i podrozuje w czasie i przestrzeni w budce telefonicznej (no moze nie calkiem budce ale nie bede sie rozwodzil) i jak to bywa ma przygody i ratuje swiat ale jest tez kosmita i jak ginie to sie odradza w nowej formie (tlumaczenie: moze byc latwo zastapiony innym aktorem). Poziom odcinkow bywa nierowny ale kiedy sa dobre sa naprawde DOBRE. Jesli nie jestes pewien czy ci sie spodoba obejrzyj odcinek 3x10 ("Blink") zeby zobaczyc czego dobrego mozna sie spodziewac ( plus ten ep nie wymaga od widza wiecej wiedzy o serialu niz to co napisalem wyzej).

 

 

edit: (pipi) cos wpadlem w amok rekomendowania. jest jeszcze dobra mini seria Torchwood: Children of Earth. Podtytul jest wazny bo jest jeszcze serial ktory nazywa sie po prostu Torchwood ktory jest dosyc du,piasty imo. Mini seria jest masa, i wszystko co musisz wiedziec to ze Torchwood to tajna organizacja zajmujaca sie ufo i jej przywodca, Jack, jest niesmiertelny (co nie jest wcale specjalnie fantastyczna moca jak pokazuje seria ;p). Kiedy srednio przyjemna rasa kosmitow ujawnia sie na Ziemi nie da sie ukryc ich istnienia; rzad chce nawiac kontakty dyplomatyczne ale gdy przybysze wysuwaja coraz smielsze zadania musza zostac podejmowane coraz mniej moralnie jasne decyzje. Children of Earth jest mroczny, pesymistyczny i raczej unika klisz zwiazanych ze scenariuszem inwazji kosmitow. Jeszcze raz powtorze rekomendacje zeby ominac samo Torchwood, jak bedziesz chcial wiecej zawsze mozna wrocic ale jak zaczniesz od serialu mozesz sie zniechecic i nie dotrwac do dobrej czesci.

 

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...