Skocz do zawartości

Kursy J. Japońskiego


izaya007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się zapytać zebranych tutaj, ile takie kursy mogą kosztować? Czy bardziej opłaca sie korepetycje/lekcje? ile kosztować mogą jakieś książki do nauki tego języka? Czy ciężko się nauczyć japońskiego?

Mam duże ambicje co do nauki, za rok chciałbym się wybrać na jakiś czas do Japonii i nie chciałbym każdego pytać jak głupek czy potrafi mówić po ang (dla mnie w Polsce jest to strasznie irytujące gdy niemiec, rosjanin, anglik, czech itd pyta się czy potrafię mówić w JEGO języku zaś oni nie znają nawet 1 słowa po polsku), ponieważ sam chętnie się go nauczę, a tym samym postaram się nie byc takim denerwującym podczas mojego pobytu, dla innych Japończyków ;D

Fascynuje mnie Japonia i już od jakiegoś czasu przymierzam się do nauki tego języka. Możliwość wyjazdu dodatkowo mnie zmotywowała.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kursy siłą rzeczy idą wolniej niż prywatne korepetycje, jeśli jesteś zmotywowana i osoba która cie uczy umie to wykorzystać to w krótkim czasie jesteś się wstanie nauczyć o wieeeele więcej niż na kursie, ponieważ na kursie jesteś zależna od innych ludzi. Wiem z autopsji miałem przykład gdy uczyłem jedną dziewczynę a mój znajomy uczył grupkę w empik school, bardzo szybko udało nam się ich ponad półroczny dorobek dogonić, ale to głównie dzięki niej, chciała się uczyć i to robiła bez słomianego zapału.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w empik school i pytałem się jak to wygląda.

Kurs zaczyna się od 1 września i trwa do 27 września. Do realizacji 60h, po 135 min na jeden dzień. Zajęcia są od pon do pt. Koszt całego kursu 499zł.

Przyglądając się temu wygląda to całkiem całkiem skoro zajęcia są codziennie i po 2h a i cena nawet w porzadku. Babka wspominała że lektor czasem może nie przyjść, bo ma "spontaniczne" wypady ale zaległości są odrabiane. Kurs taki by mi odpowiadał zwłaszcza, że jest jeszcze przed kolejnym rokiem i mógłbym mu poświęcic odpowiednia ilość czasu na nauke itd

Co o tym myślicie?

Btw znalazłem parę numerów korepetytorów, każdy bierze ok 15zł od godziny.

W między czasie chcę na allegro zamówić książki, które polecaliście w innym temacie: "Język Jap dla początkujących" i "Hiragana kreska po kresce" Ewy Krassowskiej.

 

Dodam, że jestem z tych osób którym łatwo wchodzi uczenie się "słówek"itd, wzrokowcem? I moje zapały nie są z tych 'słomianych";p Biore się za coś i staram się to robić jak najlepiej.

Edytowane przez izaya007
Odnośnik do komentarza

"Hiragana kreska po kresce" - tego nie kupuj. Znajdź sobie w internecie arkusz z hiraganą i wydrukuj, w tym ćwiczeniu nic nie ma ciekawego, stracisz tylko pieniądze.

 

Aha ok, wiec Hiragany po prostu trzeba wkuwać? Nie potrzeba o tym np czytać na bieżąco itd czy coś? Pytam bo skoro babka potrafiła o tym napisać książkę a tu okazuje się, że można jej nawet nie kupować tylko da się to zaoszczedzić do wydruku to dla mnie troche dziwne;p

Odnośnik do komentarza

To nie jest książka, to takie ćwiczenie do rysowania hiragany. Puste kratki w które wpisuje się poszczególne znaki hiragany. Wymowa i inne ciekawostki są w tej pierwszej książce. Tak jak mówiłem, wydrukuj sobie arkusz, możesz go nieco rozjaśnić, żeby się lepiej ci pisało. Tak jak nauka literek w przedszkolu ;P. A trenuj tyle, ile uważasz. A dokładniej to zależy od tego jak ładnie chcesz je pisać :)

Odnośnik do komentarza

To nie jest książka, to takie ćwiczenie do rysowania hiragany. Puste kratki w które wpisuje się poszczególne znaki hiragany. Wymowa i inne ciekawostki są w tej pierwszej książce. Tak jak mówiłem, wydrukuj sobie arkusz, możesz go nieco rozjaśnić, żeby się lepiej ci pisało. Tak jak nauka literek w przedszkolu ;P. A trenuj tyle, ile uważasz. A dokładniej to zależy od tego jak ładnie chcesz je pisać :)

 

Ahaaa, to chyba, że tak;p W takim razie odpuszczę ją sobie;) Dzięki za rade;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.