Skocz do zawartości

Catherine


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

No, sporo tematów na pewno należałoby przenieść do Kącika RPG skoro mielibyśmy trzymać się ściśle gatunkowych wytycznych. Z racji tego, że takie reguły nierzadko na tym forum nie są przestrzegane nie widzę problemu żeby i tu nagiąć rzeczywistość, zwłaszcza, iż nie ujawniono jeszcze wszystkich informacji o Katiuszy a premiera dopiero w lutym. Proponuję przymknąć oko -- przynajmniej na razie -- skoro temat jakoś się zadomowił. W dziale PS3 albo Xbox 360 sczeźnie marnie bo postacie nie są stworzone z głupiliona polygonów, a sama gra jest multiplatformowa więc żaden obóz fanbojski nie będzie musiał udawać że to największe dzieło od czasów klasycznych.

Odnośnik do komentarza

Wszystko na temat drinków w Catherine:

http://www.andriasang.com/e/blog/2010/11/30/catherine_drinks/

 

Według listy achievementów gra ma mieć przynajmniej

8

zakończeń.

 

Reszta informacji z listy (zawiera spoilery):

http://www.andriasang.com/e/blog/2010/11/28/catherine_achievements/

 

Jeśli to prawda z tymi zakończeniami to czeka nas całkiem duża dawka zabawy. Co oczywiście uznaję za plus.

 

A co się tyczy tego małego zamieszania o Catherine i jej miejsca w tym kąciku to muszę przyznać, że na początku jeszcze liczyłem na to, że w ostateczności będzie to jeszcze rpg. No ale się pomyliłem :sweat:

Tak czy siak uważam, że lepiej jak temat o tej grze zostanie tutaj, gdzie chociaż ma szanse na jakąś popularność niż przerzucić go do działu PS3/X360 gdzie "zginie" w odmętach tych działów pod zalewem kolejnych "odkrywczych" i "oryginalnych" szuterów...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ja bym raczej nie liczył, że trafi ona w ogóle do Polski. Być może do Europy jeszcze tak, ale ogólnie jest to produkt raczej "niszowy", bez hype'u niczym w przypadku kolejnych "Girsów" czy "Gadofłorów". Nastawcie się lepiej na import zza granicy.

 

Poza tym mentalność polaczków zapewne od razu by była powodem kolejnego szumu na temat seksu i golizny w "grach dla dzieci".

 

Ciekawi mnie czy za odmiennymi okładkami wersji PS3 i X360 kryje się jakiś podtekst ;).

Odnośnik do komentarza
Wogole co ta gra robi w dziale RPG? Zauwazylem ze japonskie przygodowki sa wrzucane od razu, z zasady do tego dzialu.
Przewiń sobie temat stronę wcześniej a będziesz wiedział. Poza tym, jakie inne "japońskie przygodówki" masz niby na myśli?

 

Swoją drogą, z dwojga złego wolę mieć jeden temat tutaj, niż aby był wrzucany na siłę osobno do sekcji PS3 i X360, gdzie nie tylko ze względu na niewielki hype zaginie wśród wątków o kolejnych "kolofdjuti", to jeszcze narażony będzie na styczność z fanboy'ami danej platformy ("na PS3 wyglonda lepiei nisz na 360!!1one"). Temu forum brakuje wątku ogólnego, a ja nie mam zamiaru skakać po dwóch (lub więcej) działach, aby podyskutować o grze multiplatformowej. W takim przypadku, nawet biorąc pod uwagę, że jest to japońska przygodówka, wolę aby zostało to w kąciku rpg.

 

No i nie ukrywajmy - japońska gra, produkcji Atlusa - nie sądzę aby w działach dla "prawdziwych menrzczysn" znalazło się tyle osób nią zainteresowanych, co właśnie w kąciku RPG.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Wogole co ta gra robi w dziale RPG? Zauwazylem ze japonskie przygodowki sa wrzucane od razu, z zasady do tego dzialu.
Przewiń sobie temat stronę wcześniej a będziesz wiedział. Poza tym jakie inne "japońskie przygodówki" masz niby na myśli?

 

Bede szczery, ZADNA z gier opisywanych w tym dziale, nie jest dla mnie RPG ( w pelnym tego slowa znaczeniu). Ale to tylko moja opinia. "jRPG" to zadne "odgrywanie rol", to zwykle przygodowki. Wiem ze fani gatunku jRPG sa bardoz wrazliwi na takie argumenty, wiec od razu mowie ze nie chce wszczynac wojenki i nie kontynuujmy tego watku. To prawda nie sledze tego tematu od poczatku, wiec jak mod uzna posta za spam to niech go usunie.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że w obecnej kulturze pojęcie RPG w kontekście gier już dawno przestało się odnosić do pozycji fabularnych z "odgrywaniem ról", a bardziej wskazuje na tytuły z rozwijaniem zdolności bohatera, przeżywaniem przygody (stąd też niech będzie porównanie z przygodówką) i temu podobne. Wiem co masz na myśli i o co Ci chodzi, ale zarazem uważam, że aktualnie pojęcie RPG przyjmuje w społeczeństwie nieco szersze znaczenie. Tym samym cokolwiek byś nie mówił, dla mnie jRPG to też RPG, tylko o nieco odmiennej charakterystyce. A jak już wspomniałem, z pewnych względów, ze wszystkich działów na forum oprócz PS3 i X360, Catherine chyba najbardziej pasuje tutaj, chociażby ze względu na ilość zainteresowanych.

 

No ale ja się nie wychowałem na D&D czy innych systemach, więc co ja tam wiem ;).

Odnośnik do komentarza

No i nie ukrywajmy - japońska gra, produkcji Atlusa - nie sądzę aby w działach dla "prawdziwych menrzczysn" znalazło się tyle osób nią zainteresowanych, co właśnie w kąciku RPG.

Znaczy sugerujesz, ze dzial RPG jest przeznaczony dla "kochających inaczej"? Daj grze szanse, dobry tytul sam sie obroni ;)

 

No ale ja się nie wychowałem na D&D czy innych systemach, więc co ja tam wiem ;)

 

A ja owszem tak, dlatego mnie to kluje w oczy.

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

Suavek raczej chciał powiedzieć, że w działach PS3/X360 siedzą prawdziwe j*baki, a Kącik RPG jest dla nerdów. Gdzie nam do nich więc tu tak sobie siedzimy i dyskutujemy o gierkach.

 

A co do dogmatów - pamiętam kiedyś jak któryś japoński developer powiedział, że to co na Zachodzie uważa się za RPG w Japonii nie miałoby szans na taką etykietkę. Tak więc jest to chyba czysto subiektywne podejście. Lepiej pozostać przy status quo.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja specjalnie nie oglądam żadnych materiałów ani nie czytam newsów o grze bo zakładając, że będzie dobra i pokręcona to chcę z tego wyciągnąć jak najwięcej jak się już u nas w Europie pokaże.

Odnośnik do komentarza

Mi również bardziej podoba się okładka wersji na x360, ale to jest akurat mało ważne.

 

Catherine jest najbardziej wyczekiwaną przeze mnie grą tej generacji, nie wiedząc czemu od razu nasuwa mi się skojarzenie z Killer7 :)

Co do premiery w europie jestem dobrej myśli chociaż wiadomo, że gra nie będzie do kupienia w każdym empiku.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Muszę przyznać, że mi też ździebko bardziej podoba się okładka dla klocka. Szczególnie, że na niej uwagę skupia moja ulubiona część kobiecego ciała :whistling:

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.