Skocz do zawartości

Manga, co polecacie


wirusek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

A Silent Voice (PL: Kształt twojego głosu). Pisałem niedawno o filmie pełnometrażowym, po którym zdecydowałem się kupić dotychczas wydane u nas tomy mangi i muszę przyznać, że jestem pod jeszcze większym wrażeniem. No bo oczywiście 7 tomów lepiej przedstawi postacie i wydarzenia, niż 2h animacja. Dużo scen toczy się zupełnie inaczej niż w późniejszej adaptacji, a i postacie są znacznie lepiej ukazane i nabierają zupełnie innej głębi. Czyta się świetnie, kreska jest ładna, a sama treść i przekaz daje do myślenia. Przechodziłem przez coś podobnego co główni bohaterowie, to jestem w stanie utożsamić się z podobnymi przemyśleniami czy podejściem do ludzi. Prawdę mówiąc trochę to nawet przerażające, ale być może dlatego takie na mnie ten tytuł zrobił wrażenie. Bo nie jest to kolejne ckliwe romansidło ze sztuczną dramą, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

 

Na dniach wychodzi u nas 6 tom. Ostatni 7 pewnie za kilka miesięcy. Bardzo dobre wydanie, porządny papier i okładka. Tylko strony, które pierwotnie były zapewne kolorowe są mało czytelne w czerni i bieli, ale tych jest raptem kilka na tomik. Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Od siebie mogę polecić Kamisama no Iutoori. Thriller, shounen, survival-games, w którym ginie więcej bohaterów niż w Grze o tron i Walking dead razem wziętych. Całkiem gęsty klimat, narawdę chore i brutalne czelendże, kilka mocnych petard fabularnych. Nie obraziłbym się wcale, gdyby powstało jakieś anime na bazie tej mangi, tylko jak znam życie byłoby mocno ocenzurowane.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Będzie nowa manga Ghost in The Shell :ohboy:

Serię zapowiedziano na początku tygodnia, a teraz dowiadujemy się konkretów:

- podtytuł to The Human Algorithm

- fabuła usadowiona pomiędzy GitS 1.5, a GitS 2.0 i będzie kontynuować wątek zniknięcia Motoko (manga skupi się bardziej na ekipie Sekcji 9)

- za mangę odpowiadają Junichi Fujisaku i Hiroki Yoshimoto

- manga ma pojawić się 20.09 w Young Magazine i kolejno chaptery co dwa tygodnie

 

Fujisaku to dobra wiadomość bo swoją historię z serią ma (pisał scenariusz do GitS: SAC i GitS: SAC 2ndGiG jak i nadzorował serię Arise).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...